Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet a hitgyülibe...

Hogyan lehet a hitgyülibe belépni vagy tagjává válni? Stb.

Figyelt kérdés
milyenek az ottani emberek? törődnek a másikkal? segítenek egymásnak? ha bajban vagy (lelki) felismerik és segítenek?

2012. júl. 14. 18:25
1 2 3
 21/27 kzs ***** válasza:
68%

Olvasom a hozzászólásokat... némelyiktől hirtelenjében nem is tudtam, hogy sírjak-e vagy ordítsak.

Ilyen a 2. hozzászólás ("tegnapelőtt 18:38) - úgy hülyeség, ahogy van.


Nézzétek, nekem 12 éve van személyes kapcsolatom a Hit Gyülekezetével (továbbiakban: HGY).

Egyértelműbben: 12 éve járok oda.


És minthogy tapasztalatból beszélek - nem holmi hallott ökörségek alapján -, pontosan tudom, hogy mi hogy megy.

Semmiféle belépő nincs és nem is lehet - ez ellentétbe állna a SzentÍrás üzenetével.

Egés egyszerűen elmegy az ember, és kész.


A hozzászólások közül egyedül Hazardteam hozzászólása ér valamit: igaz amit ír.


Emlékszek, amikor odamentem, barátsággal, jókedvvel fogadtak.

Természetesen kérdezték, hogy kinek a társaságában jöttem, de sohasem - ismétlem: SOHASEM - kutakodtak, nem firtattak, nem voltak tolakodóak. Amit kérdeztek, azt más közösségben is megkérdezik az újonnan érkezőtől - nincs is ebben semmi gond.

Ja... emlékszek, amikor azt írta valaki itt a fórumon, hogy a HGY-ben mindent tudnak az emberről (Ráadásul azt, hogy "mindent", nagybetűvel írta). A valóság ezzel szemben az, hogy még a pincsi kutyámról se tudnak.


Na meg ez a "Feszt van" c. könyv!

Szemenszedett, aljas hazugságsorozat. Ugyanúgy, mint a "Megszólal a hit Gyülekezetének egyik áldozata" - undorító, szemét koholmány, amiből egy szó sem igaz.


@ /Anita_94/

Ide figyelj, én 12 évnyi tapasztalatból beszélek: a HGY jóravaló, tisztességes, becsületes egyház.

És mindannak, akinek baja van a HGY-vel, tulajdonképpen a SzentÍrással van baja: mert teljesen biztos az, hogy a HGY-ben Isten Igéjének tanulmányozása folyik. Innen még soha senki rosszat nem tanult. És nyoma sincs kereszténynek nevezett pogány elemek tanításának (mint pl. a katolikus Mária-kultusz), ezzel szemben a HGY a tanításait Jézus és a korai kereszténység tanításaira vezeti vissza, tanulmányozva az Ószövetség összefüggéseit is.

A Hit Gyülekezete ezáltal méltán képviseli Krisztus testét - azt amire való.


A HGY ausztráliai kezdeményezéssel, itt Magyarországon az 1970-es években indult. És ami miatt most ott van ahol (vagyis Magyarország 4. legnagyobb egyháza), az azért van, mert a tagok látják az életükben azokat a pozitív változásokat, amik csak rájuk tartoznak: megszabadultak függőségektől, szükségleteik rendeződtek, stb.


A HGY-ben nagyon sokat foglalkoznak az emberi kapcsolatokkal: sok tanításuk van, aminek témája a párválasztás, házasság, gyermeknevelés, család.


És képzeljétek: bármennyire is hihetetlen, de rendszeres gyakorisággal vannak családi napok, ahol lehet röplabdázni, focizni, beszélgetni, van slambucfőzés, stb.

Igen, így van: 12 év tapasztalatából beszélek.

Sőt: nyaranta szokott lenni táborozás: az idén a Bükkbe mentek.

Mindez remek alkalmat nyújt beszélgetésre (bár azt amúgy is lehet), és tudod kérdező (bocsi hogy így hívlak, de nem tudom a nevedet), szóval amikor nekem gondom, problémám volt, soha ki nem nevettek, el nem utasítottak. Megmutatták a kiutat, és a 12 év eltelte során számos barátra leltem szert.

És nem mellesleg, a házastársamat is itt, a HGY-ben találtam meg.


Kedves kérdező: higyj nekem, és nyugodtan gyere közénk.

Biztos hogy lesznek kérdéseid, sőt az is lehet, hogy egyes dolgok furcsának tűnnek Számodra (úgy, ahogy Hazardteam említette), de választ fogsz kapni rá. És NEM beetetnek holmi maszlaggal, hanem a SzentÍrás magyarázatával jönnek.


Az meg, hogy a HGY gyakori támadásnak van kitéve: nézd, az aki ide jár, pontosan tudja, mi az igazság. Én is tudom, és sohasem bántam meg, hogy annak idején beléptem.

Sőt, CSAK AZT sajnálom, hogy nem léptem be hamarabb (de azt hittem, valami katolikus rendezvény akar lenni).

