Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sértő dolog ha muszlim ember...

Sértő dolog ha muszlim ember megy keresztény templomba?

Figyelt kérdés

Van egy barátom, egy egyiptomi srác, muszlim vallású, tartja is szigorúan (nem iszik, nem eszik disznót, nem fogad stb.), és nagyon érdekesnek találja a kereszténységet, sokszor megkér, hogy beszéljek neki erről arról. Egy ideje pedig a fejébe vette, hogy nagyon szeretne megnézni egy templomot. Ő még soha nem látott, csak hallott róluk, nagyon szeretne bemenni egy misére.


Bántó lenne az ő jelenléte egy katolikus templomban? Akár a papnak, akár a többi embernek? (nem akar vallást váltani, csak érdekli, nálunk hogyan működnek a dolgok.. természetesen szépen csendben végig ülné, felnőtt emberről beszélünk)


2010. jún. 24. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem lenne baj.

Max. mondd el ugyanezt a papnak, biztos megérti.

2010. jún. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
jajj, dehogy...
2010. jún. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Már csak amiatt, mert nekünk anno hittan órán azt mondták, hogy Isten szemében mindenki egyenlő. Emiatt szerintem nem érhet titeket atrocitás senki részéről sem. Meg egyébként is... Nincs a homlokára írva a vallása. :)
2010. jún. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem. A keresztény templomok mindenféle ember felé nyitottak, nem zárnak ki senkit, akárki bemehet. Más vallású éppúgy, mint ateista.
2010. jún. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezés nélkül bemehet. A templomok nyitottak mindenki előtt, aki nem zavarja az ott folyó hitéletet.
2010. jún. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, akkor el is viszem, biztos nagyon fog örülni.


Ma nagyot nőtt a szememben a kereszténység :]


Minden jót nektek.

2010. jún. 24. 08:41
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértő.II.János Pál pápa is meglátogatta a damaszkuszi Omajjád mecsetet, én is voltam Dobrudzsában mecsetben és minaretben.A mise nyilvános, bárki bemehet.
2010. jún. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Te is elmehetsz mecsetbe, ha nem zavarod az ott folyó hitéletet.
2010. jún. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

muszlim ugyanolyan ember, mint a keresztény, vagy mint bárki más.

az "istentisztelet" mindenhol istentisztelet, a "templom", mindenhol templom, szóval ha valaki kinézné esetleg onnan, akkor csak és kizárólag az az ember a "bűnös". :)

Nem lesz gond, nem fog senkit zavarni, ez biztos.


üdv

25/F

2010. jún. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ezzel semmi gond nincs. Nyugodtan bemehet barmilyen kereszteny templomba is. En katolikus vagyok, de voltam mar mecsetben es zsinagogaban is.
2010. jún. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!