Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a Jehova és a...

Mi a különbség a Jehova és a római katolikus vallás között?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 19:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
más mesét tanulnak
2012. máj. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Jehicsekék:

- Újvilág fordítású Biblia a jó csak.

- A Szentlélek nem személy, csak valami erő.

- Jézus nem isten.


Katterek:

- Szent Jeromos Biblia a jó.

- A Szentlélek és Jézus elvileg isteni személyek, bár csak azért, mert sokat mormolják a nevüket a liturgiában.

- szobrokat és képeket is használhatnak vallásgyakorlatban, de nem kötelező.

- Máriához és a szentekhez is imádkozhatnak, de ez se kötelező.


Csak a főbb különbségeket próbáltam említeni.


Mindkettőben közös, hogy csak saját magukat tartják az egyes egyedüli legjobb és üdvözítő egyháznak és aki nem hozzájuk tartozik, annak annyi és elkárhozik. A jehicsekék jól meg is mondják neked erőszakosan, lakásokra mennek és megfélemlítik az embereket, de a katterek között is vannak nagyon lenéző beképzelt emberek, főleg azért, mert a 2000 éves jogfolytonosság miatt piti kis senkiknek tartják a holmi párszáz éves protikat.

2012. máj. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Előttem levőt azért kiegészíteném 1-2 dolgoggal...

Tehát:

-a katolikusok sem imádkoznak Máriához és a szentekhez, hanem elfogadják őket közbenjáróként

-természetesen a katolikusok nem gondolják azt, hogy mindenki elkárhozik, aki nem katolikus. Egy pogány is üdvözülhet, senkiről sem mondta ki még az Egyház, hogy biztosan elkárhozott, mert ezt egyedül Isten dönti el.

- nem tartjuk senkiknek a protestánsokat, csak pár dologban nem értünk egyet. De az utóbbi időben, főleg a II. vatikáni zsinat óta párbeszéd és közeledés figyelhető meg.


Visszatérve a Jehova tanúihoz és a fő különbségek:

-a Katolikus Egyházat Jézus Krisztus alapította, a Jehova tanúit Charles Russel a századfordulón.

-A JT szerint Isten megismerése csak a (ő fordításukban megjelent) Biblia alapján lehetséges.

-A Bibliában más kánont is használnak

-a JT tagadja a Szentháromságot, a Fiú teremtett lény, a katolikusok vallják a Szentháromságot és a homousiont

-A JT nem keresztelnek csecsemőt, a katolikusok igen (de felnőttet is)

-A JT tiltják a közéletben való részvételt, pl. nem mennek el szavazni.

-A JT nem vesznek részt hadviselésben, a katolikusoknál nincs ilyen tiltás.

-A JT kicsit szó szerint értelmezik a világvége jóslatokat a Bibliában, és ezért mostanára várják. A katolikusok szerint csak Isten tudhatja ennek az idejét.

-A JT szerint van a kiválasztott 144 ezer, akik üdvözülnek, a többiek nem. A katolikusok jelképes számnak tekintik ezt a számot a Jelenések Könyvében, és azt vallják, hogy Jézus mindenkit megváltott.

-Meg hát ilyen különbségek, hogy Oltáriszentség (meg mind a 7 szentség), pápai primátus, de ezeket nem hiszem, hogy részletezni kell.

2012. máj. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%

a második voltam.

a katolikusok imádkoznak Máriához és a szentekhez is, rádióban misén is hallani. a közbenjárásukat kérik, ez már ima! rögtön a liturgia elején ott van egy ima Máriához! :) és pl. hallottam olyan éneket amiben István királyt szólították meg. ha valakit megszólítanak, azzal szólnak hozzá, tehát ima.

a protestánsok ezzel szemben többnyire az atyához, fiúhoz, szentlélekhez imádkoznak, de ezzel többnyire ők maguk sincsenek tisztában, kihez kell imádkozni, mert nem nagyon mondják nekik se. hogy a Jeh. tanúi kihez imádkoznak, nem tudom.

a kat.egyházat nem Jézus Krisztus alapította, de egy katolikus soha nem fogja állítani az ellenkezőjét. (ebbe nem mennék bele ha nem fontos a kérdezőnek)

nem általánosítok, de aki komolyan gondolja h katolikus az lenézi a többi keresztényt. és azt állítják magukról h az üdvösség a maga teljességében csak a kat. egyházon belül érhető el. de pl. az evangélikus hitvallásban is van olyasmi h az a legjobb ahogy ők csinálják.

A kat.egyház az ún. szent hagyományokat a Bibliával egyenrangúnak tekinti, a Jeh. nem egészíti ki a saját Bibliájukat ilyesmivel. (végülis az iszlámban is több szent könyv van a Biblia mellett, mindenki úgy fordítja le, vesz el belőle és egészíti ki más könyvekkel, ahogy neki tetszik)


amúgy jókat írt az előttem hozzászóló és kicsit több tisztelet is volt benne mint az enyémben de engem is nevezhetnek akárminek ha katterezek és jehicsekezek

2012. máj. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Én most Jehova Tanúi oldaláról szeretném elmondani, hogy mit is hiszünk.Tehát az első és legfontosabb dolog amit cáfolni szeretnék az az, hogy a Tanúkat nem Charles Russel alapította, Jézus Krisztus követői vagyunk.A Bibliából tudjuk, hogy Isten neve Jehova.

Igazából ami a "világvége jóslatokat" illeti, nem szó szerint vesszük, hiszen a Bibliában nincs arról szó, hogy a földünk elpusztulna, és csakis a benne található próféciák teljesedéséről beszélünk.

2012. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
blablabla:) hihetetlenek 1es emberek hogy hisznek még a mesékben! én úgy tudom hogy egy vámpír és egy repülő kutya alapította az univerzumot MEG MAGÁT IS:D de h hogy azt még senki nemtujjja
2012. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mi az, hogy nem Charles Russel alapította? Akkor kicsoda? Ez valami új világosság? Nem csodálkoznék, mert előbb mindig a múltat kell törölni. Ha a tagok nem ismerik a múltat, akkor mindent elhisznek a jelenről, és olyan jövőbe vezetik őket, amilyenbe akarják....
2012. júl. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
16%

Csak hogy tisztázzuk.

Charles Russel volt az a személy aki hosszú idő után tanulmányozni kezdte a Bibliát, és felismerte, hogy mi az igazság. Hozzá csatlakoztak személyek akikkel együtt kutatták az igazságot. De a Jehova Tanúi vallást nem ők alapították, mert ahogy már korábban is leírtam mi a Bibliai irányadó mértékek szerint élünk, Jehova és Jézus követői vagyunk.

2012. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, akkor a Jehova Tanúi szervezetet maga Jézus alapította?
2012. aug. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A valóság ténylegesen úgy néz ki, hogy a katolikus egyházat alapította Jézus Krisztus, az összes többit pedig mások.


Ám a katolikus egyház részben a történelem viharai (2000 év! Nem tréfa!), részben saját bűnei miatt, részekre szakadozott.


Aztán a részek tovább szakadoztak, evolválódtak. A különböző "egyházaknak" egész családfáját elő lehet állítani, és ennek a családfának a mai Római Katolikus Egyház a gyökere.


Másrészt viszont a Római Katolikus Egyház sem állítja, hogy csak a katolikusok üdvözülhetnek, és azt sem, hogy minden katolikus üdvözülne.


Ezek egyike a Jehova.

2012. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!