Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan aki, a Szcientol...

Van itt olyan aki, a Szcientológia egyház híve? Esetleg tapasztalat, mellette, ellene?

Figyelt kérdés
2012. júl. 3. 20:58
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
nekem személyesen nincs tapasztalatom azon túl, hogy néha leszólítottak az utcán, hogy töltsek ki egy lélekbúvár tesztet, de egy ismerősömön keresztül vannak ismereteim. fél év alatt 800.000 Ft-ot költött el ott az általuk kínált ismeretanyagokra, és folyton kérdezték tőle, hogy hogy halad. Mondta, hogy tisztára kivolt, mert annyi anyagot kellett volna megtanulnia, amire több év sem lett volna elég, de ők már mondták, hogy vegye a következőt. Valami nagyon jól működő rendszerük van arra, hogy a kezükben tartsanak, és úgy érezd hogy haladnod kell az ott tanultakban, ezért minden pénzed elkezded arra költeni, közben esély nincs arra, hogy annyi ismeretanyagot magadévá tégy. Van aki hitelt vesz fel erre, és teljesen tönkre megy a családja emiatt. van egy német film, ami elég valósághűen adja vissza azt ami ott zajlik. http://www.youtube.com/watch?v=J7LUSohcyHQ
2012. júl. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:

még ez is egy érdekes írás a témában:


[link]

2012. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
70%

Szerencsére soha még csak nem is találkoztam ilyen emberrel személyesen...


Mutatok néhány hasznos olvasnivalót:


<(HVG) - „A közvélemény nem elhanyagolható nagyságú része határozottan ellenzi egyes vallási csoportok muködésének engedélyezését: a Jehova Tanúi szabad vallásgyakorlatának 'engedélyezői' például alig vannak többen (31 százalék), mint az ellenzői (26 százalék). A szcientológusok tevékenységét viszont azok, akik hallottak már róluk, többségében betiltanák. Ezen az állásponton még az sem változtatott, ha a kérdés úgy szólt: „akkor is, ha betartják a törvényeket? A szcientológia híveivel szembeni ellenkezés az iskolai végzettség emelkedésével csökken, az életkor emelkedésével viszont nő, így ­ ha más nem játszik közre ­ az ellenkezés idővel csökkenhet. (Ennek csupán az mond némileg ellent, hogy az ellenkezés Budapesten jelentősen erősebb, mint vidéken, és hogy a nem vallásosak és nem egyháztagok között éppoly erős, mint a történelmi egyházak hívei körében.)” >

Forrás, melyben még egyéb információk is vannak:

[link]


44 cikk és videó található itt:


[link]


11 ex-szcis története pedig itt:


[link]


Jó böngészést. :)

2012. júl. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, édesek vagytok:)
2012. júl. 4. 00:04
 5/34 anonim ***** válasza:
83%
Nézd meg a South Park "Egy Házba zárt közösség" részt, ez alig 20 perc, de rengeteg minden benne van! Sok mindent meg fogsz érteni belőle!
2012. júl. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Egy cégnél dolgozok egy ideje, aminek a tulajdonosa szcientológia tanokkal zaklat (...ambulacia)

A belépéskor ki kell tölteni egy "személyiség tesztet", ami 200 kérdésből áll.

Eléggé idegesítő dolgok vannak, de nincs mit tenni, kell a munka, ameddig találok mást.

2012. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 EagleHUN ***** válasza:
100%

Amire kezdetben "tanítanak" hogy magukhoz csábítsanak azok 98%-a sajnos igaz, gondolok itt a vitaminokkal kapcsolatos dolgokra, vagy a pszichiátriáról alkotott véleményükre.

Aki belép annak viszont egy csomó mindent meg kell vennie cd-k könyvek több 100000 forint értékben, és a bevételeinek/fizetésének 10%-át is le kell adnia. Egyébként a könyvek/cd-k eladására a már belépetteket is ösztönzik, valamennyit kapnak is az eladásokból.


A csak belépetteknek elmondott "titkos" információk közt viszont nagyon vad és hihetetlen dolgok vannak.

PL: több világegyetemnyi idővonal(tehát az előző már nem létező világegyetemekről is "rendelkeznek információkkal"),

multidimenziók melyekben a halhatatlan lelkek fizikai testbe bújva (pl emberként) egymást húzzák le szellemileg, ergo: saját poklunkat teremtjük meg.