De minden túlzás nélkül állítom, hogy életem legjobb döntése volt, hogy beléptem.


Istennek legyen hála és dicőség, hogy itt vagyok, és soha el nem fogom hagyni ezt az Egyházat!

2012. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
75%
A Bartus László valóban egy klinikai eset... Én olvastam Fesz Van! című könyvét (én is dolgoztam valaha újságíróként, diplomám szerint kommunikátor vagyok), az egy dolog, hogy nem tud írni a fickó, de tele van ellentmondásokkal a könyve... Egyik helyen azt írja, hogy "tized" címszó alatt több tízezer forintot adott a Gyülekezetnek, majd pár oldallal később azt írja, hogy a fizetése mindössze 24 ezer Ft volt (szerinte ez is a Gyülekezet hibája), nos ennek a tized része, akárhogy is számolom, nem lehet több tízezer Ft. De ez csak egy példa. Faterom sokat dolgozott együtt hitgyülisekkel (ő maga sosem járt oda), régi egyetemista barátai is jártak/járnak oda, így elég sok "belős" infóm van róluk, pl. az, hogy ezt a Bartust a vezető lelkész anno a fiaként kezelte, beiskolázta, anyagilag is támogatta, a Bartuska meg hátbaszúrta ezzel a pamflettel. :( A Gyüliben igen, vannak mindenféle emberek, nem teljesen tiszta szándékúak is, viszont a vezetőség tanítása (szinte) minden szempontból jó. Azért írom, hogy szinte, mert a politikai nézeteikkel nem értek egyet, de erkölcsileg, emberileg kimondottan jóra tanítanak. A focista Gera Zoltán is nekik köszönheti pályáját, de személyesen ismerek olyan ex-drogost, aki szintén a Gyülekezetben szabadult meg függőségétől, a saját 2 szememmel láttam, hogy milyen volt, és milyen lett (elég közeli ismerősöm volt), nos, óriásit változott -előnyére. Szóval Isten ereje biztosan működik ott, számomra ez vitathatatlan, annak ellenére, hogy én nem járok oda.
2012. aug. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 Hazardteam ***** válasza:
Azt én is hallottam anno (Bartus saját szájából egy rendezvényen) hogy valami állami gondozott gyerek volt és N. Sándor a gyerekeként kezelte. Emlékeim szerint (kb. 95-96 os rendezvény, amin nyilatkozott) azt is mondta, hogy anno az újságíró suliba is ő fizette be, mert nem volt egy normális cipőre való pénze sem és valami "lóti-futi" munkája volt (nem emlékszem a pontos szóra, valami szleng volt) DE akkor még áradozott N. Sándorról és senki nem kényszerítette, amolyan saját életéről, múltjáról, jelenlegi (akkori) sikereiről szóló egyes szám első személyben elhangzott beszámoló volt. Utána meg a TV-ben síró (!!) másik főkolompossal együtt próbálták "védendő a lakosságot" (természetesen) lejárató kapmányt folytattak, saját költségvetésű, összevágott bejátszásokból álló "riportfilmekkel" szóval.. Nem is tudom, én az ilyet nem tartom se keresztényinek, se "emberileg korrektnek". Ami már akkor is feltűnt (mert végig néztem pár ilyet) az a fröcsögő, támadó gyűlölködés, ahogy fröcsögött magából kikelve, ami még pártatlan (és hitetlen) újságíróknak, TV-seknek is szemet szúrt és szóvá tették. Szerintem gáz. Ha valakit érdekel, megnézheti a mostani "munkásságát" és hogy mi lett belőle. A cikkeiből továbbra is sugárzik a cinikus lekicsinylés és a "mindent támadás" (mint valami kiskutya a biciklire, úgy támad különböző embereket, témákat) Asszem nepszava.com
2012. aug. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

És mégis honnan tudják a kedves hívők, hogy a Bartus könyv hazugság? Mindenki a Németh Sándor közvetlen közelében követte végig a hétköznapokat? A tagok 99,99 %-a nem is szembesülhetett a könyvben leírtakkal. Azt is kétlem, hogy egyáltalán végigolvasták-e a könyvet, vagy csak a Németh Szentlélek Sándortól hallották, hogy bizony ezt a Bartus gyereket megszállták a démonok és csatlakozott a Hit Gyülekezetét szándékosan lejáratni akaró világméretű összeesküvés tagjai közé, akik folyton azzal foglalkoznak, hogy minden alap nélkül rágalmazzák a gyülit. Vagy esetleg az imakommandó cyber csoportjával van dolgunk?


Attól, ha N.S fizette be a főiskolába (ha így volt), és akkor még áradozott róla (amit a könyvében is elismer), akkor az azt jelenti, hogy hazudik? Nincs összefüggés. Tipikus reakció a kritikust szidni a kritikára való reagálás helyett.


