Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Veletek is előfordul...

Hívők! Veletek is előfordul némely éjjel hogy halálfélelem tőr rátok? Egy hívő mit tehet ez ellen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy szégyen ez egy hívőtől... (Mert arra utalhat, hogy nem elég erős a hited) Veled is elő szokott fordulni ilyesmi?
2012. jún. 29. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért lenne ez szégyen? Te is halando vagy.
2012. jún. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Van rá okod, kedves kérdező?

Egyedül élsz?

Mit veszítenél? Vagy a fájdalom zavar?


Nem emlékszem, hogy lett volna ilyen. Ha igen, akkor kivételes eset. És vagy megoldom a dolgaim, vagy imádkozom, esetleg gépezem, TV-t nézek alvás helyett.

2012. jún. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem hívő vagyok, bocsánat, de velem is előfordult, főleg gyerekkoromban. Valószínűleg enyhe depresszió volt az oka, legalábbis így utólag értékelve.
2012. jún. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nemtom. Nekem halálfélelmem nem nagyon volt még. Nem nagyon érdekel mikor halok meg. Ha menni kell mindegy mennyire félek :)

Viszont gyakrabban előfordul, hogy azokért aggódom akik fontosak a számomra. Az nekem sokkal rosszabb érzés...

2012. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy szégyelled magadat, ez még nem szégyen. Talán nem is arról van szó, hogy nem elég erős a hited. A hit erőssége vagy gyengesége egyébként változik, mint ahogy mi magunk is.


Kb. 22 éves koromban volt egy jelentős pánikrohamom (szintén éjjel), ami halálfélelemmel járt. Sajnos ki is alakult ez után a pánikbetegség, szóval volt még pár ilyen "élményben" részem. Emlékszem, leginkább arra gondoltam, hogy még annyi mindent nem csináltam meg, amit kellett volna, és mi lesz a szeretteimmel, hogy élik túl a halálomat.

A megoldás csak az lehet, hogy átadod ezt az érzést Istennek, és belenyugszol abba, hogy övé a döntés. Majd Ő elintéz mindent, amit mi már nem tudtunk, Ő visel gondot a hátrahagyottakra is.

Ha rád tör a halálfélelem, imádkozzál, és lehetőleg ne maradj egyedül. Ha van családod, fordulj hozzájuk, a házastársadhoz, párodhoz, vagy szüleidhez. Ha egyedül élsz, akkor hívd fel azt a barátodat, aki a legjobb a világon, akit éjjel is felhívhatsz. Ha ilyen sincs, akkor hívj fel egy telefonos lelkigondozói vonalat.

Sok erőt, kitartást kívánok!

2012. jún. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, elő.

Pánikroham talán.

Jézus nevét hívtam segítségül:)

Nem arra utal hogy nem erős a hited, hanem arra, hogy te

egy ilyen nagy problémát is meg tudsz oldani.

Erőnkön felül nem kísértetünk meg.

2012. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia !



Nekem is volt hasonló, és ez nem szégyen,azt jelenti meg kell erősödnöd a belső emberben és keresztény identitásodban élni.

A keresztény élet növekedésről-fejlődésről szól ha az Úrral közösségben vagy (imádkozás-dicsőítés-hálaadás) és naponta táplálod szellemed az Igével és megteszed amit Isten mond valamint megharcolod a mindennapi hitharcaidat

amelyek csak a tiéid növekedni fogsz hitben.

Ehhez még az is szükséges más keresztényekkel is legyél közösségben (gyülekezet)

Ha megtértél Isten gyermeke vagy így élj, gondolkodj magadról mindennap, Isten szövetségében élünk Isten bennem- mellettem- értem van.

Isten figyelemmel kíséri a keresztényeket és oltalmazza őket megtérésünk után semmi nem történhet az akaratán kívül még ha rossz dolog történne tudom nem állandó nem a világba való életbe kell berendezkednünk-reménykednünk mert csak átutazók vagyunk.

Ha elbuksz Isten ezt is el tudja viselni, ha bocsánatot kérsz tőle megbocsátja a bűneid de ez nem ok a bűnök elkövetésére hanem törekedjünk a tökéletességre.

