Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon kapható a...

Magyarországon kapható a LaVey féle Sátáni Biblia?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nem készült még magyar fordítása. Ezek szerint csak külföldön kapható?

2012. jún. 9. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Hát, van valami fenn nkóron, amit le lehet tölteni...
2012. jún. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Remélem nem is lesz magyar fordítása!Sátáni biblia...
2012. jún. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem ha beleolvasnál, megváltozna a véleményed az irományról... :)
2012. jún. 10. 14:58
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Második valószínűleg azt hiszi, hogy ez valami kézikönyv, arról hogyan áldozzunk fel szüzeket. Aki azt se tudja miről szól ez az egész inkább olvasgasson gyerek meséket, azokat egész könnyű felfogni...
2012. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Nem értem miért jobb a sátánizmus az ateizmusnál, semmi értelmét nem látom.

Itt nézz szét: [link]

2012. jún. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából a LaVey féle "hitrendszernek" semmi köze ahhoz a sátánizmushoz, amire az emberek többsége gondol. Nem egy okkultista, emberáldozatokat hetente bemutató szektára kell gondolni, sokkal inkább egy materialista, emberek szabadságát hirdető gyülekezetre. Ebből a szempontból én sem értem, miért kellett LaVey-nek a sátánizmus címe mögé bújni, mikor semmi köze nincs is ahhoz...de ettől függetlenül kíváncsi vagyok, milyen gondolatokat fejt ki könyvében :) A linket köszönöm, ezt azt hiszem, már olvastam 1 cikket az oldalról, de körülnézek rajta 1 kicsit :)
2012. jún. 11. 19:16
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Tisztában vagyok a LaVey féle (ateista) sátánizmussal, de nem értem, egy ilyennek minek egyház, rituálék (mert vannak, bár nem kell hozzá szűz lányt feláldozni), miért nem lehetett volna valami filozófiai mozgalom.

Persze úgy sokkal kevesebb emberhez jutott volna el, mert a sátánizmus "menő" meg "vagány" szó.


Inkább olvass Max Stirnert meg individualista anarchistákat.

2012. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát ebben egyetértünk. Valószínűleg ez LaVey részéről reklámfogás akart lenni, esetleg divatmánia, de tény, hogy eléggé félrelőtt vele...ha nem ragaszkodik mindenképp a sátánista "maszkhoz" szerintem ma sokkal ismertebb (ha nem is kedveltebb) lenne ez az irányzat.


Viszont az ötleteid eléggé tetszenek :) Ha szépen megkérlek tudsz pár könyvcímet mondani, esetleg linkeket adni? :) Gépen is szívesen olvasok :)

2012. jún. 12. 00:37
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

Magyarul sajnos csak kis része olvasható: [link]

Sajnos nem fordították le a többit.


Angolul viszont itt az összes műve:

[link]

Itt egy kis bevezető az egoizmushoz:

[link]

Itt megpróbálják az extrém individualizmust összeegyeztetni a marxi kommunizmussal:

[link]


Esetleg még Proudhontól a "Mi a tulajdon"-t, de attól félek, abból is csak részleteket fordítottak le.

2012. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Ez volt a kérdés, ("Magyarországon kapható a LaVey féle Sátáni Biblia?"), nem baj??? Engem is érdekel, azért kattintottam ide. Nem Marx-ot, meg a hozzá hasonló blabla-gyárost fogom olvasni.
2014. júl. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!