Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a katolikus, illetve...

Ozmium42 kérdése:

Mi a katolikus, illetve (egyéb keresztény válaszolók kedvéért) általános keresztény, biblikus álláspont a katonai kiképzésről?

Figyelt kérdés
Nem olyanokra vagyok kíváncsi, hogy szabad-e háborúba menni, és egyebek, hanem csak arra, hogy valaki katonailag képzi magát, edzi a testét, megtanul verekedni, fegyverek használatát stb.
2012. jún. 7. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem rendelkezem pontos ismeretekkel a témával kapcsolatban, de gondolom addig nincs semmi baj az általad felsorolt dolgokkal, amíg nem öncélú erőszakoskodásra használod őket.
2012. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

1Tim 4,8 Mert a test gyakorlásának kevés haszna van; de a kegyesség mindenre hasznos, meglévén benne a jelenvaló és a jövő életnek ígérete


Nem azt állítja, hogy nincs haszna, hanem azt, hogy kevés...

2012. jún. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A katolikus álláspont évszázadok óta nem változott. Ma is azt mondja az Egyház, hogy katonákra szükség van (az is egy hivatás), - a fegyverkezési versenyt ugyanakkor elítéli - az államnak joga van háború esetén az állampolgárait védelemre kötelezni, de természetesen csak az önvédelmi háborút tartja jogosnak.
2012. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha megtanulsz verekedni, fegyvereket használni, azzal semmi gond nincs mindaddig, amíg legfeljebb önvédelemre használod. Én régen sokáig karatéztam, szerencsére csak egyszer vettem hasznát a tudásomnak (megtámadtak az utcán). Nem gondolom, hogy bűn volt, hogy ekkor leszereltem a támadóimat és megvédtem magamat. Semmi komoly bajuk nem esett, megúszták pár kék-zöld folttal és egy tanulsággal, hogy a gyengének látszó nő lehet, hogy nem is olyan gyenge. :)

Szóval nem baj, bár a fegyvereket én speciel nem szeretem, mert az erőszakra emlékeztetnek. Bár már gondoltam rá, hogy szerzek fegyvert és fegyverviselési engedélyt, mert nem valami jó a közbiztonság itt mifelénk, és a riasztó ellenére is állandóan attól rettegek, hogy betörnek és bántják a családomat.

Egyelőre még nem vettem rá magam, de úgy vélem, hogy ez nem bűn.


Ha a felekezetem álláspontjára vagy kíváncsi, az az, hogy önvédelemből harcolni megengedett, amennyiben muszáj.

2012. jún. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A katolikus álláspontot kiegészíteném azzal, hogy a szabadságért sem bűn harcolni, de tömegpusztító fegyvereket bármely célra használni igen.
2012. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 4

Nagyon tetszik a hozzáállásod. "Gyenge nő" létedre móresre tanítottál néhány eszementet.

A családod és a családi házad védelmére két gondolatom:

1. tanítsd meg a gyermekeidet is és a (ha van) férjedet is a tudásodra.

2. Kérjed az Úr angyalát, álljon a te kapuidban, mindenkor. A gonoszok nagyon rettegik az Úr Angyalának jelenlétét. 2Móz 23:20, Bír 6:12

3. Az sem baj, ha valaki másnak éppen te, vagy a tieid lesznek segítségöl, hogy neked is segítsen más, ha kell.

4. Az utcában gyűjtsd össze a fiatalokat, és tanítsd őket is a tudományodra.

:) :)

63/F

3.

2012. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!