Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent az a szeretet, a...

Mit jelent az a szeretet, a miről vallásos emberek beszélnek?

Figyelt kérdés
Kérlek úgy magyarázd el, hogy nem hívő számára is érthető legyen!

2012. júl. 6. 22:37
1 2
 1/12 Hazardteam ***** válasza:
17%
Te így térítesz, vagy mi? Mik ezek az ál "saját" kérdések?
2012. júl. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

1. ezt az egy kérdést tettem fel

2. bármily hihetetlen: tényleg érdekel a válasz


(Ha még további kötözködnivalód akad, menj máshova trollkodni, mert nem etetlek tovább. Ha komolyan kérdezted, akkor ezt ne vedd figyelembe)

2012. júl. 6. 22:48
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


A legrövidebb bibliai meghatározás így hangzik erről: "Senki ne keresse azt, ami az övé, hanem ki-ki azt, ami a másé" (I. Korinthus 10:24). A szeretet a következetes másik-középpontúság, avagy a másokért élés gondolkodásmódja és életformája.


Az "én és te" sorrend megváltozik "te és én"-re. A Biblia szerint ez az igazi szeretet. Az az ember szeret igazán, akinek az életében ez az alapelv válik győzedelmessé, mindent meghatározóvá.


Pál apostol híres szeretet-himnuszában így foglalja össze a gyakorlati szeretetet:

"A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rójja fel a gonoszt,

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

Mindent elfedez, mindent hiszen, mindent remél, mindent eltűr. A szeretet soha el nem fogy"


Üdv. Péter

2012. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, bár attól tartok a felét sem értettem. Megint. (beszélgetve két vallásos ismerősömmel, rájöttem, hogy egész mást értenek a fogalom alatt mint én! Viszont azt nem értem, hogy mit!)


Megpróbálok célzottabb kérdéseket feltenni:


1. az ún.isteni szeretet ugyanaz mint amit érezni "kell" jó esetben nekünk is?

2. miért a szeretet a végső, élet utáni cél? hogyan létezhet szeretet önmagában más érzések nélkül?


Egyelőre ennyi, nem tudom még pontosítani most.

2012. júl. 6. 23:32
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Kérdező!


Pál apostol a korinthusiakhoz írt első levelében így ír a szeretetről, amit a szeretet himnuszának is nevezünk:


"A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat.

Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal.

Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr.

A szeretet soha el nem múlik..." - 1Kor 13,4-8


Szép és érthető. :)


Áldás, békesség!

Mihály

2012. júl. 7. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Nagyon jó a kérdés, és pontos válasz megadása után nagyon sok mindent lehetne helyre rakni. Előre szólok, nem tudom sem szépen, sem pontosan a választ.


Én egyedül Krisztus szeretetét tudnám ide gondolni. Ő nem úgy szerette az embereket, hogy ölelgette, mindent megtett annak érdekében, hogy kényük kedvük szerint járjon. Az ő szeretete a mennyei Atyától származott. Szerintem abban nyilvánult meg, hogy senkinek nem hazudott, mindig az igazat mondta mindenkinek, farizeusoknak, írástudóknak, tanítványoknak egyaránt. Ez talán a legfontosabb. De semmi esetre sem egy magamra erőszakolt érzésről van szó, mert egy szerető érzést nem lehet mesterségesen generálni. Aki bajban volt és segítséget kért tőle, segített annak, de van például egy rész, mikor a megsegített ember azt kérte tőle, hogy had kövesse őt, mire ő elhárította ezt. Vagy ment egy pogány asszony is a lánya nevében segítséget kérni tőle, mivel nem Izrael gyermeke volt, csak az asszony alázatossága, hite és bölcsessége vezette Krisztust arra, hogy megmentse a lányát.


Tehát a szeretet semmi esetre sem egy érzés a Biblia szerint, hanem cselekedetekben megnyilvánuló segítés, őszinteség és igazmondás a másik iránt.

2012. júl. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lollyta ***** válasza:
100%
Szia! Én nem vagyok hívő de nagyon sokáig jártam templomba és követtem a vallást.A katolikus keresztény vallás szerinti szeretetet kb. mindenki iránt kell érezni (szeressd felebarátodat stb.) semmivel sem jobb vagy értékesebb mint a hétköznapi értelemben vett szeretet.Igazából eléggé ellentmondásos mert pl. az abortusz egy elítélendő dolog de mégis szeretjük az abortuszt elvégeztető felebarátot?!elég éredekes
2012. júl. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, annak is aki privátban írt!

5. válasza volt számomra a legérthetőbb, azt hiszem pont erre voltam kíváncsi, de a többi válasz is hasznos.

2012. júl. 7. 10:57
 9/12 Mulder614 ***** válasza:

’A szeretet mindent kitartással tűr, soha nem vall kudarcot’ (1KOR 13:7, 8)

A SZERETET alapvető emberi szükséglet. Mégis siralmasan kevesen éreznek őszinte szeretetet Isten és az embertársaik iránt. Látjuk teljesedni mindazt, amit a Biblia az utolsó napokról jövendölt: ’az emberek önmagukat szeretők, pénzszeretők, inkább gyönyörszeretők, semmint Istent szeretők’ (2Tim 3:1–5).


Jézus élete tettekre sarkall bennünket. Ha elmélkedünk azon, hogy mit tett értünk Krisztus, egyre jobban fogjuk őt szeretni. A követőiként törekednünk kell arra, hogy utánozzuk a krisztusi szeretetet, és akkor továbbra is meg tudjuk tartani azt a parancsolatát, hogy Szeresd Istenedet és testvéreidet.

2012. júl. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Az a különbség Isten és ember szeretete között, hogy Isten nem köti feltételekhez. Ő szeret bennünket, akkor is, ha nem érdemeljük meg. És ha mi ezt elfogadjuk, és kapunk ebből a szeretetből, akkor ezt mi is továbbíthatjuk társunk, szüleink, gyerekeink és mindenki más felé. Ebben Isten segít, így tudunk megbocsátani és elfeledni veszekedéseket, problémákat :)

És ez csak azért történhet meg, mert Isten nem csak azért szereti az embert, mert kell neki valaki, akivel foglalkozhat, hanem mert Ő maga a szeretet!

2012. júl. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!