Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók nem hiszik el, hogy...

A zsidók nem hiszik el, hogy Jézus Krisztus a várva várt Messiás?

Figyelt kérdés

Ha Jézus Krisztus nem fizette volna meg a váltságdíjat a kereszthalálával, és nem támadt volna fel, mint ahogy a zsidók vallják, mert nem Ő a Messiás, lett volna már látható következménye a földön?


Kipusztult volna az emberiség?



2012. jún. 14. 23:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Már bocsi, de rokon terület, hogy Jézust miért üldözték az ellenségei, ezért hozta fel ezt Freya is. Én pedig szintén válaszoltam a konkrét kérdésre és kiigazítottam a Freya által mondottak egy részét, miszerint nem minden ténymegállapítás volt valódi ok az üldözésre és hogy Jézus szájába ne adjunk olyan kijelentéseket, amiket nem mondott.
2012. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szia, Freya vagyok és nem adtam semmit Jézus szájába. "Megbocsáttattak a te bűneid." Ez nem egyszer elhangzott Jézustól személyesen. Egyedül Isten bocsáthatja meg a bűnöket. "Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek.......én pedig azt mondom...."Egyedül Isten írhatja felül a törvényt. A feltámadott Jézus elfogadta Tamás imádatát. Az apostolok Jézus nevét hívták segítségül.

A jelenések könyve alfának és omegának hívja őt is és az Atyát is. Ennyi elég?

2012. jún. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
a zsidóknál és a keresztényeknél is a messias fogalma leszükült a kegyelem prófétájának azonositására. a kegyelem szövetségét ugyanis egy nagy próféta fogja előtre jelezni . mivel ez hozza a legjobb hireket ezért ennek a próféténak a vérésa lett a legismertebb ezzel a szóval összeköthetö szinonimálya. minden próféta messiás volt, mert istentől kapott hatalom azaz felkentség által jöttek. jézus is próféta volt de ő a büntetés azaz az átok szövetségét hozta magával amikor is izrael népe elvesziti háboruban a földjét, szétszoródik, minden nép között az utolsó lessznem kap kilyelentést, megszünnek a próféték mig az elrendelt idő véget nem ér. ezután jön a kegyelem prófétálya aki én vagyok.
2012. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még jóhogy nem! FŐLEG A "várva várt":))))) Jézus után 40 évvel megtámadták és megsemmisitették az utolsó izraeli tartományt is, legyilkolták és elkergették a zsidókat, lerombolták a szent templomukat, stb. szerinted ez nenek a népnek lehet várt prófétája? ráadásul jézus pont ezeket jövendölte nekik amíg köztük volt. a várt próféta azért " várt" mert ennek a prófétának az eljőveteléről pont az ellenkezői lettek jövendölve.béke a szétszórtak összegyüjtése stb. pl most a keresztényeknek van egy irásra épülő elképzelésük jézus visszatéréséről, de ha nem úgy jön el és nem azok a dolgok történnek akkor ők sem hinnének.
2012. dec. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!