Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásom tekintve politeista...

Vallásom tekintve politeista hitem van, hogyan mélyülhetek el még jobban ebben?

Figyelt kérdés

Egy politeista vallás az enyém, ahol a főisten (egybeolvadás révén) a teremtő erővel azonos. Vannak külön sötétebb jellemű alakok is ebben a hitvilágban, de őket nem szabad megszólítani imában, mitológiai történetek is kapcsolódnak hozzájuk, amik tükrözik az ő jellemeiket. Minden éjjel megszólítom azokat az istenségeket, akiktől éppen segítséget várok, mert szerepköreik vannak. (Pl. művészeti ügyekben a művészetek istenét, szerelmi ügyekben a termékenység istenségét szólítom meg) Tudom 35 istenség nevét, jellemét, kinézetét, mitológiai történetét, rendeltetését és feladatkörét is. A túlvilági élettel kapcsolatos könyvet most a nyáron tudom majd elkezdeni olvasni. (Az ezen hitvilág beli halál utáni életről van szó benne) Ezen hit fő vallási motívumát nyakláncként hordom minden nap.


Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy még mit tehetnék ehhez hozzá, hogy hitem kiteljesedjen? Mi az, ami elengedhetetlen még egy politeista vallás esetében? Mit tehetnék még istenségeimért?


2012. jún. 20. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Például építhetnél annyi házioltárt, ahány Istenséget ismersz, és mindegyiket külön formára, más-más kultikus díszekkel ellátva. És ott elmékednél mindig, amelyikkel éppen kapcsolatba akarsz lépni.
2012. jún. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

11:28


Ez kiváló ötlet, köszönöm szépen! Habár tervezgettem már egy házi oltár szerűséget, eddig még nem jutottam előrébb 2 képnél a falon. (Az istenségeknek rajzoltam, őket ábrázolja) Ez a két kép a falon van, s azt tervezgettem, hogy a főbb istenségeknek a falon egy kis sarkot alakítok ki, az ő tiszteletükre. A legjobb szerintem az lenne, ha egy külön kis asztal, vagy polc lenne nekik kialakítva, ahol őket ábrázoló dolgok és könyvek lennének kigyűjtve!

2012. jún. 20. 11:33
 3/13 anonim ***** válasza:
Meg a tárgyakat kirakva egy-egy kép mellé, ami az adott Istenségre jellemző. Kard, pajzs, virág, étel, lant, kő, edény... stb.
2012. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

11:39


Ez is még nagyon jó ötlet! Elvégre az tükrözné jellemük és rendeltetésük. Lehetne csinálni amolyan "Szentsarkot", miképpen volt a régi magyar falusi házakban is. A sarok külön erre lenne kialakítva, s ott lennének összegyűjtve azon dolgok amik róluk szólnak, s így a szoba többi részében már lehetne bármi más. Ezzel rendszerezve lenne a dolog, s a mindennapokban is kényelmesebb megoldás lenne.

2012. jún. 20. 11:43
 5/13 anonim válasza:

A vallás és a hit között van különbség. Ha ez egy általad megalkotott hitvilág, akkor addig nem vallás, míg nincs bejegyezve vallásként, illetve nincs vallásgyakorló csoport, akik ezt a hitet követik. Ha ez már egy létező vallás, akkor a legegyszerűbb, ha keresed olyanok társaságát, akik ugyanehhez a felekezethez tartoznak.

Esetleg megalapíthatnád a vallást, ha még nem létezik, és akkor már tettél is az isteneidért valamit. Híveket gyűjtöttél számukra.

2012. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Üdv 14:00!


Ez egy létező, bejegyzett vallás, nem én alkottam meg. A hívek gyűjtésével én úgy vagyok, hogy téríteni nem szeretnék senkit (főleg nem erőszakkal), ha viszont érdeklődő, szívesen mesélek neki hitemről, de akár be is avatom ha úgy tartja kedve

2012. jún. 20. 14:03
 7/13 anonim ***** válasza:
Budapesti vagy?
2012. jún. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok budapesti
2012. jún. 20. 14:32
 9/13 anonim válasza:
Mi a vallás neve?
2012. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

14:57


Sintó

2012. jún. 20. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!