Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vállalnak közösséget...

Miért vállalnak közösséget (pl. Reménység fesztivál) a keresztény kisegyházak azzal a katolikus egyházzal, amelyik felelős azok "betiltásáért"?

Figyelt kérdés

Mi közössége van a világosságnak a sötétséggel? Például erről beszélek (angol nyelvű, de szöveg nélkül érthető a lényeg):


http://www.youtube.com/watch?v=B_220NJxrZg



2012. jún. 3. 15:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem katolicizmus, hanem modernizmus. A kettőt ne tévesszük össze!
2012. jún. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 eric_one ***** válasza:
100%

Ez inkább ökumenizmus, ugyanis:



A fesztivál védnökei:


• Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek – Magyar Katolikus Egyház

• Bölcskei Gusztáv püspök, a Zsinat lelkészi elnöke – Magyarországi Református Egyház


• Gáncs Péter elnök-püspök – Magyarországi Evangélikus Egyház


• Mészáros Kálmán egyházelnök – Magyarországi Baptista Egyház


• D.Szebik Imre elnök –Magyar Bibliatársulat


• Steinbach József püspök, Magyarországi Református Egyház, elnök, Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa

• D.Szabó Dániel elnök – Magyar Evangéliumi Szövetség

• Tarlós István főpolgármester - Budapest


A Reménység Fesztivált – amint az a fenti védnöki listából is látható – a különféle keresztény egyházak vezetőinek támogatásával, Magyarország, ezen belül Budapest vezetőinek egyetértése alapján kezdeményezték.

2012. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
Ja, igaz. De ezt nem lehet összehasonlítani az Assisi-találkozóval!
2012. jún. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
32%

Nem vagyok katolikus, nem is akarok az lenni, és védeni sem akarom a Bibliával ellentétes tanaikat. De...

1. Miért állítod azt, hogy a katolikus egyház a felelős a kisegyházak betiltásáért? Van erre valamilyen bizonyítékod?

2. Ha a katolikus egyháznak ekkora hatalma van, akkor miért maradt státuszban néhány kisegyház? (Hit Gyülekezete, Magyarországi Metodista Egyház, Magyar Pünkösdi Egyház, Erdélyi Gyülekezet, Hetednapi Adventista Egyház, Krisztusban Hívő Nazarénus Gyülekezetek, Üdvhadsereg Szabadegyház Magyarország)

Nem mintha nekem tetszene ez az egész egyháztörvény, ill. az ezzel kapcsolatos eljárás visszásságai (volt ám bőven...); de nem értem, mire gondolsz. 


A videó így elsőre szerintem iszonyatosan durva... Nem is tudtam ezekről a dolgokról. Én nem tartom magam kirekesztőnek, sőt, köztudottan "ultraliberális" vagyok az üdvösség kérdésében (= nem kárhoztatok más vallású embereket, mert Isten sem tesz így); de azért a vallásos szokásaikkal nem vállalok közösséget.


Az ökumenizmus - szinkretizmus témában csak egy észrevétel: ha megnézzük a korai kereszténységet, azt látjuk, hogy az apostolok mindig arra törekedtek, hogy a lényeges dolgokban egység legyen, de a kevésbé lényegesekben hagyták a különböző nézetek egymás mellett élését. A kereszténységen belül léteznek különbségek, amik nem okoznak problémát (csak az emberek fokozzák azzá, gondolom, a krisztusi szeretet jegyében :D); de ilyen szinten keveredni más vallásokkal, mint a videóban, már nagyon gáz.


Az ökumenikus programokért sem igazán vagyok oda, csak háromszor voltam eddig ilyesmin (Ez az a nap 2001 és 2011; és tegnap, a Reménység Fesztivál 3. napján :D). Az elsőre már nem nagyon emlékszem. Tavaly nem kis felhördülés volt a protestánsok köreiben Böjte Csaba egyik kijelentése miatt; de azután a Jesus Culture koncerten már ismét nagyon jó volt a légkör.

Tegnap pedig nemhogy semmiféle szinkretista elem nem volt, de még csak felekezetesdi sem. Csak a dicsőítések és Franklin Graham evangelizációja.


Üdv. :)

2012. jún. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

"Nem vagyok katolikus, nem is akarok az lenni, és védeni sem akarom a Bibliával ellentétes tanaikat. De..."


A Bibliával ellentétes tanaik (például Mária-kultusz) szerinted hova vezetik őket, a mennybe vagy a pokolba?


"1. Miért állítod azt, hogy a katolikus egyház a felelős a kisegyházak betiltásáért? Van erre valamilyen bizonyítékod?"


Ennyire nem látod, hogy mi zajlik Magyarországon? Csak egy kérdés: szerinted a Köztársaság teret miért pont II. János Pál Pápa térre nevezték át?


2. Ha a katolikus egyháznak ekkora hatalma van, akkor miért maradt státuszban néhány kisegyház? (Hit Gyülekezete, Magyarországi Metodista Egyház, Magyar Pünkösdi Egyház, Erdélyi Gyülekezet, Hetednapi Adventista Egyház, Krisztusban Hívő Nazarénus Gyülekezetek, Üdvhadsereg Szabadegyház Magyarország)

Nem mintha nekem tetszene ez az egész egyháztörvény, ill. az ezzel kapcsolatos eljárás visszásságai (volt ám bőven...); de nem értem, mire gondolsz.


Felsoroljam én is azokat, akiket meg önkényesen kizártak? És nevetséges indok, hogy a bizniszegyházak miatt. Miért nem tettek akkor jogi lépéseket, ha törvénytelen módon működtek?


"A videó így elsőre szerintem iszonyatosan durva... Nem is tudtam ezekről a dolgokról."


