Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az élet értelme?

Mi az élet értelme?

Figyelt kérdés

Miért születtünk? Van célunk?

Hogy érdemes élni és miért?

Mi lesz velem, ha nem úgy élek?

Vagy bármit megtehetek? Miért nem? (mondjuk nem is vágyom rá)


Miért számít a másik ember véleménye? Mi van, ha a világ csak rólam szól, s ti csak illúziók vagytok?

Az utolsó kérdést nem gondolom komolyan, de kiváncsi vagyok a válaszokra...


Vallást írjatok kérlek! És nemet:) Mármint F vagy N.



2012. jún. 23. 04:42
1 2 3
 1/22 pelgrim ***** válasza:
50%

Sokat foglalkoztam ilyen kérdésekkel. Rájöttem arra, hogy a válaszokat ezekre a kérdésekre mindenkinek magának kell megtalálni, anélkül értéktelenek, olyan mintha mások szemétdombján keresnénk azt ami nekünk is megvan. Ám legyen …, - csak röviden.


Azért születtünk, hogy a bibliai „Legyen !” parancsnak engedelmeskedjünk.


Igen, életünknek van célja, márpedig ismét az engedelmesség az Isteni parancsnak: „Hozd kifejezésre Hatalmamat, Bölcsességemet, Szeretetemet”.


Igen érdemes élni, mert mint ahogy az ember lábaival a földön jár, tudatával a mennyekben lakhat.


Ha nem úgy élsz (isteni kiléted által vezetve), akkor csak szenvedsz.


Megtehetsz mindent ami módodban áll, de ne feledd, hogy tetteidnek következményei vannak.


Mások véleménye lehet egy tudat-ébresztő, de gyakran csak fölösleges teher.


Voltaképpen csak rólad szól a világ, neked mi csak illúzió vagyunk.


Szervezett vallásból kinőtt keresztény, F.

2012. jún. 23. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Mulder614 ***** válasza:
51%
"A végkövetkeztetés mindezeket hallva ez: Féld az igaz Istent, és tartsd meg parancsolatait, mert ez az ember egész kötelessége. 14 Mert az igaz Isten minden titkos dologban ítéletre hoz elő mindenfajta tettet, hogy az jó-e vagy rossz."
2012. jún. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
53%

1. Nincs

2. Szüleink szexeltek(vagy a gólya hozott ha gyerek vagy)

3. Nincs

4. Ahogy akarsz.

5. Semmi max elpazarlod az életed. Halálos ágyadon rájöhetsz,hogy minden dolog amit valami oknál fogva elszalasztottál hiba volt.

6. Bármit megtehetsz, csak viseld a következményeket ha lebuksz. Azt is megteheted,hogy levágott csirkefejekkel díszíted a szobád, de akkor nem leszel túl népszerű. Azaz bármit megtehetsz de mivel társas lények vagyunk néha áldozatot,kell hozni az együttélés érdekében.

8. 6.-ba benn van.

9. Alaphelyzetbe mindenki azt hiszi a világ körülötte forog. Ha valaki a kedvenc parkolódra áll akkor azt biztos azért teszi,hogy veled kicsesszen.


Nincs vallásom. F

2012. jún. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

A legalapvetőbb mozgatórugó a túlélés (lépésenként: mint egyén, család, csoport, emberiség, élővilág, fizikai univerzum, szellemi univerzum és a végtelen - ki hogy nevezi. ) Aztán amennyire ezek rendben vannak, vagy amennyire meg vagy elégedve a dolgokkal, annyira jönnek szóba az egyebek pl. a hit kérdése, a jó-rossz fogalma, a család, barátok szükségessége...


Szcientológia / F

2012. jún. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
51%

Az élet értelme: 42 :) (Galaxis útikalauz stopposoknak c. film)


http://www.youtube.com/watch?v=DqUESeSwnH0

2012. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
66%

Nemrég néztem meg a filmet, de nagyon szerettem a könyvet is - tizenöt évvel ezelőtt :-D A könyv jobban megmozgatja az embert - mint általában a könyvek...

4. voltam

2012. jún. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az élet első és legfontosabb célja az, hogy fenntartsa önmagát, a fejlett életnek, mint pl az embernek az a célja, amit önmaga elé kitűz
2012. jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Születtünk, mert a szüleink gyermeket vállaltak (vagy nem, és csak becsúsztunk).

Célunk az élet fenntartása és a boldogság elérése.

Érdemes úgy élni, hogy másokat ne bánts meg lehetőleg, hogy ne okozz kárt senkinek, magadnak sem, és törekedj a boldogságra.

Ha nem úgy élsz, nem leszel boldog, keserűen halsz meg, olyan emberek társasága nélkül, akik szeretnek.

Megtehetsz bármit, amennyiben mindenért vállalod a társadalmi és személyes felelősséget.


Az ember társas lény, és mint ilyen, vágyik az elismerése mind idegenek, mind ismerősök között. Ezért számít. De nem szabad túl sokat foglalkozni vele.


És mi van, ha a világ csak rólam szól, és ti csak illúziók vagytok? Akkor csak létezem egyedül, megmagyarázhatatlan módon, és minden más csak érzéki csalódás. Ez van akkor, más nem.


N/Gyakorlati ateista (nem tudom bizonyítani Isten/istenek/felsőbbrendű, túlvilági szellemi lények létét vagy nem létét, nem is akarom, de azon szellemben élek, hogy ezek nem léteznek, és mind csak az emberi agy kreációi befolyásolás, hallucináció, bemagyarázás meg egyéb okokból.)

2012. jún. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 rajcziz ***** válasza:
63%

Azért születtünk, mert van valami célja az életünknek, tehát okkal vagyunk itt. Természetesen van célunk, és az a legfontosabb feladatunk, hogy felismerjük ezt a célt és el is érjük.

Szerintem úgy érdemes élni, ahogy szeretnénk. Tehát azt tedd, amit szeretsz, azért küzdj, amit el szeretnél érni. Ha nem így élsz, akkor az olyan, mintha árral szemben úsznál - lehetséges, de sokkal nehezebb.

Megtehetsz bármit, ha viseled a következményeket.

Más emberek véleménye akkor számít, ha kíváncsi vagy rá.

A világ rólad szól. Mindenki úgy gondolja, hogy a világ róla szól. És ez így van rendjén. Sőt, mindenkinek megvan a saját "világa", ahol csak azzal törődik, amit fontosnak tart.


Vallásom nincs, F

2012. jún. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Azért születtünk, mert a szüleinkben működött a fajfenntartási ösztön, és ezért gyermeket nemzettek.

Célod akkor van, ha adsz magadnak.

Úgy érdemes élni, ahogy jónak látod. Ha nem úgy élsz, boldogtalan leszel és megbánod.

Azt teheted meg, amire fizikailag és szellemileg képes vagy, de azért mert képes vagy rá, még nem kell megtenned!


Nem számít mások véleménye. A világod csak rólad szól (nekem meg rólam, mindenkinek magáról), és lényegtelen hogy illúziók vagyunk-e.


nem vagyok vallásos/f

2012. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!