Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor lett ennyire félreértelm...

Mikor lett ennyire félreértelmezve a Bibliai tanítások? Hogy változtassak?

Figyelt kérdés

Sok ember szemében a keresztény vallás egyfajta "börtönnek" tűnik, ahol semmit sem lehet csinálni, minden tilos ami jó stb. Hogy fogalmaznátok meg ezt, hogy milyen elgondolása van egy átlag embernek a Bibliai hitről?

Rengeteg olyan kérdést feltesznek ami teljesen ellentmond a Bibliának. Miért lett ennyire elavult az igehirdetés, miért nem látszik a keresztényeken a szabadság, a felszabadultság?

Én azért nem lépek (vagyis azt hiszem), mert a keresztény vallásról olyan képen van ami mindent csak tilt. Kiskorom óta járok gyülekezetbe (mostanában nem) és a szüleim keresztények (annak vallják magukat), de itthon soha nem viselkednek úgy. Szóval ezért bennem elég ferde kép alakult ki bennem a kereszténységről és elég nehéz ezen túllépni, de ahogy észrevettem ez nem csak nálam van így.


A szüleim mindent csak tiltottak, nem mehettem bulizni, rengeteget káromkodott anyum, mindig azt mondták, hogy bűn stb., és egy idő után az a kép alakult ki bennem, hogy sok az álszent és épp ezért nem járok gyülekezetbe. Most barátok nélkül itthon ülök mindig, nem tudok kimozdulni, mert gátlásos lettem mivel meghíztam. 3-4 éve ez megy, minden nyaram itthon töltöm gép előtt.



2012. júl. 1. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg az álszentség és képmutatás szövi át legmélyebben a keresztény gyülekezeteket. Nem a hittel, nem is a Bibliával van baj, hanem azzal, ahogy sokan értelmezik.


Magyarázatként csak egy idézet: "Csak a világegyetem és az emberi hülyeség végtelen. De az elsőben nem vagyok biztos." //Albert Einstein


És igen: az emberi hülyeség minden baj forrása a világban.

2012. júl. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
12%

Kicsit off lesz, amit írok, de szerintem elgondolkodtató.

Tegyük fel, hogy létezik az ördög valóban.

Nagyon sokan röhögnek csak ezen. Idiótának néznek, ha ilyeneket beszélsz. Miért? Mert rengeteg horror film van, ami arra jó, hogy azt a gondolatot erősítsék benne, hogy ezek csak mesék.

No meg nézd meg ezt a videót:

http://www.youtube.com/watch?v=egbQGKU96iw

Elterjed egy ilyen kép, hogy az ördögben ilyen személyek hisznek csak a 21. században stb...

Szerintem elgondolkodtató...


ON:

Semmi sem tilos, ami nem ártalmas. Élvezni az életet nem bűn. Az emberek nem tökéletesek.

A szüleid hibáztak, de azért, mert szeretnek. Féltettek téged nagyon. Minden ember más.


Próbálj meg elszakadni a számítógéptől. Ha gondolod szívesen küldök egy vírust. Ezt nem viccből mondom, de magamon is érzem, hogy a hosszú használata nem egészséges.

Ha nem tudsz nemet mondani, ilyen lépések kellenek...


Budapesti vagy?

Fiú vagy lány?

Mit szeretsz csinálni szabadidődben?

2012. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Falun lakom, fiú, vagy 18 éves. Ahogy írtam szabadidőmben gépezek, amit nem különösebben szeretek, csak unalmamban csinálom mivel nincs mást csinálnom. Amúgy mostanában olvasok és szeretnék kicsit művelődni, ill. elkezdek fogyókúrázni.
2012. júl. 1. 17:51
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Valamit sportolnod kellene, vagy kicsit kirándulni ilyen jó időben. Nem megoldható?

Barátok egyáltalán nincsenek vagy csak nyáron más a program?

A súlyod miatt nem kellene aggódni annyira. Nagyon sok nagy darab embert szoktam látni szebbnél szebb lányokkal.

Gyerekeknél gyakoribb az idióta csúfolódás. Tehát nem kell ettől tartanod. Nem fognak elhajtani értelmes emberek. Van akinek meg pont ez tetszik.

De ahhoz ki kell mozdulni otthonról, vissza a való életbe.

És az érzékenységet pedig ledobni.

Nem szokott lenni koncert vagy különleges napok a faludban?

Gondolom sajnos ritkán...

A legfontosabb tényleg, hogy ne otthon legyél és ne zárkózz magadba!! Otthon csak akkor legyél, ha családi program van, vagy tanulsz.

