Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény ember részt...

Egy keresztény ember részt vehet muszlim vallási szertartáson?

Figyelt kérdés
Mivel ugyanabban az Istenben hiszünk, egy keresztény részt vehet mondjuk egy imán (leborulások)egy mecsetben, vagy ha egy muszlim sírját meglátogatom és ott a többiekkel fohászt mondok a (kezemet felemelve , majd az arcom megérintve-muszlim szokás szerint) az bűn?

2012. jún. 21. 22:21
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Végi gondolva a dolgot, keresztény szempontól problémás egy muszlim imában részt venni, mert a kába felé történik. Viszont a muszlim módon elmondott fohász (kéz felelmélese, arc megérintése, nők esetében a hidzsáb viselése) pl. a srebrenicai mészárlás emlékművénél, nem hiszem, hogy keresztény szempontból probléma lenne.
2012. júl. 6. 19:02
 12/13 mustafa33 ***** válasza:
Ahogy az előbb írtad, különbség van a kettő között. Egy emlékműnél imádkozni bárkinek és bárhogy lehet. Még egy más vallású szentet is szabad tisztelni - nagy emberként!
2012. júl. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom, hogy két külön dolog az ima és a fohász az iszlámban. Amúgy utána néztem a muszlim temetkezésnek és a temetési szertartáson is mondanak imát (nem csak fohászt), de nincs ráká azaz leborulás, így viszont keresztény szempontból nem látok problémát. Tehát, ha úgy adódik hogy egy muszlim ember temetésén kell részt vennem természetesen a halotti imát a gyászoló családdal együtt mondom, a megnyitó résznél (azt hiszem azan a neve)fel emelném a kezem és előtte otthon megmosakodnék ahogy kell. Persze a hitem szilárd maradna ezután is, de tisztelni egy másik embert ily módon lehet, mert egy Istenben (Allah) hiszünk, még ha Jézus (Isa) szemlyét illetően nincs is egyetértés.
2012. júl. 9. 22:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!