Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom, hogy Isten...

Honnan tudhatom, hogy Isten végleg lemondott rólam?

Figyelt kérdés
Nem tartottam be a neki tett igéretemet és eltávolodott tőlem.

2012. júl. 11. 14:25
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, konkrétan miről van szó, és téged sem ismerlek; de ez nem úgy működik, hogy ha nem tartottál be egy ígéretet, akkor neked annyi.


Rengeteg igeverset lehetne sorolni, amik azt mutatják, hogy Isten mindig hűséges; talán így kezdésnek olvasd el a tékozló fiú történetét. :)

2012. júl. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon egyszerű:ha a bűneidben halsz meg,akkor Isten lemondott rólad,pedig nem ez takarta ,valójában te mondasz le Istenről.Törekedj arra ,hogy a bűneid meglegyenek bocsájtva ,Jézus Krisztus által.

Ennyire egyszerű.

2012. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Isten gyermeke vagy ? Írd meg ez biztos e?

Köszi.

2012. júl. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

A teremtő isten senkiről nem mond le az utolsó pillanatig.


Ha lemondott rólad azt tudni fogod, de az még nem most van.


(2Péter 3:9, 10) 9 Jehova nem lassú az ígéretét illetően, amint némelyek a lassúságról vélekednek, hanem türelmes hozzátok, mert nem kívánja, hogy bárki is elpusztuljon, hanem azt kívánja, hogy mindenki megbánásra jusson.


(Lukács 15:6, 7) . . .« 7 Mondom nektek, hogy ilyenformán nagyobb öröm lesz az égben egyetlen bűnös miatt, aki megbánást tanúsít, mint kilencvenkilenc igazságos miatt, akinek nincs szüksége megbánásra.


(Máté 5:45) 45 hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok, mivel ő felhozza a napját gonoszokra is, jókra is, és esőt ad igazságosaknak is, és igazságtalanoknak is.


(Ezékiel 33:11) 11 Mondd meg nekik: »,Élek én — ez a legfőbb Úr, Jehova kijelentése —, hogy nem gyönyörködöm a gonosz halálában. Inkább abban gyönyörködöm, ha a gonosz megtér útjáról, és életben marad. Térjetek meg, térjetek meg gonosz útjaitokról, hisz miért halnátok meg, ó, Izrael háza?’«


EZÉRT AZTÁN NE EMÉSZD MAGAD, INKÁBB TEDD TOVÁBB AZT AMI HELYES.

2012. júl. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

"Isten gyermeke vagy?"

Nem tudom. Éreztem gyönyörű érzéseket, amiket csak Ő adhatott, de fél napnál tovább egyiket sem tudtam megtartani (még talán addig sem). Nem tudom mit tegyek. Azt hiszem még betarthatnám, de nekem ez túl nehéz. Kérhetem tőle, hogy könnyítsen és addjon más tervet az életemre? Itt arra gondolok, hogy a gyermekeként éljek tovább.

2012. júl. 11. 17:28
 6/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Légy szi vedd elő a bibliád és olvasd el szép lassan figyelmesen a János evangéliuma első részét,figyeld a 12.verset:akik befogadták,mármint Jézust az életükbe,azok Isten gyermekei.Vagy ha tovább olvasod,harmadik részben ,mondja Jézus ,hogy újjonan kell születni ,különben nem látod meg Isten országát.

Vagyis ha valaki ebben nem biztos,akkor még nem Isten gyermeke ,imában kérd Jézus Krisztust ,hogy tegyen azzá.És köszönd meg hogy megbocsájtotta a kereszten a te bűneid is.

2012. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Mi a baj kedves kérdező?:(

Mi hiányzik az életedből vagy mi a rossz benne?

2012. júl. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Nem hiányzik az életemből semmi más csak, Isten közelsége. Két szék, vagyis két vallás közzé estem. Csak figyelmeztetni szeretném a többieket, hogy maradjanak abban a vallásban amelyikben vannak és ne kérdezgessék Istent, hogy átkeresztelkedjenek-e, mert Istennek mindegy. Sokan így teszik tönkre a családi kapcsolataikat.

HIT ÁLTAL ÜDVÖZÜL AZ EMBER

2012. júl. 11. 19:59
 9/24 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Az ítéletnapig nem mond le rólad.

2012. júl. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

A Biblia meg külömböztet élő hitet,és halott hitet,ezt tudtad??Milyen HIT ÁLTAL ÜDVÖZŰLAZ EMBER???? EZTISTUDOD????

2012. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!