Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma kezdődik a reménység...

Ma kezdődik a reménység fesztivál, en hiszem, hogy Isten Szent lelke munkálkodni fog es imatkozom ezert hiszen Magyarországnak szüksége van ébredésre. Szerintetek is szükség van ilyen alkalmakra?

Figyelt kérdés

2012. jún. 1. 18:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nem. Ne győzködjünk már embereket az általunk vélt igazságról. Van, aki szerint Isten isten, van aki szerint a Nagy Repülő Spagettiszörny az Isten, van aki szerint pedig nincsen.


Én azon az oldalon vagyok, hogy soha, semmit ne higyjünk el, mielőtt az be nem bizonyítják. Majd ha te bizonyítani tudod, hogy neked van igazad, hinni fogok.


A koncertre visszatérve: rossz a céközönség. A mélykeresztényeken és a 80 éves nyuggereken kívűl senki nem fog kimenni. Gyakorlatilag semmit nem ér az egész, pénzkidobás. Inkább legyen fizetős, de akkor profikat hívjanak ide.

2012. jún. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kedves előttem iro,en senkit sem akartam győzkodni csak a véleményem irtam le és szeretném tudni,hogy vannak e mások is akik szerint szűkség van arra,hogy Isten ébredést küldjon Magyarországra,és elnézést kérek ha ez győzkodésnek tűnik.
2012. jún. 1. 19:25
 3/19 anonim ***** válasza:
29%

Isten nem fog ébredést küldeni. Mert nem létezik. Na de tegyük fel hogy létezik.


Tegyük fel, hogy Isten akar segíteni, de nem tud. Akkor viszont nincsen abszolút hatalma a világ felett.


Isten tudna segíteni, de nem akar. Akkor viszont nem érdekli őt az emberiség, vagyis nem fog küldeni ide semmit.


Istennek abszolút hatalma van minden felett, és segíteni is akar. Na de akkor miért van még gonosz, szenvedés?


Istennek nincsen abszolút hatalma, és segíteni sem akar. De akkor miért hívjuk Istennek?

2012. jún. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Isten akar segiteni csak az ember nem fogadja el a segitseget,mert a legtobb ember nem kér Istenbol,es Isten senkire nem eroszakolja rá magát,ezért van a szabad akarat.
2012. jún. 1. 19:46
 5/19 anonim ***** válasza:
#3 Csak nem Epikurosz munkásságát vetted alapul? :)
2012. jún. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én elfogadom a te véleményed,és jogodban áll ezt hinni,de ettol az én hitem ugyanaz marad,Isten áldjon téged én nem akartam vitát,de én azt kivánom neked,hogy tapasztald meg az Isten szeretetét ami csodálatos.
2012. jún. 1. 20:15
 7/19 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy minden Isten akarata szerint fog történni, és jó gyümölcsei lesznek a programnak. Szerintem is szükség van ilyen alkalmakra, mivel nem sajnos nem túl sok a valóban hívő keresztények száma Magyarországon. Egyrészt elég magas az ateisták aránya más országokhoz képest; nem tudom, pontosan hányadik helyen vagyunk a listán. Másrészt a magukat valamelyik felekezet tagjának mondók között is sok a látszatvallásos.


Nagyon pozitívnak tartom, hogy sok "nagy név" is szerepel az előadók között, mint például Michael W. Smith, a Casting Crowns, a Lakatos Projekt, Pintér Béla, a Bolyki Brothers stb.; és persze Billy Graham fia, Franklin.

Biztató, hogy miután az Arénában levő férőhelyek felét hamar lefoglalták az érdeklődők, a szervezők 2. helyszínként a Syma csarnokot is megjelölték (tegnap már oda sem volt jegy vasárnapra, mára és holnapra is alig-alig...)


Off: Az 52 %-os kommentelővel pedig szerintem ne foglalkozz, ne etesd a trollt; világosan látszik, hogy nem csak a veled ellentétes véleményét írta le szimplán, hanem provokál, veszekedni akar. Remélem, mielőbb kigyomlálják innen a szabályzatsértő válaszai miatt.


GBU :)

2012. jún. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Én is észre vettem a veszekos szándékot,és orulok,hogy vannak még olyanok akiknek fontos,hogy Isten uzenete elérje az embereket,dicsosség az Urnak.
2012. jún. 1. 20:45
 9/19 A kérdező kommentje:
A látszatvallásossággal nagyon egyetértek,sajnos ez az igazság,de Istennek semmi sem lehetetlen
2012. jún. 1. 20:48
 10/19 anonim ***** válasza:
48%

Berta Wooster


Érdekes az adatod az ateisták számáról, esetleg a forrást megadnád?

Egyébként abszolút hihető, hiszen az ország nem túl rózsás helyzetét tekintve megnő a szélsőségek aránya. Véleményem szerint ezért sok az ateista és ezért sok a mélyen vallásos is, míg a középső csoport zsugorodik.


A fesztiválról eddig nem hallottam (minden nap tanul valamit az ember ugye), most olvastam utána. Elmondom a véleményem, de nagy valószínűséggel provokációnak fogjátok venni. :)

Anno megtanították nekem művelődéstörténet tantárgy keretében (nem volt a favoritom, előre leszögezem), hogy a protestáns irányzat kialakulásakor tiltották a táncot, zenét a vallással vegyíteni, hivatkozva a puritánságra.

Ennek ellenére ma elég aktívan jelen vannak az ilyenfajta "összejövetelek". Több filozófus, szociológus megfogalmazta már a véleményét ezzel kapcsolatban. Én velük értek egyet. (Most fog jönni a provokatív rész.)


Ha voltál már bármilyen koncerten (esetleg diszkóban), ahol tömeg volt, akkor tudod mi az a tömegpszichózis. Tömegben, "zajban" az ember sokkal befolyásolhatóbb és gyorsabban ragad rá mások véleménye. Ugyanez a helyzet például a tüntetéseken, zavargásokon is (csordaszellem ugye), tapasztaltam eleget ezt magamon is.

Emiatt gondolom úgy hogy egy világnézeti kérdéssel kapcsolatban nem kéne alkalmazni ilyen "módszereket", akaratlanul se, nekem személyszerint sérti az erkölcsi érzetemet.

A vallással való megismerkedés történjen kisebb csoportokban (családias hangulatban mondjuk), illetve a templomokban, csendben, nyugalomban.


És most (és-sel nem kezdünk mondatot) lehet jelentenia a válaszomat provokáció miatt.

2012. jún. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!