Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhistaknal is van egyhazi...

A buddhistaknal is van egyhazi ado, temetesi költsegek es hasonlo?

Figyelt kérdés

Ahogy egy katolikus pap letfenntartasi költsegeit ezek fedezik, a buddhista egyhazföket?

Bocs, nem tudom, rabbi vagy pap vagy mi a hasznalt megnevezes.



#adó #buddhista #temetesi költsegek
2012. jún. 27. 23:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
40%

Nincs. A buddhizmus semmilyen tekintetben nem olyan anyagias, mint bármely mai európai gyökerekkel rendelkező egyház. Egyházfő sincs, legalább is én még nem hallottam róla, de a buddhizmusra nem is igazán lehetne mondani, hogy egyház. Kolostorokban élnek szerzeteseik. Úgy tudom a szerzetesek igyekeznek harmóniában élni a természettel, azaz nem a pénztől várják el a létfenntartást, hanem attól, amit a természet ajándékba ad nekik. Temetési költségek nincsenek, a buddhisták hamvasztani szoktak.


Ugyan nem vagyok szakértő, csak nemrégiben kezdett el érdekelni a buddhizmus, de igyekeztem legjobb tudásom szerint válaszolni

2012. jún. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Nem a Dalai Lama az egyhazfö?
2012. jún. 28. 01:24
 3/22 mustafa33 ***** válasza:
100%
A hamvasztáshoz kb. 3 köbméter fát azt ingyen adja az Isten? A szerzetesek meg levegőböl élnek? A kolduló szerzetesnek adott adomány az meg mi? Amiből él az egész kolostor.
2012. jún. 28. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
mustafa: Isten nehezen adhatna nekik fát, mert 1: nem létezik 2: a buddhizmus nem hisz semmiféle transzcendens lényben :) A kolduló szerzetesekről valóban elfeledkeztek, de az mégsem ugyanaz, mint az egyházi adó...:)
2012. jún. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem megszabott méretű, természetbeni adomány az elvárás ott, ahol szerzetesek vannak. Mindenki annyit (annyi rizst) ad, amennyit megengedhet magának, hogy adjon. Nincs kényszer abban az értelemben, mint a mi középkorunkban, hogy ha nem fizetted a tizedet, akkor jöttek a király lovagjai... de azért olyasféle tanítások akadnak, hogy ha nem támogatod a dharmát, és anyagi javaidat önzően visszatartod a hit képviselőitől, az nem tesz jót a karmádnak. Amennyire tudom, Tibetben, ahol az amúgy is rossz minőségű földek terméséből kellett a népesség egytizedét meghaladó mennyiségű szerzetes eltartani, ezek az elvárások eléggé megterhelték a családokat. (Viszont - azáltal, hogy a szerzetesek nem szaporodtak - a rendszer szinten tartotta a népességet!)
2012. jún. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Az eddigi valaszokat köszönöm. Nagyon örülnek, ha buddhistak is valaszolnanak, es persze minden mas valasznak is! :)

Eddig inkabb a szerzetesekröl esett szo, de nemcsak szerzetesek buddhistak. Ismerek egy nem magyar buddhista csaladot. Ök is azt mondtak, h nincs egyhazi ado, es mindenki annyit ad, amennyit tud. Na de azert en nagyon meglepödtem a konkret összegen... Esküvöre pl 1000 eurot adtak annak, aki összeadta öket! (Ugy emlekszem, ugy mondtak, a "sima" 2 tanusra 200 eurot szoktak adni, csak ök sok "extrat" kertek, emiatt adtak ennyit.) Kerdeztem, miert olyan sokat - hat, ennyit szoktak... Ebböl feltetelezem, hogy itt is vannak ki nem mondott, "elvart" összegek. Hogy az emberek, akikkel kapcsolatban vagy, mashogy fognak veled viselkedni, nem lesznek barataid, ha nem fizeted meg a dolgok (elvart) arat. Es mi az elvart? Mindig van, aki többet kepes adni, tehat...? En ugy erzem, emiatt ez meg rosszabb, mintha egy megszabott ar van, vagy?

Kicsit arra emlekeztet, amikor az orvosnak nem adsz borravalot... Bezzeg ott, ahol elöre magasan megszabott az ar, ott kifizeted es kesz, es nem varja el senki a borravalot. (Sokkal jobb erzes, ahogy az elejetöl fogva beszel veled, es megis, ugyanott vagy.)

Feltetelezem, h a hamvasztast sem ingyen csinalja, aki hamvaszt, es az elhamvasztott test egy kisebb "dobozfeleben" van benne, ami azert kerül valamibe (ha nem is olyan költseges a hagyomanyoshoz kepest), es a szertartas költsege? Vagy ezert is mindenki annyit ad, amennyit tud?

2012. jún. 29. 15:11
 7/22 A kérdező kommentje:
Ja, es közben talalkoznak valahol mas buddhistakkal. Erdekes, h nem magukhoz hivjak meg öket, hanem erre is gondolom elvart kifizetni a terembert...stb. Akkor az, aki ezt nem tudja fizetni, az eleg kenyelmetlen helyzetben van, vagy?
2012. jún. 29. 15:14
 8/22 mustafa33 ***** válasza:
Értelek tavariss, mivel nincsen isten, nincsen temegtési költség = ingyen van a fa. logikus?
2012. jún. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 mustafa33 ***** válasza:

5-ös, "ha nem fizeted a tizedet, jönnek a király katonái..." Te hol élsz? A kajmán szigeteken? ha nem fizeted az adót, jön az APEH. Ez jobb? Vga becsuknak mint Al Caponét. És de jó lenne, ha az a mai csak tized lenne (10%)!

Ki kényszerít rá, hogy egyházadót fizess? Ne fizess ha nem akarsz. Legfeljebb nem temet el a református pap. Mindenhol annyit szokás adni amennyit megengedhetsz magadnak, amennyit jónaklátsz. Ja, van egy szekta, vagyis már hivatalosan vallás ahol 10% a fizetésből, vagy kinéznek. De még ott sem kényszer.

2012. jún. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 mustafa33 ***** válasza:

Kérdező, egy példa: katolikus temetés, egyházadót nem fizetek, nem vagyok templomjáró, nem élek gyülekezeti életet. Harangozónak 1 harangozás 1 euró (harangoznak négykor délután és délben a haláltól a temetésig, és a temetéskor a sírbatételkor, vagyis általában 5x) mert a harangozó nem kap fizetést, mégsem kérhetem hogy ingyen dolgozzon. Ministránsok, szabdidejükben ministrálnak, ha akarom adok nekik valamit (2 ministráns, fejenként 3-5 euró a másfél óraért) nem kötelező. Kántornak a másfél óraér 10 euró. Nem kap fizetést és azért mégiscsak olyat csinál amit akárki nem tud, ezért. A papnak vagy adsz (20 Eu) vagy nem, ha nem adsz, nem muszáj, akkor esetleg kér a teplomtorony javítására és isten dicsőségére (az úr szereti a jókedvű adakozókat) de nem küld végrehajtót. A többi kiadás nem egyházi jellegű: a sírásókat meg kell fizetni, vagy ásd ki magad, de akkor is valakinek be kell kaparni, vagy rárakni a betont. A halottasházért is fizetni kell (terembérlet, takarítás, villany, hűtő...), a sírhely bérlete sincs ingyen, de ez nem a kérdés témája.

Szóval a temetésen tevékenykedő idegenektől elvárod az ingyen munkát? Mert nekik (idegeneknek) ez munka.

2012. jún. 30. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!