A föld egy lélek börtönbolygó stb...

Ezek csak amolyan rémisztgetések hogy okot és indokot adjanak arra hogy ők küzdenek valami ellen, és tarts velük. (ami teljességgel megfoghatatlan és bizonyíthatatlan persze)


Ezeket egy ismerősömtől tudom, én nem álltam be. Csak a pszichiátriáról néztem meg nála egy filmet, meg sokat beszéltem vele a vitaminokról. Kicsit hiszékeny/naív ember de jóindulatú szegény. Pont az ilyen embereket hálózzák be. Most készül tönkremenni anyagilag.


Ne lépj be!

2012. júl. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim válasza:
93%
nézd meg a míg végül semmid sem marad című filmet abban elég info van róla
2012. júl. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük fel, hogy cégvezető-tulajdonos vagy.

Elmész egy ártatlannak tűnő tanfolyamra.

Mindenki kedves veled.

Érdeklődnek a céged felől, a bevételről, hogy mennyire megy.

Egy idő után taggá válsz.

A tagoknak ki kell adniuk a cégük több éves mérlegét.

Majd a céged legnagyobb megrendelőinek is ki kell add a cégnevét és a kontakt neveket.

Ezt követően azokat a cégeket is megkörnyékezik.

Ha valamilyen adatot már kiadtál, akkor azt bármikor ellened fordíthatják: pl. mehetnek vele a NAV-hoz.


Látható, hogy körültekintőnek kell lenni: ha szcientológia közeli cégtől vásárolsz, előbb-utóbb téged is megtalálnak, persze ha elég nagy halnak számítasz a szemükben.

2012. júl. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%

Én egyszer elvégeztem azt a bizonyos kétszáz kérdéses tesztet.

A teszt lényege, mindig az, hogy bebizonyítsa, hogy te milyen balfék vagy, és hogy valamilyen tanfolyamra szükséged van.

Egy tanfolyamot el is végeztem (ami úgy történik, hogy fizetsz "adományt, ami akkor áfamentes volt, de valójában szolgáltatásért fizetted, tehát szerintem ez áfacsalás, de nem értek hozzá, lehet, hogy tévedek - pláne, hogy az "egyházakra" talán más rendeletek is vonatkoztak, és akkoriban még az volt.) Szóval a "tanfolyam" abból állt, hogy egy tanulószobában kaptam egy füzetet, ami iszonyatosan bénán volt fordítva, (pocsék nyelvtan, értelmezhetetlen mondat, volt olyan is, amit megmutatva még a "tanfelügyelő" sem tudott értelmezni) és egy magyar értelmező, és egy idegen szavak szótárt, továbbá ha jól emlékszem, egy Dianetika szótárat, amiben a saját speciális szavaik szerepelnek, hogy tutira minden szót megértsek.

Több tanfolyamot nem végeztem, nem is néztem feléjük, de évekig zaklattak telefonon, és levélben, pedig rengetegszer határozottan kértem őket, hogy kopjanak le.

A Dianetikusok, Szcientiológusok körében tilos a hazudás, de csak egymás között. másoknak megengedett.

Ahhoz, hogy az elméd teljesen tiszta legyen (clear) kicsit tudálékosabban van ez náluk magyarázva, mint ahogy az egész anyag mindig is az volt, teljesen mindent fel el kell mondanod magadról, és mindezért akár még fizetned is kell.

A clear személy állítólag tévedhetetlen az általa ismert adatok alapján. (Szép summáért ennél is többet ígérnek)

Egyszer az egyik irodájukban olvasgattam egy füzetet, amiben a kézzel írt sikersztorik vannak, és valaki éppen arról írt, hogy ő már clear. Az volt a vicces az egészben, hogy az írásban volt egy általános 3. osztályost is szégyenbe hozó helyesírási hiba. Amikor az egyik ottani tagnak mutattam, hogy magyarázza ezt meg nekem, akkor persze először azzal, jött, hogy nem volt az illetőnek információja, de végül kénytelen volt belátni, hogy életszerűtlen, hogy egy alapszót sose látott volna, vagy hallás után sem tudta volna helyesen leírni.

Másnapra már nem volt benne a mappában ez a sikertörténet, vagyis engem eléggé emlékeztet ez Orwell 1984-ére.

2012. júl. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!