Ajánlom olvasásra a Zsoltárokat 1,4,15,16,18,23,27,91,121

(ezeket imáidban-megvallásaidban is használhatod), valamint az apostolok leveleit ezek segíthetnek kialakítani a keresztény identitást, hitbeli megerősödést.



Shalom.

2012. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokott velem előfordulni, és nem ismerem a pontos helyzetedet, de olvasmányaim és mások tapasztalatai a következőkre gondolok:

1 - Nem arra utal, hogy nem elég erős a hited, hanem arra, hogy támadás alatt vagy. Azt jól érzed, hogy tenned kell ellene valamit, mert nem normális dolog a halálfélelem, hanem rossz dolog - de szégyenkezned nem kell miatta: minden hívőt érnek támadások.

A támadó fél természetesen az Istennel közös ellenségünk, a Sátán, vagy valamely "beosztottja".

Emlékezzél meg Péter apostol szavairól:

"1Pét 5:8 Józanok legyetek, vigyázzatok; mert a ti ellenségetek, az ördög, mint ordító oroszlán szerte jár, keresvén, kit elnyeljen:

1Pét 5:9 Akinek álljatok ellen, erősek lévén a hitben, tudva, hogy a világban lévő atyafiságotokon ugyanazok a szenvedések telnek be."

Vagyis nagyon fontos, hogy akármi is legyen, ennek ellen kell állni, mert a félelem, különösen a halálfélelem, soha nem Istentől van, hiszen Jézus azért jött, hogy a félelemtől megszabadítson:

"És megszabadítsa azokat, akik a haláltól való félelem miatt teljes életükben rabok valának." (Zsid. 2:15)

Az ellenállás sikerére azoknak, akik engedelmesek Istennek, konkrét ígéretük van Istentől:

"Engedelmeskedjetek azért az Istennek; álljatok ellene az ördögnek, és elfut tőletek." (Jak. 4:7)

Ez azt is jelenti egyúttal, hogy ha mindenben engedelmes vagy Istennek, akkor semmitől sem kell félned, mert a mennyei Atya tökéletes, természetfeletti védelme alatt állsz!


2 - Az ellenállás mellett szükséges lehet a támadás okának a felderítésére is, különösen, ha rendszeresen ismétlődő dologról van szó.

Az emberre nem tör rá csak úgy a halálfélelem az éjszaka közepén, annak kell, hogy legyen valamilyen oka. Ha nincs látható/ismert természetes oka (pl. valami, amitől félni kell, vagy valamilyen múltbeli vagy a közeljövőben várható trauma stb.), akkor természetfeletti oka van. A természetfeletti okból eredő félelemről sokat olvashatsz például a Zsoltárok könyvében, mert ezzel a problémával Dávidnak is sokszor meg kellett küzdenie. Például érdemes megnézned az 55. Zsoltárt.


3 - Az éjszakai félelemroham tehát egy gonosz szellem jelenlétére utalhat a szobában. Ennek (ha kihúzhatjuk a fentebb említett lehetséges természetes okokat) legfőképpen két oka lehet: valamilyen tárgy a házban vagy a hálószobában, amelyhez a szellem kötődik, vagy pedig egy téged átkozó nyelv (azaz valaki akár tudtoddal, akár tudtodon kívül átkoz téged).

Mielőtt valaki azt hinné, hogy "túlszellemiesítem" a problémát: ezek nem a saját elképzeléseim, hanem a Biblia ír ezekről.


Nézzük is meg részletesebben:

a) Ha a dolognak valamilyen, a helyiségben jelenlévő tárgyhoz van köze, akkor az ok könnyen megszüntethető: el kell tüntetni a szobából/a házból.

Mik lehetnek ilyen tárgyak?

Mindenekelőtt Isten óva int bennünket attól, hogy olyan képeket, szobrokat, rajzokat, festményeket, tárgyakat vigyünk a házunkba, amelyeknek bármi köze van idegen, pogány istenekhez, bálványokhoz, vagy az okkultizmushoz.

"5Móz 7:25 Az ő isteneiknek faragott képeit tűzzel égesd meg; az azokon lévő ezüstöt és aranyat meg ne kívánd, és magadnak el ne vedd, hogy tőrbe ne essél miatta; mert utálatosság az az Úr előtt, a te Istened előtt.

