Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Te mit tartasz szolgálatnak...

Te mit tartasz szolgálatnak keresztény értelemben?

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 16:45
 1/6 szabolcs1988 ***** válasza:

Minden szolgálatnak számít amit Isten nevében teszel vagy olyan munkát végzel amit Jézus hagyott a követői számára.

Ilyen PL: "Menjetek és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket."

Isten nevének megszentelése is szolgálatnak számít, a viselkedésünkkel, vagy beszédünkkel.

2012. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 yuda ***** válasza:

Szolgálat az, ha a gyülekezetedben elvállalsz pl. egy munkát, de pontosan tudod, ezzel elsősorban Istent szolgálod, nem embereket..., vagy szolgálat az, ha közbenjársz, imádkozol valamiért, valakikért. A lényeg minden szolgálatban, hogy hűnek találtass, ami azt is jelenti, nem belecsöppensz, hanem hosszú távon csinálod kitartóan.

Fontos hogy igazság szerint járj el minden esetben, de ne feledd, könyörületesség fontosabb, mint ráolvasd az emberekre bűneiket.

Szolgálat leginkább segítést jelent, hordozni mások terheit.

2012. júl. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Hazardteam ***** válasza:
Hát szerintem többféle szolgálat van. Szolgálni Istennek , mint az angyalok is pölö a jelenlétében, szolgálni embereknek, úgy, amiről Jézus tanította, mikor megmosta a tanítványok lábát, de vannak "szolgálati ajándékok is" próféta, apostol, tanító, evangélista stb. az is más tészta, meg az is szolgálat, amiket írtak már, hogy pl. közbenjársz másokért, vagy segítesz rászoruló embereken. a lényeg, hogy hitből legyen és engedelmességből, őszintén és nem képmutatásból a külvilágnak. Egyesek szolgálatnak tekintik a budipucolást is és még pár ilyen tevékenységet, de szerintem az szimpla jóindulat, vagy "közteher viselés":) Úgy értem, nem baj, ha csinálják, sőt jó, meg dícséretes, csak hallottam már elég sok "túlmisztifikált" verziót ezekből. Általában olyanok szájából, akik soha nem csinálták/csinálják, hanem valami "magasabb" szolgálatban vannak. Szolgálni=engedelmeskedni. Kinek? Istennek. Mit? Amit mond, hogy tegyél. Mármint NEKED. Mária tesója is ott sürgölődött Jézus és a tanítványok, meg a háznép ésatöbbi körül, mert azt hitte ez a lényeg. De nem biztos, hogy Jézus ezt mondta, vagy várta el tőle személyesen. Mária meg a lábainál ült és hallgatta. Jézus mindkettőre szolgálatként tekintett. Pedig látszólag Mária nem csinált semmit:) Közben meg mégis. Hallgatta és megcselekedte, amit Jézus mondott. Ha nem akkor, akkor később. És ez a lényeg, hogy tedd azt, amire Isten vezet, neki engedelmeskedj, így "szolgálj". Ne pedig megszokásból,. vagy azért, mert valaki azt mondta, vagy úgy "illik" vagy akármi.
2012. júl. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lsandor ***** válasza:

Szerintem sok minden szóba jöhet. Általánosságban véve talán azt jelenti, hogy elveszünk időnkből, erőforrásainkból és ezt az Istenhez fűződő dolgokra fordítsuk.

Szerintem fontos engedelmeskedni a Példabeszédek 27: 11-nek

Isten oldalán kell állást foglalnunk, az életünknek azt kell tükrözni, hogy Isten uralmát tartsuk jogosnak, igazságosnak

2012. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szolgálat minden, amit úgy teszel, hogy nem kérsz érte fizettséget.
2012. júl. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szabolcs1988 ***** válasza:

Nagyon sok jó válasz érdekezett erre a kérdésre, csak az a baj, hogy nem sokan tartják be ezeket, most ne értsetek félre. Ez nem ellenetek szól, ezzel csak azt akarom mondani, hogy nagyon sokat tudják világszerte ezeket a dolgokat, és mégsem teszik. Mert ha megkérdeznél bárkit akár az utcán hogy Ő mit tesz vagy tenne Isten szolgálatába, biztosan ezeket a dolgokat említené meg, de viszont nem tenné ezeket a dolgokat.

Az igazi szolgálat az tényleg az amikor teljes szívünkkel, elménkkel és erőnkkel Istent támogatjuk. Bár ezt sokszor nehéz, megtenni, de ha kitartóak vagyunk Isten mindig megadja a szükséges erőt. A lényeg az, hogy legyen elég akaraterőnk és elszántságunk ahhoz, hogy továbbra tudjuk végezni azt a szolgálatot, amellyel tudjuk hogy megörvendeztetjük a szívét. Ehhez kívánok további kitartást mindenki számára.

2012. júl. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!