Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok megkeresztelve....

Nem vagyok megkeresztelve. Minek számítok?

Figyelt kérdés
Ateistának? Vagy minek?
2012. máj. 28. 22:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
pogánynak
2012. máj. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A pogány szót másra használják ha jól tudom. Én csak vallástalannak, vagy kereszteletlennek tartom magam. Azaz ezt szoktam mondani ha valaki rákérdez a vallásomra.
2012. máj. 28. 22:48
 3/17 anonim ***** válasza:

Pogánynak csak akkor számítasz, ha te magad annak vallod. Tévesen hiszik, hogy aki nincs megkeresztelve, az a pogány. Nézz csak utána.

Amúgy az vagy, aminek te érzed magad.

2012. máj. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ateista csak akkor vagy, ha tudatosan tagadod Isten létét, ha szerinted nincs(enek) isten(ek).


Ha nem tudod eldönteni, vagy nem érdekel a téma, akkor leginkább agnosztikus vagy.

2012. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vallod magad konkrétan semminek,akkor az vagy aki vagy.nincs vallásod,és ennyi.
2012. máj. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nagyon találó a magyar nyelvben a vallás szó. Az vagy akinek vallod magad. Sok keresztény felekezet a hitbeli elfogadás alapján hozott, önkéntes választáson alapuló, alámerítéssel történő felnőttkeresztséget gyakorolja. Ezekben a felekezetekben sok fiatal van, akik ide tartoznak, de nincsenek megkeresztelve, mégis ide tartozóknak vallják magukat.


Úgy gondolom, hogy ateista akkor vagy, ha tagadod az Isten létét. Ha nem tagadod, valamilyen módon mégis hívő vagy, akár annak ellenére, hogy nem tartozol egyetlen felekezethez sem.


Üdv. Péter

2012. máj. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 perfectlie ***** válasza:

Pogány vagy,a pogány szó (sok másik jelentés mellett) azt jelenti,hogy hitetlen/megkereszteletlen.Ateista akkor vagy,ha tagadod isten létezését,"munkásságát" LÉTÉT,és minden földi jelenséget a tudománnyal magyarázol.

Szerintem amúgy te nem vagy megkeresztelve,de azért "hiszel" istenben,nem vagy hívő de néha hozzá fordulsz "segítségért",van erre egy jó szó:ISTENFÉLŐ.

Nem vagy megkeresztelve,de elhiszed,hogy van isten és elhiszed,hogy van köze az életedhez.

2012. máj. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mulder614 ***** válasza:
66%

Nem kell csecsemőkorban megkeresztelkedned.

Akkor még el sem tudod dönteni hogy mit akarsz, csak mások döntenek helyetted. Majd ha érzed hogy mi a jó akkor eldöntöd magad hogy mit akarsz. Jézus is 30-évesen keresztelkedett. És ez nem véletlen.

2012. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem áll szándékomban megkeresztelkedni sem most, sem később.
2012. máj. 29. 11:44
 10/17 anonim ***** válasza:
Pogánynak számítasz. Csúnya szó, de ezt jelenti:)
2012. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!