5Móz 7:26 Utálatosságot pedig ne vígy be a te házadba, hogy átokká ne légy, mint az, hanem megvetvén vesd meg azt, és utálván utáld meg azt, mert átkozott."

Az emberek sokszor valamilyen nyaralásról, kirándulásról hazavisznek (vagy egymásnak ajándékoznak) mindenféle idegen kultúrák tárgyai közül olyan dolgokat, melyekről talán nem is sejtik, hogy szellemi jelentőségük is van. Az ilyesmivel átkot visznek be a házukba, és lehetőséget teremtenek gonosz szellemeknek arra, hogy a tárggyal együtt bemenjenek.

Ezzel kapcsolatban több alkalommal hallottam keresztényektől, és én is tapasztaltam, hogy ha vendégségben olyan szobában kell aludni, ahol bizonytalan eredetű szobrok meg esetleg szellemi jelentőséggel bíró, vallási emléktárgyak vannak, akkor nem tudtak/tudtam nyugodtan aludni, és kiderült, hogy amint kivitték onnan az ezért felelős szobrot/tárgyat, megszűnt a probléma.

Ezért én javasolnám, hogy ha vannak esetleg hasonló dolgok a házadban, nézz körül, nincs-e köztük valami, ami idegen istenekhez vagy valamilyen okkult dologhoz kapcsolódik. Nem is kell szobornak lennie, akár egy okkult könyv vagy játék is lehet a "hunyó". Pl. volt egy korábban igen "menő", a boltokban is kapható, de nagyon okkult játék Amerikában, az ouija tábla, amely nagyon sok, a dolog felől tudatlan kereszténynek okozott súlyos problémákat az életében, és sok olyan bizonyságot lehet olvasni az interneten, ahol félelemtől, betegségektől stb. szabadultak meg, amint ezt a játékot kidobták vagy eltüzelték ( [link] ).

Nekem évekkel ezelőtt volt a szobámban egy horoszkópos kis bögre, amit valamikor egy mikuláscsomaggal együtt ajándékba kaptam egy osztálytársamtól, és ott kallódott egy fiókban sok kacat között, már el is feledkeztem róla. Amikor először hallottam arról, hogy az ilyen tárgyak milyen veszélyeket rejtenek magukban, eszembe juttatta Isten, hogy az egyik fiókomban ott van ez a tárgy, és sürgősen dobjam ki. Amikor megtettem, jól össze is tapostam, s kértem Istent, hogy bocsásson meg, hogy magamnál tartottam egy ilyen undorító dolgot. És hihetetlen megkönnyebbülést éreztem abban a pillanatban, hogy ezt megtettem! A szobában határozottan "jobb lett a levegő". Egyszóval nagyon fontos ügyelni arra, hogy ne ingereljük Istent magunk ellen azzal, hogy utálatosságot viszünk a házunkba.


b) A másik, és talán valamivel nehezebben felderíthető oka a halálfélelemmel való gyötrettetésnek, ami még gyakran előfordul keresztényekkel, az az, hogy valaki átkozza őket.

Már említettem az 55. Zsoltárt, és ha figyelmesen elolvasod, nagyon jól lehet látni, hogy Dávid pontosan egy ilyen támadásról beszél! Ugyanis, ha valaki átkoz bennünket a nyelvével, azzal valóságos szellemi terheket próbál ráhelyezni az életünkre, de minden ilyentől meg tud minket szabadítani az Úr, ha tökéletesen járunk Ővele, és semmi kárt nem szenvedünk. Viszont szükség van Jézus nevének a használatára, amely névben hatalmunk van arra, hogy a "kígyókon és skorpiókon" tapossunk, és az ellenség minden erején, és semmi sem árthat nekünk! (Luk. 10:19)

Ugyanerről egy nagyon szemléletes képet találhatsz a 64. Zsoltárban is, nagyon ajánlom, hogy olvasd el, és akár valld is meg hittel, hogy ez rád is igaz, hogy Isten megszabadít téged és a gonosz beszédeket visszafordítja rólad azokra, akik kimondták rád, és semmit nem fognak tudni ártani neked.