2012. júl. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha van még kertetek, ott is el lehet lenni.

Találj magadnak valami érdekes hobbit, amit sok ember szeret csinálni és úgy könyebb barátkozni is.

Vagy kísérletezz stb...

A szüleidnek meg megmondhatod, hogy felnőtt ember vagy és ne legyen miatta lelkiismeretfurdalásod, ha hisztiznek.


u.i. ha szeretnél keresztény közzöségben ismerkedni, de a mostani nem tetszik, akkor másikat kell keresni, ha van.

2012. júl. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

A lényeget lehagytam. Minden rohadt gyógyszert tegyél le, főleg a nyugtatókat. Kizárólag csak olyat szabad szedni, ami muszáj. És sok normális folyadékot kell inni, sok zöldésget enni:)

De akkor se legyen lelkiismeretfurdalásod, ha néha megiszol vagy megeszel valami szemetet.

Hát, remélem nem lettem nagyon off, de gondoltam ezeket leírom, ha már másban nem tudok segíteni.

Az idő pedig tényleg segít...Szerintem 2-3 év múlva sokkal jobb lesz neked, mert felnőtebb is leszel.

Anyukádat pedig rakd helyre. Nyári munka nincs valami? Lehetne egy kis saját pénzed, egyből szabadabb lehetnél..

2012. júl. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Az úszás szerintem egy jó ötlet.
2012. júl. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy itt a faluban nincs "normális" közösség. A korombeliek, hát nem is tudom, itt a falun belül nincs ilyen összetartó közösség. A fiúk nagy része ott kidőlt, hogy foci, pia és ennyi. Voltam párszor bulizni, de nem az én világom, vagyis ilyen emberekkel nem. Legszívesebben felköltöznék városba, de nincs pénzem. Amúgy már a lelkiismeret furdalós korszakon már túl vagyok. Anyámék már nem érdekelnek. Most az van, hogy nincs semmi a faluban. Egy kocsmát kivéve ami 4-5 házra van innen ahol össze gyűlnek a falu cigányai és elverik a pénzüket, + néhány paraszt aki jóban van velük. A főváros pedig messze van, az osztálytársaim úgy szint (akikkel jóban vagyok), és a többségnek akik falun is laknak vannak normális barátai. Én sajnos kis létszámú osztályba jártam itt általánosba és a nagy részük lány akik, hát olyanok amilyenek. Mi fiúk egy ideig össze jártunk, de utána ez valahogy megszűnt, vagy nem is tudom.
2012. júl. 1. 19:35
 9/13 yuda ***** válasza:
17%

Azt tudnod kell, hogy Isten igaz Isten és a biblia is igaz és szent.

Akik Isten szerint járnak ők is szentek, igazak és tiszták. Békesség szeretők, igazság szeretők és annak betartói, Szentlélek öröme van az életükben.


Így kellene lennie legalábbis, ha valaki Istennel jár.

Az a család, ahol a szülök betartják az igei szabályokat, ott ez van. Ha nálatok nem, akkor egyet jelent, szülők nem Istennel járnak. Egyértelmű igaz?


Ez nem azt jelenti, hogy a biblia hazudna, vagy Istennel nem lehet igazán járni, hanem éppen azt mutatja, hogy aki Istennel jár jó gyümölcsöket terem, aki pedig nem, az rosszakat.

Ha szüleid nem tudtak példát mutatni ebben, attól még te átlépheted őket és legyél te a családban az Istennel járó ember. Isten meg fog tartani, tőlük függetlenül, ha te betartod az igei rendeléseket.

Nem a szüleidtől függ, hogy Isten elfogad vagy sem,Ö elfogad!

-persze a rossz példa az hat rád, de szavaidból úgy értelmezem, képes vagy saját döntéseket hozni és arra ösztönözlek, Istennek engedj, és ne engedd hogy az ördög ellopjon valami jót, amit Isten készített számodra, szüleid rossz példája miatt.

2012. júl. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Sághegyi Csaba ***** válasza:
26%
A kérdésed, és a leírás alapján szüleid megcsalattatásban élnek. Megették őket valami hamis istenképpel, ezért ez nem képes megváltoztatni őket, mivel hazugság, nem Isten. Nem tudom, milyen felekezetről van szó, de azt tudom, hogy van Isten, akiben van szabadság. Ha meg szeretnéd találni a helyed ilyen téren, írj privátot, megpróbálok olyan helyet keresni, ahol szabadok és szeretőek a keresztények, mert valóban Isten van ott.
2012. júl. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!