Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedvenc Bibliai idézeted?...

Kedvenc Bibliai idézeted? Miért pont ez?

Figyelt kérdés
Mi a kedvenc idézeted?
2012. máj. 30. 23:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Máté 22:


"

Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37

Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38

Ez az első és nagy parancsolat.

39

A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40

E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."



Az összes példabeszédet szeretem. Mindent amit Jézus mondott. De van még ezen kívül sok érdekes, hasznos történet is.

2012. máj. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Amiket én nagyon szeretek: Máté 6:25-33.


A Máté 7:12-t pedig azért, mert ha mindenki csak ezt az egyetlen rövid verset betartaná a Bibliából, nem ilyen lenne a világ.

2012. máj. 31. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


"Ma, ha az ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti szíveiteket."

(Zsid. 4:7)


A teológiai szakdolgozatomat Dániel könyve 5. fejezetének írásmagyarázatából írtam. (ha valakit érdekel: [link] ) Ez a fejezet megtanít arra, hogy bár az Isten szeretete határtalan, - az ő hívó szava nagyon sokáig, és ismételten szól - ne játszadozzunk a szív megkeményedésével, mert lehet hogy holnap már késő. Már nem halljuk Isten szavát, mert megkeményedett a szívünk, és legközelebb már csak az Ítélet Napján halljuk, amikor a tények kényszerítő ereje alól nem lehet kitérni, sem jobbra , sem balra, és meg kell hajolni az igazság előtt.


Üdv. Péter

2012. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!


Ha valakiben meghidegült a szeretet, az mit tehet?

Egyáltalán mit jelent ez a kifejezés?


Köszönöm a válaszod, előre!

2012. máj. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Ahha, szóval én kedvenc idézetemet törölni kellett, mert nem tetszett neked? Szóval te csak azokat az idézeteket várod, ami éppen neked tetszik? Már nem azért mondom, de ha te elutasítod Isten szavát, nem üdvözülhetsz.
2012. máj. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
33%
Az én hozzászólásomat is törölték. Nem igazán értem ennek mi értelme van, mindenkinek más rész tetszik a Bibliából. Mindenkinek más rész a fontos, mindenki máshogy értelmez, ezért berágni...
2012. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok!


Ezt a kifejezést Máté evangéliuma 24. fejezet12. versében olvashatjuk: "És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül." A kettő összefügg, abban hidegül meg a szeretet, akiben a gonoszság megsokasodik. Nem feltétlenül látványos gonoszságra kell itt gondolni, egyszerűen apró rossz szokásokra, kis önzésekre, melyekkel magunknak kedvezünk, lehetnek ezek akár irígységek, mert másnak jobban sikerül, csalódások, vagy egyszerűen közönyösségek, amikor már nem fontos, hogy segítsünk a másiknak, akár úgy hogy azzal áldozatot hozunk.


A valódi önzetlen szeretettel gyakorolt keresztény élet szinte lehetetlen ebben a világban, ahol minden csupa igazságtalanság, ahol a rosszak érvényesülnek, a jók meg "szívnak". Krisztus előre figyelmeztetett erre. Nem ígért könnyű életet a követőinek. Egyet azonban megígért: velük lesz a világ végezetéig, erőt ad, biztat és bátorít, ha kérjük tőle.


Mi a megoldás? Meg kell térni. El kell hagyni a rossz szokásokat, szemétnek és kárnak ítélni minden apró önzést, és szeretni. Mindenkit. Válogatás nélkül. Így lehetséges újra forró szívvel tenni a jót, teljes odaadással szolgálni Krisztust, és visszakapni az "első szeretetet".


Üdv. Péter

2012. máj. 31. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nincs kedvencem, vagyis inkább több is van... Ez olyan, mint amikor megkérdezik, ki a kedvenc íróm / költőm / énekesem / zenekarom, vagy melyik a kedvenc versem / könyvem / dalom. Nem tudnék csak egyet megjelölni favoritként egyik kategóriában sem.


@ 5:


A válaszokat nem a felhasználók törlik, hanem a moderátorok; nem gondolnám, hogy ezt nem tudtad, úgyhogy csak rágalmazod a kérdezőt. Ezzel a válaszoddal (is) szimplán csak provokálsz; de rendben, örülhetsz, ráugrottam. :P

Le merném fogadni, hogy nem vagy hívő, tehát egyáltalán nem érdekel a válasz; de azért keresd meg a Bibliában, hogy a rágalmazók üdvözülnek-e. :)


@ 6:


A kérdező nem csak kedvenc idézetet kért, hanem indoklást is. Bizonyára a te válaszoddal sem az indoklás hiánya volt a probléma... :)



És ne feledjétek:

"Ha választ írsz, tartsd be a következőket: A gyűlöletkeltésért, mások sértegetéséért, provokálásért, (...) kitiltás jár, így ilyen válaszokat ne írj! Fenntartjuk a jogot, hogy válaszodat (ha nem tartod be a fenti szabályokat), további különösebb indoklás nélkül töröljük."


Üdv. :)

2012. máj. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8


Hatodik válaszoló vagyok. Én nem feltételeztem, hogy a kérdező törölte a választ, viszont azt is tudom, hogy a moderátorok csak akkor törölnek, ha valaki jelenti a választ nekik.

Ha jól megnézed a legelső válaszoló sem írt igazi indoklást, mégsem törölték a válaszát.

2012. máj. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták."


Tessék. Itt van az indokom.

És most tejössz, hogy miért a kisdedek püfölése a kedvenced.

2012. máj. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!