Ez ugyanis - nem árt tudni! - az általunk, mint Ábrahám szellemi magvai által örökölt áldásnak a része: "És megáldom azokat, akik téged áldanak, és aki téged átkoz, megátkozom azt." (1Móz 12:3)

Épp ezért az is fontos, hogy ha valahogy kiderül, hogy kik azok, akiktől számodra a kárhoztatás, a vádlás, az átkozás jön, akkor nem szabad rá viszont-átkozással válaszolni, hanem nekik is meg kell bocsátani, sőt meg is kell áldani azokat, akik minket átkoznak! (Máté 5:44)


Egyébként, bár az átkozás szó alatt az emberek többnyire valami konkrét szöveggel, boszorkányos vagy hasonló szertartás keretében elmondott "rontásokat" és efféle szövegeket értenek, ennél jóval tágabb fogalomról van szó. Persze, ez is benne van, és azon sem nagyon kell meglepődni, ha ilyenek vannak, ugyanis ma is elég sokan gyakorolnak mindenféle boszorkányságokat, sámánizmust, szellemekkel próbálnak kapcsolatot teremteni stb., sőt tudok konkrétan olyan "körökről" (sokszor sátánisták), amelyek arra "szakosodtak", hogy a keresztényeket átkozzák, szidalmazzák, "megrontsák". Ezért alapból van egy általános átkozás az összes kereszténnyel szemben.

Másrészt, átkozni nemcsak így lehet, hanem úgy is, ha valaki csak szimplán szidalmazza, ok nélkül vádolja, kárhoztatja a beszédében a keresztényeket, vagy konkrét személyeket. Ez a magyar társadalomban is nagyon mélyen jelen van (sajnos).

Harmadrészt, sajnos, gyakori az ismerősöktől, netán rokonoktól jövő átkozás és kárhoztatás, amit az esetek nagy részében nem is tudatosan vagy szándékosan tesznek, de komoly problémákat tudnak vele okozni egyes keresztényeknek. Például, ha van valaki a családban, aki nagyon mélyen ellenzi a hitedet, a megtérésedet, vagy a gyülekezetet, ahova jársz, és ezt rendszeresen meg is fogalmazza, szellemileg az is átkozásnak, kárhoztatásnak minősül, mert pontosan olyanok lesznek a hatásai. Nagyon sok esetben "tártak fel" ilyen családtagot a félelemmel és elvetettséggel küszködő keresztényeket pásztorló szolgálatok során: kiderült, hogy valaki van a családban, aki nagyon sokat szidja a megtért családtag gyülekezetét, vagy személyesen az illetőt. Különösen akkor igaz ez, ha valamilyen szellemi tekintéllyel is rendelkezik fölötte (pl. a szülője, az anyósa/apósa, esetleg a nagyszülője, vagy a férje).


Egyszóval, ha a következő alkalommal ez történik veled, akkor fordulj Istenhez, valld meg (lehetőleg hangosan) azokat az Igéket, amik ide vonatkozhatnak (pl.: "Nincsen azért immár semmi kárhoztatásom, mert Krisztus Jézusban vagyok, nem test szerint járok, hanem Lélek szerint. Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől." Róma 8:1-2; vagy: "Isten világosságában járok, és közösségem van Vele, és Jézus Krisztusnak, az ő Fiának vére megtisztít engem minden bűntől." - 1Ján 1:7). Használd Jézus Krisztus nevét, és mondd ebben a névben a szellemnek, hogy nincs joga bántani téged, úgyhogy távozzon. Mert ne feledd: Jézus nevére minden térdnek meg kell hajolnia, ez nem a te erődön múlik!

Viszont, ha ennek ellenére újra vissza-visszatérne ez a jelenség, akkor vizsgáld meg első körben legalább ezt a két dolgot, amit említettem: a házadban lévő tárgyakat, és annak lehetőségét, hogy nem átkoz-e valaki tudtodon kívül (vagy tán tudtoddal, csak eddig nem gondoltál rá?), mert amennyire én tudom, a keresztény hívők esetében ezek a dolgok szoktak lenni a két leggyakoribb oka annak, ha rosszul alszanak. (Meg persze ha megvallatlan, súlyos bűn terheli a lelküket a múltból, de mint írtam, ez máshova tartozik. Természetesen Istennek erre is van megoldása, és erre is Jézus a megoldása!)


