Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Minden vallási irányzat a...

Minden vallási irányzat a saját hitét tartja helyesnek. Ez azt jelenti, hogy kérlelhetetlen ellentét van köztük és nem lehetséges megegyezés, megértés?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Azt.
2012. jún. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor hol marad a vallás értelme? Mert az nem lehet a vallás értelme, hogy ellentéteket szítsunk fel egymás közt.
2012. jún. 28. 20:52
 3/11 anonim ***** válasza:
DE lehetséges ha valamelyik dominanciát szerez
2012. jún. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez így nem teljesen igaz. Vannak még ma is 'toleráns' vallások, bár ez inkább a régebbi időkre jellemző, a pogány vallásokra. Akkor szinte csak a történeteikben voltak különbségek, és az elnevezésekben, a vallási tanítások alapjai megegyeztek. Ma is csak az egyházak miatt vannak ekkora ellentétek, önmagukban a vallások megférnek egymás mellett.
2012. jún. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A történelmi egyházak között nincs kérlelhetetlen ellentét, és van megegyezés is. Ezért tartanak ökomenikus istentiszteletet is jelesebb alkalmakkor.

Csupán az egyház működésében vannak eltérések.

2012. jún. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
53%

A vallásoknak nincs értelme, mert csak egy igazság létezhet, ha csak nem különböző világokban élünk, ahogy egyszer valaki írta (vagy mind mese).

Ammenyiben senkire sem nézve károsak, miért ne működhetnének?

Azon kell viatkozni inkább, hogy van-e Isten, vagy nincs Isten. Ha van, akkor pedig micsoda. Ha pedig nincs, akkor mi van. Na erre megint nem nagyon lesz válasz csak az, hogy nincs vagy van.


Lehet, hogy elkárhozom ezért vagy utálatot fogok szítani, de szerintem csak annak van értelme, ha becsületes életet élünk. Segítünk egymásnak, építünk és nem bántunk másokat.

Miért? Miért ne?

Lehet körbe röhögni, hogy a világ nem így működik? De akkor én miért akarom, hogy így működjön és más miért nem?

És megint csak kérdezem, hogy kik határozzák meg a szabályokat? Ki működteti a társadalmat? (miért nem tetszik sokaknak, ami van, vagy miért fogadják el automatiksan?) Vajon mi az igazság?


Én hiszek Istenben. De nem vagyok vallásos. Lassan már senkinek sem hiszek el semmit, annyira szkeptikus lettem.

Mindenki csak becsapni akar.

Miért hiszek Istenben? Materialistáknak válaszom, hogy a gének miatt, hívőknek pedig, hogy a lelkem miatt.

Pedig annyi minden lehetséges...

Fenének szültettem bele ebbe a szemét és ismeretlen világba, amit lassan már felfedezni sem lehet XD

Lassan már a WC-ben is a google műhold fog figyelni.

Egy dolog biztos, hogy 3 lehetőség van az igazsággal kapcsolatban xD

- Első lehetőség, hogy valamelyik vallás igaz. Na én ebből csak a keresztyént tudom logikusnak tartani. Rá lehet kérdezni, hogy melyiket miért nem, válaszolok szeretettel. A többiek nézeteit elfogadom (természetesen). A inkvizíció és egyéb hülyeségek, aminek semmi köze nincs hozzá pedig nem érdekelnek.

- Második lehetőség, akkor tudjuk meg az igazat, ha mindenkinek személyesen megjelenik a teremtő és magyarázatot ad. Szerintem minden vallás kamu, amit most találnak ki vagy nem régen kreáltak. Na már most, ez a múltra is igaz lehetne, nem? A keresztény vallás miért ne lehetne csak fantáziálás és kamu?

Nem tudom, én eben hiszek, mert a szeretetre tanít és ebbe neveltek (bár ezt kevesen tudják).

- Harmadik lehetőség, a tudomány megfejt mindent úgy, hogy semmi kérdés nem marad és minden logikus, legalább 50 éven keresztül. Bár ez sem zárná ki egy Isten létezését.


Én semmit nem veszítek azzal, ha hiszek Istenben.

Persze nem azért hiszek benne, mert ha nincs, akkor minek tenném? Vagy miért nem egy rajzfilm figurában hiszek?


Ezt nem fogják megérteni soha a nem hívők, hogy miért. A hívők többsége sem, szerintem.


És nem, nem Isten tart vissza a rossz dolgoktól. És nem támasznak kell, mert nem félek a tűzől. Ma is volt egy álmom, amiben belém csapott egy faluban a nagyfeszültségű távvezetékből az áram, de a részleteket hagyjuk xD


Bízom Istenben és kész. Sokszor segített nekem, úgy érzem.

És ha valamit rosszul csinálok, ami nem tetszik neki, majd szólni fog. De alapból nem akarok oylat csinálni, ami nem tetszik neki, mert ami nem tetszik neki, annak következménye van. Tehát valaki megsérül. Ha akarnék sem tudnék bántani mást....Van amikor úgy elborul az agyam pedig... xDDD


Na mindegy. A hit nem hiszékenység. Isten pedig nem olyan, ahogy azt az ember gondolja.

Tőlem aztán hihettek Nyuszikában is, nem zavar, elfogadom a hitetek. Nem hiszem, hogy azon múlik, hogy valaki üdvözöl vagy nem, hogy elhisz valamit, amit mondanak neki.

Ha tévedek majd megégek. Bonyolult dolog ez.

2012. jún. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tényleg megértem, hogy sokan ezért görénynek fognak gondolni, hogy nem vagyok képes ilyesmire, hogy az ők isteneivel együtt imádkozzak. Néztem is nagyon, amikor valaki egyszer miért nem értette, hogy miért nem lehet olyat csinálni, hogy Zeuszhoz és Krishnához is. Jó, lehet tök cukinak tűnik, hogy ennyire tiszteljük a másiakt. Szerintem meg jobban látszik, hogy mese lenne. vagy minek 200 Isten?

A reinkarnációról meg annyit, hogy ha létezik akkor tuti nem ebbe a világba, mert annk megint csak nincs sok értelme. Meg annak sem, hogy elérjük a nagy semmit.

Persze elfogadom, ha valaki ezt mondja és lehet kritizálni az én vallásomat is. Csak akkor leszek ideges, ha olyannal, támadják, aminek nincs hozzá köze. pl inkvizíció.

Egy érvet fogadok el ellene. Miért van szenvevdés a világban? Ezt nem tudom, de ez a többi vallástól is megkérdezhető.

2012. jún. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A vallás ellentéteket szít. De, civilben jól megvannak egymással.
2012. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Bár már egyszer leírtam egy másik topicban a szenvedés okát, nem Biblikusan, mindenféle rotációs kapás baromságokkal.

Nem hiszem amúgy, hogy a vallás miatt gonoszak az emberek. Azok mindig találnak valamit.

2012. jún. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az egyiptomi vallás még pl. nagyon szimpatikus és érdekes nekem (már amennyit tudok róla), de hinni abban sem tudok.
2012. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!