Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudnék olyan vallásos...

Hol tudnék olyan vallásos lányokkal ismerkedni, akiknek egy párkapcsolatban a belső a legfontosabb, és ők sem kihívóan akarnak kinézni?

Figyelt kérdés
Egyáltalán egy ilyen lány elfogadna egy világi, de keresztény/humanista értékeket képviselő fiút leendő férjének?

2012. júl. 8. 16:46
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

De engem eleve nem a külső érdekel! Az se zavarna ha egy tízessel, idősebb.


Azt még megértem, hogy valaki legyen egészséges, de akinek a lélek a fontos, nem ilyeneken akad fenn, hogy hány éves meg milyen magas a másik. Ilyen lányokat bárhol találok, akik vallásosnak mondják magukat, közben meg ahogy kinéznek, meg ahogy válogatnak... inkább a sátánizmushoz állnak közelebb, főleg, amilyen álszentek.

2012. júl. 8. 18:54
 12/19 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam, csak ugye pont a katolikusok nem fogadnak el senki mást. Csak az a baj, hogy amelyik lány meg nem fél az Isten haragjától, az állatias életet él.


Végül is sehogy sem jó. És szerinted nem vallásosok közt találok ilyeneket? ÉS ha igen, hogyan?

2012. júl. 8. 18:58
 13/19 anonim ***** válasza:

Elöször is, egyetertünk abban, hogy nem minden a külsö... Olyannyira, hogy "kihivora becsomagolt" külsöben is lehet pont olyan (erzö, humanista...stb) lelek, amilyenre vagysz. :) Szerintem batran, nyugodtan ismerkedj mindenkivel, eszre fogod venni közöttük, akivel majd spontan ratalaltok egymasra! :)


Mert pont a humanista, joakaratu emberek hajlanak alapbol a megfelelni vagyasra, igy emiatt is öltözködhetnek ugy, hogy belesimulnak a környezetükbe.


Meg nem olvastam, hogy milyen vallasu vagy, mert ha esetleg megirnad, esetleg kifejezetten ilyen közösseget is ajanlanak, vagy pont ezen az uton, szemelyesen ilyen lany jelentkezne. :)

2012. júl. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem, egy lelki beállítottságú ember sosem fog prostinak meg karácsonyfának öltözni.


Nem, a jóakaratú, humanista emberek kitartanak az elveik mellett, a jellemtelen kétszínűek alkalmazkodnak mindenkihez.


Nem vagyok vallásos, ha be tudnám skatulyázni magam, nem tettem volna fel a kérdést.

2012. júl. 9. 06:45
 15/19 anonim ***** válasza:

"Nem, a jóakaratú, humanista emberek kitartanak az elveik mellett, a jellemtelen kétszínűek alkalmazkodnak mindenkihez."

Biztos? Kinek az elvei mellett - a sajat elvei (van-e neki?), vagy az egyhaza elvei mellett? Az elveik mellett mindenek felett sztem csak a nagyon makacs emberek tartanak ki. Nem lehet meggyözni öket, mert "lehuzzak a rolot". Ilyenek az iszlam öngyilkos robbantgatok, akik a vallasukert felaldozzak magukat. Ök joszandekuak?? Szerintem egy humanista es joszandeku ember nem "köti az ebet a karohoz" mindenek felett, hanem meghallgatja az altala meg nem ismert nezöpontokat, es ha ugy latja jobbnak, modosit is az elvein.

Persze, mint ahogy az altalad prostinak es karacsonyfanak ertelmezett stilus fogalma is relativ (Hol kezdödik a prosti? Miniszoknya, terd föle szoknya belefer-e meg? Vagy az iszlam arceltakaras az elvart?), ebben az ertelemben is relativ, hogy ki kit tart humanistanak es joszandekunak.

Nem tudom, ismered-e Müller Peter Ji King c. könyvet. Egy, a Bibliahoz hasonlo regi könyv leforditasa. Ebben van egy olyan elethelyzet, amikor az a bölcs javaslat, hogy ne harcolj a tulerövel, mert ertelmetlen nekimenni a megvaltozhatatlannak, ezert kivül mutass mast, de belül maradj meg "igazinak". A belsö, igazi lenyed maradjon meg, de mindenfele külsö elrejtözesi trükk megengedett, ahogy az allatvilagban is lathatod az allatokat a környezetebe belesimulni, szinüket valtoztatni, hogy megvedjek magukat. Hasonlo az ösi harcmüveszeteknel a "követö" taktikaja: Nem ellenall az ellenfelnek, hanem atveszi mozgasat, KÜLSÖRE belesimul a környezetebe, együtt mozog vele (de BELÜL, ahogy te fogalmazol, kitart az elvei mellett!!), es ezzel a magatartassal a vegen kibillenti egyensulyabol az ellenfelet. Mert bizonyos helyzetekben csak igy lehet.

En ugy gondolom, ma sokan vannak ilyen lanyok.

tegnap 19:23

2012. júl. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Tehát ronda vagy?
2012. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

A válaszokból szomorú következtetést vontam le.

Én magam, olyan hithez tartozom, ahol nem számít a külső, mert a valódi szépség, belülről ered.

De itt igen nagyok az erkölcsi irányadó értékek, és nem a házasság az elsődleges amiért istennek tetsző életet kell élni.

2012. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Oké, hogy nem a külső a legfontosabb, de már bocs nekem senki ne mondja, hogy egyáltalán nem fontos. Aki ezt állítja nem mond igazat. Hiába tudod valakiről, hogy erkölcsileg rendben van, ha külsőleg nem vonz, ha bottal sem piszkálnád meg, akkor abból mi lesz???? Éltek egymás mellett, mint két szomszéd???
2012. júl. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves felebarátaim.

17-es vagyok.

Nem szó szerint írtam a külsőt. Persze azzal is foglalkozni kell, mert mindenkinek van szép érzéke. Egyetlen megállapítás csupán, hogy nem az a legeslegfontosabb.

2012. júl. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!