Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az iszlam szerint, Allah...

Az iszlam szerint, Allah megteheti h egy hitetlen embert a Paradicsomba juttasson "csak ugy"? Es milyen a pokol, mit tesz azokkal akiket nem enged a paradicsomba?

Figyelt kérdés
2012. jún. 24. 12:09
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Gyakorlatilag a keresztény Isten is megteheti ugyan ezt, hiszen mindenható. A vélemények megoszlanak még a kereszténységen belül is, vannak akik úgy értelmezik az írást, hogy elfelejtetnek örökre, vannak akik ettől durvábban képzelik és örök kárhozatra ítélik még azt is, aki ugyan jó ember volt, csak épp , nem hitt az Istenben. Sorolhatnám még a földi poklot, a tisztító tüzet, a megváltást, az elfogadást, a szellemi létet, az egyesülést a mindenhatóval, mint része az egésznek. Van az úgy, hogy a vallásos emberek elfelejtik a legfontosabbat az egymás tiszteletét szeretetét. Isten EMBERT teremtett, nem vallást, méghozzá érző embert, azonos értelemmel és életérzéssel, sohasem helyezett senkit senki fölé, nyilván ítélni sem a gyakorolt hit után fog, hanem a szívek fölött, ahogy minden vallás tanítja, még akkor is, ha néhányan a feltétel nélküli hitet tartják a megváltás zálogának, ki-ki a saját vallása szerint. Nagyon tévednek, természetesen én is tévedhetek, hiszen csak egy vándor vagyok, legalább is ennyi amit mondott nekem, sem többet, sem kevesebbet.
2012. jún. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!