Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Magyarországon élő/Magyarors...

A Magyarországon élő/Magyarországra költözött iszlám vallású (olyanra gondolok, akik tényleg vallásoak, imádkoznak) diákok, hogyan tartják meg az iskolában a szúrát?

Figyelt kérdés
Szóval, hagynak nekik szünetet, hogy elvonuljanak? Vagy csak gondolatban végzik el ezt? (bocsi, ha rossz helyre tettem kérdésem)

2012. júl. 9. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
المعلمون لا تسمح لها
2012. júl. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Itt valami képzavar van. Imaidőt tartunk, nem szúrát. A szúra Korán fejezetet jelent, 114 van. Én iskolában dolgozóként mondom: nem hagy nekem senki semmit, pláne imára nem. (ez az én tapasztalatom) . a takarítóktól kértem egy kulcsot a raktárhoz, oda szoktam elvonulni, magamra zárom és senki nem zavar. :) Gondolatban elvégezni egy imát? ... NEM! Úgy, ahogy az elő van írva, 0% változtatással. A Próféta saw ideje óta minden imádkozó így teszi.
2012. júl. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Én iszlám vallású barátomtól tudom, hogy ha nincs rá lehetőséged, hogy napközben imádkozz. Akkor lehetőség van este egyszerre imádkozni.
2012. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
talán a kérdező lehet hogy a szunnára gondolt nem? azok a prófétai hagyományok. hát szerintem összevonják az imákat. (én nem vagyok nagyon vallásos én csak 1szer szoktam imádkozni.) de az imák összevonására nem lehet kifogás hogy suliba vannak,mert ott van elég hely az imákhoz. és ha olyan suliba vannak ahol toleránsak akkor hagynak nekik szünetet.
2012. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a korán megengedi, hogy ha nincs lehetőséged rendesen megtartani az imát, akkor az adott időpontban úgy emlékezz meg istenről, ahogy tudsz, majd később bepótolhatod.
2012. aug. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kedves Előző, kérlek, hivatkozz az előző állításodra. Támaszd alá legalább egy idézettel. Előre is köszönöm!
2012. aug. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

4. szúra, asszonyok


101. Ha a földet járjátok, hát nem vétek számotokra, ha lerövidítitek az imát attól félvén, hogy kik hitetlenek zaklatnak titeket. Mert bizony a hitetlenek néktek nyilvánvaló ellenségtek.


102. S midőn Te (Ó, Muhammad) közöttük vagy, s imára állítod őket, hát álljon egy csoport közülük véled, s hadd vegyék fegyvereiket. S midőn leborulnak, hát legyenek mögöttetek, s hadd jöjjön egy másik csoport, kik nem imádkoztak (ezideig), s hadd imádkozzanak Véled, s hadd legyenek elővigyázatosak, s (vegyék) fegyvereiket. Azok, kik tagadnak szeretnék, ha megfeledkeznétek fegyvereitekről és málhátokról, s reátok vetemednek egyetlen vetemedéssel. S nem vétek számotokra, ha akadályoztatva vagytok az esőtől, vagy betegek vagytok, s lehelyezitek (magatok mellé) fegyvereiteket S legyetek elővigyázatosak! Lám! Allah előkészíti a hitetleneknek a szörnyű szenvedést.


103. S midőn elrendelitek az imát, hát emlékezzetek Allahra állva, ülve, s oldalatokra (fordulva). S midőn megnyugodtatok, hát tartsátok meg az imát! Mert bizony az ima a hívők számára adott időkben íratott meg.


na most ezt mindenki úgy értelmezi ahogy akarja, de bizonyára egy másik fordításban más színezetet kap, sajnos arabul nem tudom értelmezni.


én ezt úgy értelmezem, hogy kényszerhelyzetben, ahol szigor vagy zaklatás miatt nem imádkozhatsz rendesen, az adott időben úgy emlékezel meg allahról, ahogy tudsz.


aztán vannak még szétszórva olyan utalások, hogy kiknek nem kell elvégezni az imát: vajúdó anyák, havi vérzés idején nők, gyermekek, mentális betegek, és pótolandó a betegség, elalvás, háború miatt elhalasztott ima

vannak koránon kívüli források, amik beszámolnak a próféta tetteiről, hogy háború, vagy kimerültség miatt kihagytak imákat, és azokat sorra bepótolták. szerintem ez lenne a leglogikusabb, hiszen az érvénytelen imákat is meg kell ismételni. ez azt jelenti, hogy ha tegnap 4 imát kihagytál, akkor ma 9 imát fogsz elvégezni, 4et egymás után, a másik 5öt meg annak idejében


erről meg aztán megint lehet vitatkozni, hogy a vallástudók hogyan értelmezik, és hogy mennyire jogos a koránon kívüli forrásokra hivatkozni.

meg érdekes kérdés az is, hogy ha valakinek nem engedik meg a rövidített imát sem munkahelyen, de anyagilag nem engedheti meg magának, hogy kilépjen, akkor mi a teendő.

ezek főképp olyan országokban bajosak, ahol nem védi a jog a vallásosokat vagy elméletben, vagy gyakorlatban. felvilágosult, jó gazdasági állapotú országban, ahol van cigarettaszünet, ott az imaszünetet ki lehet csikarni, különben perelsz.


de mondjuk egy 12 órás folyamatos megfeszített gyári munka/délutáni-esti műszak egy félórás szünettel vagy 10 órás műtét esetén semmi esély a betartására

szerintem ilyen esetekben logikusnak kellene lennie, hogy az illető bepótolja, gyakorlatilag meg sokak szerint "isten nem lehet fontosabb egy munkánál", csak arra nem gondolnak, hogy vannak, akik nem engedhetik meg maguknak a folytonos munkaváltogatást, munkanélküliséget.


örülnék neki ha valami nagy tudású, témában jártas ember hivatkozna nekem az idézetekre, sajnos így fejből sok dolgot nem tudok, hogy hol van, normális magyar online fordítás meg még nem létezik, és amik vannak is, jelentősen eltérnek egymástól.

2012. aug. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!