Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találjam meg életcéloma...

Hogyan találjam meg életcélomat? Mi az élet értelme? Hogyan ad Isten elhivást, hogy lehet azt megtapasztelni?

Figyelt kérdés
41 éves vagyok.életem válságban van,nem találom helyemet benne semmilyen téren,minden téren kudarcaim voltak,vannak eddigi 41évem alatt.sokat imádkozok életcélt mutassa isten.csak annyit érzek,másik ember öröme ,bánata érdekel.jóbarátaimnak sokAT segitettem,most is,ami örömet nyujt.munkában nem vonz egyik ilyen hivatás sempl.idösgond.érzem,a 40évesek válságában vagyok,életem fordulóján.
2010. jan. 20. 17:22
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem vagy egyedül a problémáddal. Szerintem az élet egy céltalan létezés. Az emberek próbálnak célokat adni az életüknek, próbálják eltölteni valahogy az időt - több kevesebb sikerrel. Ez szerintem csak szánalmas majomkodás, de mégis muszáj valahogy lekötnünk magunkat ...
2010. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
érdekes elgondolás, lehet benne valami :)
2010. jan. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%

Kedves Kérdező!


Bár én még csak 39 leszek februárban, de úgy gondolom, hogy van értelme az életemnek, és van célja is. Az Isten minden embernek ad elhívást aki ezt kéri tőle. Amikor én 17 évesen kértem a következőt adta:

"Tiszta és szeplő nélkül való istentisztelet az Isten és az Atya előtt ez: meglátogatni az árvákat és özvegyeket az ő nyomorúságukban, és szeplő nélkül megtartani magát e világtól." (Jak 1,27)


Mondanom sem kell az utóbbi a nehezebb, hiszen ehhez győzni kell az önző, bűn által megrontott emberi természetünkön, ami saját erőből nem megy. Én ezután öregotthonokba jártam rendszeresen idős emberekkel beszélgettem az életről, Istenről, a Bibliáról, és sokkal többet kaptam tőlük, mint amit én adtam - persze ők ezt pont fordítva élték meg! ;-)


Ebben az életben egy dolog adhat el nem múló örömöt és ez a szeretet. A szeretet amit Isten nyújt más embereken keresztül, és a szeretet amit te nyújtasz Isten erejével másoknak. Egyet tudok tanácsolni: imádkozz sokat, többet mint amennyit elsőre gondolnál és Isten nem marad válasz nélkül hidd el!


Üdv. Péter

2010. jan. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%
Szia! Az a te bajod, hogy azt hiszed, hogy az életnek kell, hogy célja legyen, pedig valójában ezt csak az emberek szeretnék hinni, annak érdekében, hogy ne kelljen maguknak beismerniük, hogy életük csupán egy jelentéktelen pillanatnyi esemény a világegyetem szempontjából. Olyan, mint ha mondjuk mész az utcán, és egy porszem lehullik a cipőd oldaláról a földre.
2010. jan. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
járj sportolni szerezz több és több barátot legyél közvetlen az emberekhez stb
2010. jan. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok - alapítani kellene egy klubbot
2010. jan. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia! 43 éves vagyok. Szerencsésebb nálad, 17 évesen eljutottam az emberi élet teljes értelmetlenségére, és csak tíz évnek kellet eltelnie ettől, hogy 27 évesen megtérjek, hitre jussak. Isten célt és értelmet ad az életemnek, hiszem, neked is meg tudja adni. És van egy másik jó hírem is, Isten minden emberrel személyesen foglalkozik. Tehát azt, hogy a te életednek konkrétan mi fog értelmet és célt adni, itt senki nem tudja megmondani, de tudunk imádkozni azért, hogy ezt Isten neked megmondja. /aki még nem tudná, Isten tud szólni, beszélni, de ne emberi hangot várj. Ha megszólít, tudni fogod/ Ha még nincs személyes kapcsolatod Istennel, először ezért kell imádkozz. Ha nem tudod hogyan kell imádkozni: amikor senki nem lát /emberek/ magadban vagy hangosan, utóbbi jobb, őszintén elmondod Istennek amit szeretnél. Először furcsa lesz, hogy nem látod azt akihez beszélsz, de csak az első megtapasztalásig, hogy válaszol. Utána már abba se szeretnéd hagyni. És nem fog érdekelni, ki mit szol hozzá.


A Jézusba vetet hit reményt ad, hinni az evolúcióban is lehet, de az nem ad semmit.

2010. jan. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%

Szép napot kedves kérdező!

Én is így éreztem, aztán feltettem magamnak a kérdést, hogy mit jelent nekem a siker?

azt, hogy büszkélkedni tudjak ismerőseim előtt, hogy szép házam van, meg autóm, férjem, és vagyonom?

vagy azt, hogy mások sikeresnek tartanak?

sajnos sokáig én is arra vágytam, hogy "legyek valaki" aki fontos ember és tekintélyem legyen mások előtt, de aztán mégsem sikerült úgy ahogy elterveztem...

majd rájöttem azért vagyok boldogtalan, mert a világnak akarok megfelelni, nem pedig magamnak és Istennek.


Vannak emberek akik talán némán és cél nélkül élnek a világban, de Isten őket hívta az egyik legnagyobb feladatra. A választ már magad is elmondtad:

imádkoznod kell az emberekért és segíteni a körülötted lévő embereken. Szerintem az ilyen élet, mint a tiéd, a legértékesebb. Önzetlen vagy és ez nagy kincs a mai világban. Igaz nem kapsz érte fizetést, de nagy lesz a jutalmad a mennyben ha mindvégig kitartasz a jóban.


Én is ilyen életet szeretnék majd magam mögött tudni.


Szép napot!

2010. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Én sem látok értelmet ebben az életben, pedig én még közel sem vagyok a 40-hez. Én nem hiszek Istenben, és megkeresztelve sem vagyok, bár egy pár hónapig kisebb koromban jártam templomba és imádkoztam is, de semmit nem használt.

Nem tudom mi értelme van az életnek, bár véleményem szerint semmi.

Ezzel a válasszal szerintem se rosszabb nem lett a helyzeted, se jobb. Sajnálom...

2013. máj. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!