Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény testvéreim! Melyik...

Keresztény testvéreim! Melyik a számomra megfelelő Bibliai idézet?

Figyelt kérdés

Kérlek linkeljetek nekem egy idézetet vagy egy történetet, ami most éppen eszetekbe jut (és segíthet rajtam). Esetleg kérhetitek az atyát, ti is, hogy segítsen!

Tudom, hogy furcsa kérés és nem ilyen egyszerű a dolog. De aki segít, annak nagyon szépen köszönöm!


Fontos lenne, nagyon:)


Áldjon meg benneteket az Úr!



2012. júl. 9. 01:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez ilyen Nabukodonozor-i talány, hogy találjuk ki, hogy mire gondoltál? Honnan tudjam, hogy mi a neked megfelelő idézet, ha SEMMIT sem mondtál magadról vagy az adott problémáról? Hogyan imádkozzak érted? Hogy van ez a hajnal 1 óra utáni kérdező, nem tudom, hogy kicsoda, vagy mit akar, és mi a baja, de segts már neki, légyszi...


Szerintem lemaradt valami a kérdésből...

2012. júl. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azzal fogsz segíteni nekem kedves válaszoló, ha írsz valamit, ami eszedbe jut, amikor rám gondolsz:)

Amit éppen most megosztanál velem. Bármit írhatsz. Az sem baj, ha a kedvenced ugrik be. Hidd el, segíteni fogsz.

Én nem várom, hogy mások oldják meg a problémáim.

Talán az imás részt nem kellett volna írnom. Két dologra gondoltam közben. Az egyik, amire te is, hogy imát mondani értem a másik pedig, a helyes idézetért, ha nem jut eszetekbe egy sem.

Ezt nem játéknak, nem baromkodásnak írom.

De ha nem szeretnél, nem kell.

Nem lesz számon kérve rajtad. Ha írsz sem lesz rossz következménye. Nincs rossz válasz.

2012. júl. 9. 01:48
 3/16 A kérdező kommentje:
Most félbe hagytam valamit és már fogalmam sincs mit xD Mi alatt neked írtam... Lehet már ezzel segítettél...
2012. júl. 9. 01:53
 4/16 anonim ***** válasza:

Hadd mondjam Istennek, az én kőszálamnak: Miért felejtkeztél el rólam? Miért kell gyászban járnom ellenség háborgatása miatt?

Mintha zúzódás volna csontjaimban, mikor gyaláznak engem az én szorongatóim, naponként ezt mondván nékem: Hol van a te Istened?

Miért csüggedsz el lelkem, és miért nyughatatlankodol bennem? Bízzál Istenben, mert még hálát adok én néki, az én szabadítómnak és Istenemnek.

2012. júl. 9. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

"

2.

Mint a szarvas kivánkozik a folyóvizekre, úgy kivánkozik az én lelkem hozzád, oh Isten!

3.

Szomjuhozik lelkem Istenhez, az élő Istenhez; mikor mehetek el és jelenhetek meg Isten előtt?

"


Köszönöm szépen:)

2012. júl. 9. 02:41
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia!


"Ezután egy másik történetet is elmondott nekik: „A mennyek királysága olyan, mint a mustármag, amelyet egy ember fogott, és elvetett a földjébe. Ez a mag a legkisebb minden mag közül. De amikor felnő, nagyobb minden kerti növénynél. Fa lesz belőle; rászállnak a madarak, és fészket raknak az ágai között." (Máté 13:31-32, Egyszerű ford.)


Az a megfelelő Ige számodra, amit Isten már elültetett a szívedbe. Az Ige pici kis magjának kell jó földbe hullania, szüksége van rendszeres esőre és a kert gondozására. És neked ehhez nem kell semmit tenned, Isten adja a növekedést és Ő a szíved kertjének a gondozója. Őtőle jön az eső is, csak hagynod kell, hogy Ő munkálkodjon benned. És a pici kis magból előbb-utóbb nagy fa lesz! Higgy Isten ígéreteiben, azokban az Igékben, amiket már kaptál Tőle, amiket elültetett már benned, és hagyd Őt munkálkodni!


"Áldott vagy, mert elhiszed, hogy amit az Úr mondott neked, az meg fog történni." (Luk 1:45, Egyszerű ford.)


Üdv.

2012. júl. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
Ezt az értelmes kérdést. Áldjon meg téged is az úr, nem vagyunk gondoltaolvasóak, honnan tudjuk mi a problémád, amire az idézet kell?
2012. júl. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"Boldogok a lelki szegények: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok, a kik sírnak: mert ők megvígasztaltatnak.

Boldogok a szelídek: mert ők örökségül bírják a földet.

Boldogok, a kik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek.

Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek.

Boldogok, a kiknek szívök tiszta: mert ők az Istent meglátják.

Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak.

Boldogok, a kik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa.

Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.

Örüljetek és örvendezzetek, mert a ti jutalmatok bőséges a mennyekben: mert így háborgatták a prófétákat is, a kik előttetek voltak.

Ti vagytok a földnek savai; ha pedig a só megízetlenül, mivel sózzák meg? nem jó azután semmire, hanem hogy kidobják és eltapossák az emberek.

Ti vagytok a világ világossága. Nem rejtethetik el a hegyen épített város.

Gyertyát sem azért gyújtanak, hogy a véka alá, hanem hogy a gyertyatartóba tegyék és fényljék mindazoknak, a kik a házban vannak.

Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat."

2012. júl. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szeresd azért az URat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből!"


Ez segít?

2012. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Avagy nem parancsoltam-é meg néked: légy bátor és erős? Ne félj, és ne rettegj, mert veled lesz az Úr, a te Istened mindenben, a miben jársz.


Józsué 1:9

2012. júl. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!