Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Hogyan magyarázz...

Jehova Tanúi! Hogyan magyarázzátok a szőlőmunkások példázatát (Máté 20:1-16), amely szerint Jézus ugyanannyit akar adni az utolsóknak mint az elsőknek?

Figyelt kérdés
Nem gondoljátok, hogy ez cáfolja a kétféle reménységről szóló tanításotokat?

2012. ápr. 9. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Légy türelemmel, még keresik a választ az Őrtoronyban.
2012. ápr. 11. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig túl sok nekik egyhuzamban 16 egymást követő verset elolvasni és az egészet összefüggéseiben értelmezni - az ilyenre nincsenek felkészülve :)
2012. ápr. 11. 00:23
 3/10 lsandor ***** válasza:
16%
Hát nem éppen így van okoskák. Nos a világ eseményeiből látszik, hogy már nincs sok idő hátra Armageddonig, ami után Isten megjutalmazója lesz a szolgáinak. De tételezzük fel(ez csak feltételezés), hogy Armageddon 2012-ben jön el. Vannak olyan személyek, akik már ekkorra több tíz éve szolgálták Isten és lesznek olyanok is, akik például csak néhány éve ismerték meg. De Armageddon után azok, akik 20 éve és azok is akik csak 2 éve szolgálják Isten ugyanolyan "fizetést" fognak kapni, vagyis örök életet. Jézus ezzel csak erre akart utalni
2012. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint, ha valaki most megtér az Őrtorony Társasághoz, mint üdvözítőhöz, akkor ugyanolyan jutalomban részesülhet, mint például bármelyik "felkentetek", jól értem?
2012. ápr. 11. 10:47
 5/10 lsandor ***** válasza:
16%
Én nem mondom azt, hogy a mi vallásunk az igaz, ezt mindenki vizsgálja meg a Biblia alapján, bár én ebben biztos vagyok. Tehát igen ez arra utal, hogy az a személy aki 20 évig szolgálja Isten és aki 2 évig az is ugyanolyan fizetségben reménykedhet, tehát az örök életben
2012. ápr. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jézus pedig azt mondta, hogy ő ugyanannyit akar adni az elsőknek mint az utolsóknak. Azt azért ne mondd, hogy egy egyszerű JT jutalma itt a földi paradicsomban ugyanolyan lesz, mint a felkenteké, akik a mennyben lesznek Jézussal. Akkor most vagy Jézus példázata sántít vagy pedig az őrtornyos magyarázat - én ez utóbbira tippelnék.
2012. ápr. 11. 11:19
 7/10 lsandor ***** válasza:
19%
Alapjában véve az első századi keresztények mind égi reménységűek. Nos ez akkor vonatkozhat az égi és földi reménységűekre külön külön. Mert akkor is volt olyan helyzet, hogy valaki hamarabb valaki meg sokkal később lett igaz kereszténnyé, de számukra is a jutalom egyenlő volt, örök élet az égben.
2012. ápr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"...Nos ez akkor vonatkozhat az égi és földi reménységűekre külön külön..."


És az felmerült benned, hogy mi van akkor, hogy ha nem így van?


A hegyi beszédben Jézus miért csak 2 embercsoportról beszélt? Az egyik ugyanis Isten akaratát cselekszi és bemegy Isten királyságába, a másik pedig nem cselekszi Isten akaratát, és ők nem mennek be. Egyszer már kérdeztem itt tőletek, hogy hogyan gondoljátok azt, hogy ti Isten akaratát cselekszitek, és bementek Isten királyságába, de nem fogjátok azt meglátni? Jézus ugyanis azt tanította, hogy újjászületés nélkül senki se fogja meglátni Isten királyságát!


Például a juhok és kecskék szétválasztásáról szóló példázatban (Mt 25) szintén miért csak 2 embercsoport szerepel, nem pedig három? Ennél is megkérdezhetem, hogy hogyan akarjátok úgy örökölni Isten királyságát, hogy nem fogjátok meglátni azt?


És az öröklésről jut eszembe, hogy ez egy jogi kifejezés, és Isten Igéje is használja:


"Mivel a végrendelet holtak után jogerős, különben pedig, ha él a végrendelkező, épen nem érvényes." Zsid 9:17


Isten Igéje szerint az JHVH-é a Föld, illetve Jézus azt mondta, hogy a szelídek öröklik a Földet. Hogyan lehet Istentől örökölni bármit is, ameddig ő él?


Te miért hirdeted a társulatotok evangéliumát? Ha elolvasod például a Róm 8 egészét, akkor a teremtett világ Isten fiainak megjelenését várja, de ti (a nem felkentek) nem vagytok Isten fiai e szerint a rész szerint!


Hasonló példákat rengeteget tudnék mutatni. Az apostoli levelek egytől-egyig a felkenteknek íródtak. Olvasd csak el például Péter 1. levelének elejét. Miért olvassátok ezeket, ha úgyse hozzátok szólnak?


Vajon ha tényleg Isten Igéje szerint hirdetitek az evangéliumot, akkor miért nem illik rátok is az alábbi Ige:


"De miután hittek Filepnek, aki az Isten országára és a Jézus Krisztus nevére tartozó örvendetes dolgokat hirdeti vala..." Csel 8:12


Ez Filep szolgálatának és üzenetének nagyon tömör összefoglalója, de ti Jehova Tanúi ilyet biztosan soha nem mondanátok a munkátokkal kapcsolatban, hogy Jézus Krisztus nevére tartozó örömhírt hirdetitek.


"Valakik pedig befogadák őt [Jézust], hatalmat ada azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő nevében hisznek; Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek." Ján 1:12-13


Mit jelent az a szó itt, hogy "valakik"? Ki tiltja meg bárkinek is azt, hogy ma ezt megtegye?

2012. ápr. 11. 13:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Isandor válaszaíval egyet értek ! az ujjászületés az a megkeresztelkedést jelenti hogy átadjuk az életünket jehova istenek az akkaratának cselekvésére mivel a megkeresztelkedés egy jelkép amikor a víz alá merítenek az azt jelenti hogy meghalunk a régi életünknek és amikor feljövünk a vízbõl az jelenti azt hogy ujjászületünk jehova akaratának cselekvésére örökre ! :)
2012. máj. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem elég lenne, ha az kiderülne, hogy a látványosan keresztény Orbán Viktornak ugyanannyit akar-e adni....a jehovák majd ezek után jönnek.
2012. máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!