Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik az Európaiak megjelenése...

Akik az Európaiak megjelenése elötti időkig más kontinensen éltek és önhibájukon kívül nem ismerhették a bibliát sem a kereszténységet a pokolba kerültek?

Figyelt kérdés

2012. máj. 23. 19:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
36%
ilyen erővel 1 keresztény se jut el a paradicsomba,mert nem ismeri a Koránt.hacsak nem repíti levegőbe magát Allah által vezérelve XD :)
2012. máj. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Én úgy értem,hogy akik nem Európában éltek(Ausztrálok,Amerikai indiánok stb.)nem lehettek hívők mivel nem ismerhették a kereszténységet és nem a saját hibájukból hanem mert senki nem ismertette meg velük azt.Velük isten mit kezdett miután meghaltak?Bekerülhetek a mennybe?
2012. máj. 23. 19:53
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Honnan tudjuk? Hát jártunk mi ott?

Én még mindig azt tartom, hogy az számít, hogy milyen ember vagy.

2012. máj. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Nem. Pontosabban a következőképp enyhült a dolog:


Eleinte úgy gondolták, hogy aki nem keresztény, az nem juthat a mennybe, csak a pokolba. Ilyenek például a meghalt csecsemők, vagy a Krisztus előtt élt emberek, vagy akik olyan helyen éltek, ahol nem volt kereszténység.

A középkorban kitalálták a pokol tornácát: aki önhibáján kívül nem keresztényként halt meg, az oda került.

De 2007-ben 16. Benedek eltörölte a pokol tornácát, tehát így ezek az emberek a mennybe kerülhetnek.


Egyre kevésbé szigorú a vallás :)

2012. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
87%

Dehogy kerülnek. Pusztán emiatt legalábbis nem.

Isten minden ember esetében egyedileg és igazságosan ítél.

2012. máj. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
72%

"Dehogy kerülnek. Pusztán emiatt legalábbis nem.

Isten minden ember esetében egyedileg és igazságosan ítél."


Tehát, ha én egy törzsi társadalom tagja vagyok és nem tartom be a tízparancsolatot (mivel nem is ismerhetem), akkor azért nem jár büntetés?

Ez alapján akkor azoknak a legjobb, akik nem ismerik a kereszténységet, kezdem irigyelni őket. :D

2012. máj. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
63%

A kereszténység alapon nem arról szól, hogy "tartsd be a tízparancsolatot, különben neked annyi."


A kérdés ennél nem kicsit árnyaltabb: minden embernek van lelkiismerete, ami szerint cselekszik + Isten elnézi a tudatlanság idejét (= nem kér számon olyasmit, amit az egyén nem tudott).


Szerintem ne irigyeld azokat, akik nem ismerik a kereszténységet; mert jobb kegyelemben élni. Szerintem. :)

2012. máj. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Azért az kicsit furcsa ,hogy ha olyan következetes és előrelátó isten miért nem küldött más kontinensekre is prófétákat vagy miért nem jelent meg az ott élők álmaiban vagy miért nem tudatott magáról valamilyen formában.Nem ez lenne a legkézenfekvőbb?Ilyen alapvető ellentmondások és következetlenségek jellemzik az egész bibliát és magát a keresztény vallást is.
2012. máj. 23. 22:33
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

A Biblia szerint kétféle ember van.


1. Aki ismeri Isten törvényét, és nem tudja megtartani.

2. Aki nem ismeri Isten törvényét, ezért eleve nem tartja meg.


Az első csoport aszerint esik ítélet alá, hogy ismerte a törvényt, és hogyan tartotta meg. A második csoport a "szívükbe írt törvény" alapján esnek ítélet alá. Viszont mindkét csoportban közös, hogy egyformán Isten kegyelmére és Jézusra szorulnak. Ha valaki úgy üdvözül, hogy nem ismerte Jézust, ő is egyedül Jézusért üdvözül - akárcsak az, aki ismerte őt.


Pál pedig azt mondja, hogy a tudatlanság idejét elnézte az Isten, sőt elismeri a meglévő vallásokban azt, hogy az élő Isten iránti vágy tükröződik benne. Pl. Athénban azt mondja, hogy az ismeretlen istennek állított templom valójában az Isten-keresés egyik jele. Egy szigeten pedig a pogányoknak azt mondja, hogy eddig is Istentől kaptak esőt, szívbeli örömet és mindent. Isten igazságos, és nem hiszem, hogy ne úgy ítélne.

2012. máj. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 -a- ***** válasza:
28%

Nem.

Róm 2,12 "Akik ugyanis törvény ismerete nélkül vétkeztek, a törvény nélkül vesznek el, és akik a törvény ismeretében vétkeztek, azok a törvény alapján kapják meg majd az ítéletet. 13Hiszen nem a törvény hallgatói igazak Isten előtt, hanem a törvény megtartói fognak megigazíttatni. 14Mert amikor a pogányok, akik nem ismerik a törvényt, természetes eszük szerint cselekszik azt, amit a törvény követel, akkor ezek a törvény nélküliek önmaguknak szabnak törvényt. 15Ezzel azt bizonyítják, hogy a törvény cselekedete be van írva a szívükbe. Erről lelkiismeretük és egymást vádló vagy éppen védő gondolataik együtt tanúskodnak majd, 16azon a napon, amelyen megítéli Isten az emberek rejtett gondolatait az én evangéliumom szerint Krisztus Jézus által. "

------------

De ha nem hiszed Jézus létezését, akkor ezt miért kérdezed?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2012. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!