Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásom tekintve politeista...

Vallásom tekintve politeista hitem van, hogyan mélyülhetek el még jobban ebben?

Figyelt kérdés

Egy politeista vallás az enyém, ahol a főisten (egybeolvadás révén) a teremtő erővel azonos. Vannak külön sötétebb jellemű alakok is ebben a hitvilágban, de őket nem szabad megszólítani imában, mitológiai történetek is kapcsolódnak hozzájuk, amik tükrözik az ő jellemeiket. Minden éjjel megszólítom azokat az istenségeket, akiktől éppen segítséget várok, mert szerepköreik vannak. (Pl. művészeti ügyekben a művészetek istenét, szerelmi ügyekben a termékenység istenségét szólítom meg) Tudom 35 istenség nevét, jellemét, kinézetét, mitológiai történetét, rendeltetését és feladatkörét is. A túlvilági élettel kapcsolatos könyvet most a nyáron tudom majd elkezdeni olvasni. (Az ezen hitvilág beli halál utáni életről van szó benne) Ezen hit fő vallási motívumát nyakláncként hordom minden nap.


Azt szeretném megkérdezni Tőletek, hogy még mit tehetnék ehhez hozzá, hogy hitem kiteljesedjen? Mi az, ami elengedhetetlen még egy politeista vallás esetében? Mit tehetnék még istenségeimért?


2012. jún. 20. 11:18
1 2
 11/13 anonim válasza:
Ahh, a shinto. Elvileg az nem felvehető vallás, shintoistának születni kell, és a shinto istenek nagy része japán földön van. Amúgy maga a vallás és a kultúra nekem is szimpatikus. Javaslom, hogy ne általánosan egy politeista valláshoz elengedhetetlen dolgokat keress, hanem olvass szakirodalmat, shintoista szövegeket, mert ott fogsz választ találni arra, hogy miként kell egy shintoistának élnie. Amúgy a Shinto igen befogadó vallás, nem zárja ki más kultúrák isteneit, mert azok is ugyanúgy lehetnek Kamik, mint a saját földjük szellemei és istenségei. Kedvelem is, bár én nem vagyok politeista. De ez csak a nézőpontom miatt van, nem jelenti azt hogy a kamik létét ne tudnám elfogadni.
2012. jún. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Naponta fél órát (vagy amennyit sikerül) tölts el csendes meditációval.
2012. jún. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Srapnel ***** válasza:
Egyébként ha esetleg kicsi a hajlékod és nem férne el a sok oltár, akkor írass szoftvert hozzá. Olyan lenne, mint egy nagy, szofisztikált tamagocsi. Elvégre az isteneknek tökmindegy, hogy egy valódi, vagy egy virtuális kard az, amit használsz. A dolog "kardsága" fontos.
2012. jún. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!