Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tudod kezelni azt a...

Hogy tudod kezelni azt a szituációt, amikor észreveszed, hogy az egyházad valamiben más tanít, mint amit a Biblia?

Figyelt kérdés

2012. jún. 10. 12:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Voltam már ilyen szituációban. Úgy kezeltem hogy egyszerűen kiléptem onnan, nem jártam oda többet. Most egy olyan helyre járok, amely a Biblia tanításaira alapozza a hitét.

2012. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
93%
Úgy, hogy megnézem, hogy hol lehet lehet ez a tanbeli törés, hisz Jézus ígéretet tett Egyháza világ végéig való fennmaradására (Mt 16,18; Mt 28,20). Mert föld és ég elmúlnak, de az ő igéi nem múlnak el. (Lk. 21, 33)
2012. jún. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%

A hit szabálya a katolikus szemlélet szerint ez:


[link]

2012. jún. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
Előző, Jézus egyháza, azaz őt követők közössége, nem egyenlő a katolikus egyházzal. Minden felekezet őszintén hívő keresztényei, ez Jézus Krisztus egyháza. Nem vitát akarok kirobbantani, csak mondom, mert picit úgy hangzott, mint a sokszor hallott "Jézus egy egyházat alapított, a katolikust" érv.
2012. jún. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Egyelőre kivárok, és imádkozom. Ugyanakkor nem teszem azt, amit tanítanak.
2012. jún. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ami azt illeti, még az olyan helyeken is, ahol tényleg komolyan próbálják venni a Bibliát egyház szinten, is jelen van az, hogy egyén szinten nem teszik. A legjobb az, ha ilyenkor mi nem megbotránkozunk, meg elmenekülünk, hanem megpróbáljuk jól csinálni, mert ha mindenki így tenné, akkor idővel kivesznének ezek a dolgok. Gondolok itt a képmutatásra, stb...
2012. jún. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Legfeljebb olyan lehet, hogy az egyház mást tanít, mint ahogyan te értelmezed a Bibliát. Mivel a Biblia szimbolikus dolgokat ír, mindenki másképp értelmezi és másképp követi a leírtakat. Ha egy közösség az ellentétjét tanítja annak, amiben te hiszel, akko, ahogy előttem már leírták, egyszerűen ki kell lépni onnan és másik közösséget keresni.
2012. jún. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
78%

Uram bocsá', de nem úgy tekintek a Bibliára, mint valami sérthetetlen varázslókönyvre.

És az egyházra sem tekintek úgy, mint ami szent emberek közössége.


Hívő vagyok, de ezzel együtt nem követem vakon az egyház tanításait. Teológiát is tanultam, és bizony kisebb dolgokban ott is voltak viták a papok között.


A lényegi kérdésekben egyet értettek (és én is elfogadom a lényegi tanokat), de vannak dolgok, amibe azért nem vagyok teljesen biztos, hogy a katolikus egyház értelmezése sérthetetlen lenne.


A Biblia pedig szent könyv a számomra, de aki nem rendelkezik kellő vallási fejlettséggel, érettséggel, az bizony sok mindent kiolvashat belőle. A Bibliával akármit alá lehet támasztani, mert biztos van benne egy olyan mondat, amit bizonyítja az egyén "igazát".


Szóval csak óvatosan.

2012. jún. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Megbeszélem másokkal, első körben a családommal. Ha nem sikerül eloszlatnom a kétséget, akkor megkérdezek mást is, például egy papot.
2012. jún. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kicsit másképpen is meg lehet fogalmazni a kérdést, pl. tudnál ott vezető tisztséget vállalni, amely egyházban ellentmondást találsz a Biblia és az egyházi tanítások között. Mert mondjuk ha észreveszek ilyesmit, csendben maradok, esetleg megbeszélem értelmes testvérekkel, de elmenni csak akkor megyek máshová, ha ott jobb a helyzet ilyen szempontból nem hogy rosszabb. Egyébként igen problémás a helyzet. Nem könnyű kezelni semmilyen szinten.
2012. jún. 10. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!