Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hajlamosak sokan lenézni...

Miért hajlamosak sokan lenézni a másik ember vallását, az övét érezni kizárólagosan "elfogadhatónak"?

Figyelt kérdés

Az én hitem igen gyakran hajlamosak lenézni. (Hogy mi az én vallásom, az ne tartozik a kérdéshez) Szomorúnak találom hogy sokan úgy vélik, csakis a saját vallásuk lehet "elfogadható, helyes", nemegyszer kaptam már meg kereszténytől a vádolást hogy "Hited hamis, valótlan, csak a kereszténység az igazi hit, a többi képmutatás, Te a Pokolban fogsz megégni örök időkig!"


Nos, ha ez lenne a "keresztényi szeretett" hozzáállás, akkor inkább nem is kérek ebből... Ez inkább intolerancia. Pedig (szerintem) mindenki hite, vallása teljesen elfogadható, egészen addig amíg nem tanít rossz dolgokat (mások bántása, másik hitének megvetése, anyagiasság, erőszakos térítési vágy stb)


Nem éppen jó érzés úgy gyakorolni egy vallást, hogy megvetnek érte, miközben te próbálod tolerálni a másét... Más is tapasztalt már ilyet? Mit lehet ez ellen tenni?


2012. jún. 29. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb vallás alapja "a mindenki más gyaur, hitetlen kutya, tévelygő, bűnös, csak mi tudjuk jól, az egyetlen üdvözítő mi vagyunkm stb." elve. És talán ez a legvisszataszítóbb is bennük.
2012. jún. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, sok vallás egyfajta folyamatos nyomást gyakorol az emberekre, hogy csatlakozzanak, vagy maradjanak a nyájban. Például megfélemlítéssel (pokol, csapások) és jutalmakkal (menny, feltámadás, stb.) Az egyik ilyen, hogy ha nem leszel/maradsz pl. keresztény, akkor nem jár a jutalomból, és büntetést kapsz. Valahol innen eredhet a más vallások lenézése, mert azt súlykolják belénk, hogy más vallás rossz, csatlakozz a "jó" oldalra. (Egyfajta toborzás és megtartás.)
2012. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
100%
Mert a vallás a szellemi gettósodás egyik formája. Szükséges, hogy minden bent lévő találjon egy csoportot, amit lenézhet, a saját felsőbbrendűségét igazolandó és a csoporthoz tartozását erősítendő. Bármilyen vallás. A benti elöljáróknak meg szükséges, hogy minél többen tartozzanak alájuk, ezért igyekszenek minél több embert megtéríteni, a kilépést pedig megakadályozni. Szerencsére ezt jórészt csak lelki terrorral (pokol, hádész, gyehenna, menny, paradicsom, stb) igyekszenek, bár van példa a fizikai erőszakra is.
2012. jún. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Olvass egy kis humánetológiát. Az ember ösztönösen lenézi a más csoportokat, vagy ha nem lenézi,akkor gyűlöli stb. a lényeg, hogy nem kedvel más csoportokat. Ez minden emberben megfigyelhető, a vallás sem kivétel.
2012. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A többség nem nézi le mások vallásást. Még a katolikusok többsége sem. Csak minden csoportban vannak hangadók, akik csak a maguk igazát hajlandók hangoztatni, és meg sem próbálnak elgondolkodni mások érvein, vagy legalább elfogadni azt. Én katolikusként egészen bizotsan nem lennék meggyőzhető, hogy más vallásra térjek át, pedig látom az egyházam hibáit, hiányosságait is. De teljes mértékben el tudom fogadni azt, ha valaki más felekezetben vagy más vallásban találja meg Istent, és azt is, ha valaki nem akarja Őt keresni, és nem fogadja el a létezését. Az erőszakos hittérítést semmilyen vallás esetében sem tartom elfogadhatónak, a szelíd erőszakot sem.
2012. jún. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha hiszel valamiben és ráépíted az életed (ami elég nagy dolog), akkor abban 100%-ig biztosnak kell lenned. Ha valamiben 100%-ig biztos vagy, akkor nyilván arról, ami ellentétes a hiteddel, meg vagy róla győződve, hogy az nem igaz. Teljesen normális, ha egy hívő ember a mások vallására azt mondja, nem igaz. Ha nem mondaná ezt, nem hívő lenne, hanem bizonytalankodó. Tehát ez a hozzáállás pszichológiailag érthető. Az a kérdés itt, hogy nagyképűen lenéz-e, hogy de hülye vagy, vagy azzal, hogy megpróbál meggyőzni a (szerinte) igazságról, jót akar-e, szeretettel teszi-e.
2012. jún. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!