Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Protestánsként végezhetek...

Protestánsként végezhetek katolikus teológiát?

Figyelt kérdés

Nem célom katolikus papnak menni, és a katolikus egyházhoz sem szeretnék csatlakozni. Tökéletesen megvagyok protestánsként. A célom csupán az, hogy jobban megismerjem a katolikus tanítást, és ezáltal alaposabban meg tudjam vizsgálni.


Ilyen feltételekkel lehet?


2012. jún. 3. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Konkrétan a pécsi teológián igen, máshol nem tudom, mi a helyzet. Iskolafüggő. Kérdezd azt az adott intézményt, ahova menni szeretnél.
2012. jún. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A teológiára való felvételhez ajánlás kell a plébánostól (nem a lelkészedtől, hanem a plébánosodtól). Ha tudsz ilyet szerezni és utána a felvételi beszélgetéskor is alkalmasnak találnak, akkor mehetsz.

De inkább azt tanácsolnám, hogy olvasgass a témában, nem kell ahhoz egyetemre menni, hogy megvizsgáld a tanítást.

2012. jún. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ellentétben a 2. válaszolóval, szívemből javaslom, hogy járj teológiára a Te céljaiddal nyugodtan. Sokkal jobb rendszerezetten olvasni róla tanári segítséggel, mint magadtól elindulni valamerre, aztán ki tudja, hol kötsz ki. És mint mondtam, az adott intézménytől függ.

Pécsett pl. van olyan is, hogy arra jársz be, amire szeretnél, ún. rendkívüli hallgatóként, ilyen esetben feltétlenül vizsgáznod sem kell (ez inkább érdeklődőknek szól, végzettséget nem ad). Nem tudom, merre laksz, de a honlapra attól vethetsz egy pillantást: [link]

2012. jún. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!