Üdv, remélem segítettem valamit! :)

2012. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%

Érdekes volt olvasni, hogy mennyi ok húzódhat meg a háttérben...


Eggyel én is ki tudom egészíteni a listát, bár nem olyan szakszerűen, mint az előző válaszolók. :D

És lehet, hogy kicsit meredek lesz, de ez van.

Tehát a negatív erők, konkrétan a halál vagy a halálfélelem démona / szelleme (kinek hogy) okozhat még vissza-visszatérő vagy folyamatos félelmeket.

A démonok több okból is beléphetnek egy ember életébe; nem csak bizonyos bűnök elkövetésekor, hanem például súlyos lelki trauma, sokk vagy hosszadalmas stressz esetén is.

Akit részletesebben érdekel ez a téma, ajánlom szíves figyelmébe Derek Prince tanítását; az 1. rész a következő linkre kattintva olvasható, a bal oldali menüből kiválasztva pedig folytatható a 2. résszel:


[link]


Visszatérve a konkrét problémához: a halálfélelem oka is lehet valamilyen negatív esemény. Ha az előző válaszokban említettek után még mindig problémák lennének, akkor érdemes lenne pásztorhoz, presbiterhez vagy lelkigondozóhoz fordulni, és együtt végigbeszélni, hogy milyen események lehettek az életedben, amik "gyanúsak". Ezért célszerű imádkozni együtt, adott esetben pedig kitessékelni a hívatlan "vendéget".

Ha jól emlékszem, Derek Prince írta valamelyik könyvében, hogy már az anyaméhben is érheti ilyen jellegű támadás a magzatot pl. nem kívánt és el nem fogadott terhesség esetén az elutasítottság, elvetettség.

Ugyanígy lehetséges a halálfélelem bekerülése is például akkor, ha az anyának az adott terhesség előtt volt már abortusza; tehát az ezek után született gyermekre ez sajnos negatív hatással lehet.


Szerintem gondold át, amiket a válaszolók írtak, és lépj. Kívánom neked, hogy az Úr szabadítson meg ettől a félelemtől. :)

2012. jún. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen sokáig. Este felé mindig sokkal érzékenyebb vagyok lelkileg. Most már nincsen, elmúlt (egyelőre). Tettem ellene több mindent is.


1.) Ez elég materiális, de: elkezdtem esténként magne b6-ot bevenni, az jó az idegekre. Féltem, hogy esetleg magneziumhiányom van. (Vallásos embernek se kell mindenhol szellemet látni meg démoni befolyást, lehet ilyen egyszerű ok is!)

2.) Szent Benedek keresztet szenteltettem a pappal, amit, ha nem felejtettem el, az ágyam mellé raktam kérve Isten segítségét. (Vagyis nem a tárgytól vártam a segítséget, arra mint közvetítőre tekintek. Ha elfelejtettem, akkor se rohantam ki érte a zsebembe, direkt, hogy ne a tárgytól függjek.)

3.) A Szűzanyához való ima fontos, ő tapossa a kígyó fejét. A nyakamban hordok egy csodás érmet, ahhoz van egy ima: "Ó, bűn nélkül fogantatott Szűz Mária, könyörögj érettünk, kik hozzád menekszünk!") A Szűzanyát kérni már tapasztaltam, hogy segít.

4.) Gondolkozz logikusan: ha nem vagy halálos bűn állapotában, a gonosz nem tud ártani a lelkednek, max. ijesztegethet. Tudom, hogy nagyon rossz állapot, de tudd mindig, ha nem vagy bűnbe ragadva, a lelkednek kutya baja se lehet. A sátán a lelkednek csak a bűn által tud ártani, ami viszont a Te döntésed!

5.) Sokféle ima van még... Szent Mihály ima, Krisztus nevének, vérének segítségül hívása, szabadító imák (Keress rá: Don Gabriel Amorth nevére!)


Nem tudom, katolikus vagy-e, gondolom ha protestáns, a tanácsaimból sokat elvetsz, de talán a magne b6-ot és a Krisztushoz való imát nem. :-) (Ettől függetlenül fenntartom, hogy nekem életem eddigi egyetlen konkrét démoni "élményéből" a Szűzanya közbenjárása segített ki.)

2012. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!