Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Buddhizmusnak milyen ágai...

Buddhizmusnak milyen ágai vannak jelen Magyarországon? Miben különböznek?

Figyelt kérdés
Érdekel a buddhizmus és szeretnék róla többet megtudni, csak nem tudom hol kezdjem...

2012. jún. 13. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen megnézed a Magyarországon bejegyzett vallási közösségek listáját és a buddhista felekezeteknek a honlapját. A magyarországi buddhizmus nagyrészt a mahayana irányzat híveiből kerül ki, mivel sok tibeti menekült és kínaiak él az országban. A mahayana irányzaton belül viszont nagyon sokfélék lehetnek. A Dél-kelet Ázsiában honos hinayana budhizmus hívei szerintem kevesebben vannak Magyarországon.
2012. jún. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Itt a közösségek listája, elérhetőséggel:


[link]

2012. jún. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Az a "gond", hogy nagyon sok van, ahogy nézem. Nem tudom mi köztük a tényleges különbség... Pedig szívesen megismerkednék a buddhizmussal, csak nem tudom hol kezdjem.

2012. jún. 14. 16:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Ebből a könyvből alapvető infokat tudhatsz meg, elég általánosan és modern stílusban. Bár tény hogy az író a gyémánt úthoz (vadzsrajána) tartozik (ez még lehet hogy nem mond semmit), azért kezdetnek nem rossz.


*****



Illetve wikin is van pár info:


[link]



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségedet :)
2012. jún. 14. 18:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha átfogó képet szeretnél, kezdd itt: [link]

[link]

2012. aug. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Közben lekerült A Buddha Ujjáról a közösségek listája, itt megtalálod: [link]
2012. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!