Pedig ha végig olvastad volna a Reménység fesztiválos kérdésre belinkelt dokumentumot és megnézted volna a hivatkozásokat is, láthattad volna ezt is...


"Én nem tartom magam kirekesztőnek, sőt, köztudottan "ultraliberális" vagyok az üdvösség kérdésében (= nem kárhoztatok más vallású embereket, mert Isten sem tesz így); de azért a vallásos szokásaikkal nem vállalok közösséget."


Érdekes, de Billy Graham is hasonlóan gondolkozott, nyilvánosság előtt megtagadta azt is, hogy egyedül Jézus lenne az út az Atyához. Azt gondolom, hogy nem csak az a felelősségünk, hogy ne vállaljunk közösséget az eretnek tanításokkal, hanem az is, hogy hirdessük feléjük az igazságot! Keresztelő János mit hirdetett farizeusoknak? "Zsidók vagytok, hát ti is szeretitek a Tórát, Isten elfogad és szeret titeket"?


"Az ökumenizmus - szinkretizmus témában csak egy észrevétel: ha megnézzük a korai kereszténységet, azt látjuk, hogy az apostolok mindig arra törekedtek, hogy a lényeges dolgokban egység legyen, de a kevésbé lényegesekben hagyták a különböző nézetek egymás mellett élését. A kereszténységen belül léteznek különbségek, amik nem okoznak problémát (csak az emberek fokozzák azzá, gondolom, a krisztusi szeretet jegyében :D)"


A Mária-kultusz szerinted nem probléma? Mit tanít a bálványimádásról az Újszövetség? Gondolom, olvastad már Pál leveleit. Arról szólnak, hogy szeressük egymást, legyünk egységben, nem érdekes, hogy milyen eretnekségben hisztek (és nem érdekes, hogy esetleg elkárhoztok emiatt)?


"Az ökumenikus programokért sem igazán vagyok oda, csak háromszor voltam eddig ilyesmin (Ez az a nap 2001 és 2011; és tegnap, a Reménység Fesztivál 3. napján :D). Az elsőre már nem nagyon emlékszem. Tavaly nem kis felhördülés volt a protestánsok köreiben Böjte Csaba egyik kijelentése miatt; de azután a Jesus Culture koncerten már ismét nagyon jó volt a légkör. Tegnap pedig nemhogy semmiféle szinkretista elem nem volt, de még csak felekezetesdi sem. Csak a dicsőítések és Franklin Graham evangelizációja."


És milyen evangéliumot hirdetett Franklin Graham? Prédikált a bűnök ellen? Prédikált például a Mária-kultusz ellen? Vagy olyan evangéliumot hirdetett, ami minden felekezetnek megfelelő? Azt gondolom, hogy nem megalkuvásra tanított minket az Úr, amikor az evangéliumról van szó. A prófétákat se nézték soha jó szemmel. De mit is mondott Jézus?


"Jaj néktek, mikor minden ember jót mond felőletek; mert épen így cselekedtek a hamis prófétákkal az ő atyáik." Lk 6:26

2012. jún. 4. 11:08
 6/29 A kérdező kommentje:

Erre a dokumentumra utaltam az előbb:


[link]

2012. jún. 4. 11:28
 7/29 anonim ***** válasza:
Hat ez tenyleg megdobento,marmint az elobbi link,nem tudom,hogy mit gondoljak errol oszinten,de a remenysegfesztivalon nyiltan kimondta,hogy az abortusz bun,tehat akkor nem tudom,hogy mi az igazsag.
2012. jún. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy nagyon jó volt a Reménységfesztivál mind három nap :) Tegnap összesen 2727 ember tért meg :)
2012. jún. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Az, hogy hány ember tért meg valójában, arról szerintem egyelőre nem érdemes nyilatkozni. A megtérés nem egyenlő egy elmondott imádsággal. Elég szomorú statisztikák vannak az ilyen jellegű döntésekről és arról, hogy hányan épülnek be ezután gyülekezetekbe. Sokan ugyanis a "fesztivál feelingre" "tértek meg" és nem Isten Igéjére, a gyülekezetekben pedig ez a "feeling" hiányozni fog. Arról nem is beszélve, hogy a megtértek nagy része bemegy majd a Katolikus egyházba amelyik belevezeti őket a bálványimádásba - emiatt pedig elkárhoznak, hacsak meg nem térnek majd ebből...


Nem mondom, hogy nem voltak őszinte megtérések a fesztiválon (mert ezeknek én is örülök), de ezeknek nem sok köze van a fesztivál szellemiségéhez. Sok őszinte Istenkereső ember volt ott, és hiszem azt, hogy kizárólag miattuk Isten bizonyos fokú jelenléte ott volt az alkalmakon, de azt szomorúnak tartom, hogy sokan ekkora sötétségben vannak a Katolikus egyházzal való együttműködést illetően. A fenti videó szerintem elég egyértelműen bemutatja, hogy milyen szellem áll a Katolikus egyház mögött, és ez a szellem ott volt a fesztiválon is!


"...hisz maga a Sátán is átváltoztatja magát világosság angyalává. Nem nagy dolog azért, ha az ő szolgái is átváltoztatják magokat az igazság szolgáivá" 2 Kor 11:14


Megkérdezem a többiektől is. Franklin Graham prédikált a Mária-kultusz ellen? Ha nem, akkor miért nem? Milyen evangéliumot hirdetett akkor?

2012. jún. 4. 14:22
 10/29 anonim ***** válasza:
49%

én nem tudom kinek fogant meg az elméjében ez a lejárató kampány

jaaaaaaaa de tudom a sátánéba

2012. jún. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!