És honnan tudom, hogy igaz a könyv? Sehonnan, én se voltam ott. De kívülállóként ezek az agymosott kommentek nagyon is beleillenek abba a miliőbe, amik megjelentek a könyvben, hogy pillanatok alatt változnak a viszonyok és aki a legkisebbet is véti a gyüli ellen, arra indul az azonnali démonizálás.

2012. aug. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Hazardteam ***** válasza:

Tudod, két dolog: dédnagyanyámnak volt egy mondása, ami valamiért emlékezetembe égett. "bolond lukból bolond szél fú" Ő így fogalmazta meg azt az álláspontot, amit Jézus úgy mondott volna, hogy "gyümölcseiről ismeritek meg a fát" vagy Jakab azzal, hogy "keserű forrás adhat e édes vizet, édes forrás adhat e keserű vizet". Ahhoz nem kell Einsteinnek, vagy "behülyítettnek" lenni, hogy valaki levegye, hogyha egy neurotikus, gyűlölettől fröcsögve, veszett kutyaként támad alantas módszerekkel más embereket. Tökmindegy kiről/miről van szó, vagy milyen szervezetről, ez eléggé feltűnő és értelmesebb, nem hívő, nem németsándorozó embereknek is könnyen szemet szúr. És amikor azt látják, hogy a másik fél ezt nem viszonozza, hanem csinálja tovább a dolgát más emberek megelégedésére, meg boldog arcokat lát (továbbra is) akkor nem feltétlenül hisz el kétség nélkül minden állítást, ami elhangzik, hanem mérlegel. A világon sok dolog van, amire nincs rálátásunk, vagy nincs részletes rálátásunk. Az emberi befogadóképesség korlátozott és senkinek sincs sem ideje, sem energiája, hogy minden szálat nyomon kövessen. A "gyümölcsöket" vagyis a lineáris következményt érdemes megnézni, vagyis az okozatból következtetni az okra ilyen esetekben, ha az ember nem rendelkezik megfelelő rálátással. Gyűlölködni lehet, de attól még, hogy valamit/valakit nem ismerünk, nem feltétlenül kell róla/arról mindent elhinni. Nyilvánvaló, hogy a hit gyülekezetébe is emberek járnak, nincs kétségem afelől, hogy ott maga lenne a kánaán és mindig, mindenben maradéktalanul megvalósulna maga a tökély, de én momentán személy szerint el sem várom. Egyrészt, mert nem érint, másrészt, mert közöm nincs hozzá, harmadrészt pedig azért, amit feljebb írtam: nekem sincs rálátásom, így nem alkothatok véleményt olyasmiről, amivel kapcsolatban nem rendelkezem az "ítélethez" szükséges kellő információ mennyiséggel.

Ugyanakkor végtelenül taszít az a mód és "stílus" (ha azt annak lehet nevezni) amit Bartus prezentált. Teljesen mindegy, hogy milyen témával, személlyel, szervezettel kapcsolatban tapasztalok ilyen mértékű undormány viselkedést, ha ilyet látok, valahol nagyon mélyen felágaskodik bennem valami, közvetlenül azt megelőzően, hogy az ilyen hangos bohócok megnyilatkozásaitól röhögőgörcsöt kapnék szánakozva és az emberi hülyeség mélységein ismét elmerengve. ezen kívül ott van még az a jópár ember, akiket volt alkalmam megismerni közűlük és tudom milyen figurák voltak azelőtt. Némelyikre a kutyámat nem bíztam volna olyan kis disznó volt, némelyik szétszívottagyú állat, most meg több is akad közűlük, akikre felnézek. Saját bevallásuk szerint ez nem így lenne, ha nincs a hit gyülekezete. Bartustól, meg ha felmegyek az oldalára, még ennyi év után sem látok megbékélést, bocsánatot, vagy akár hétköznapi, "emberi" jóindulatot. Csak most épp nem a hit gyülekezetét és német sándort fröcsögi, hanem talált magának más játékszereket. De roppantmód visszataszító. Érted a lényeget? Megrekedt ugyanazon a szinten miközben nem igazán látom, hogy akár azóta a "nagy felismerése" óta bármi jót is letett volna az asztalra, amivel más embereknek az életét bárilyen módon segítette, vagy előmozdította volna. A gyűlölete viszont kitapintható. Olyan, mint egy dühös kis méregzsák, meg azok is, akiket maga köré gyűjtött a virtuális "szerkesztőségébe". De mondhatnám úgy is: "NEM mindegy, ki mondja". Én, amit legfőképpen kifogásolok bennük, az a bezárkózás. Jól elvannak maguk között, elimádkozgatnak, de néha úgy tűnik, hogy egy egy ember csak addig létezik a számukra, ameddig oda jár. Gondolom az lehet az oka, hogy elég sokat dolgoznak, mellette pedig igyekeznek minél többet ott lenni, plusz a hitgyülisek nagy része elég sok gyereket vállal be, így nem sok idejük marad. Meg amire szükségük van, megtalálják ott. Engem ez "zavar" kicsit, de amúgy tök szubjektív és csöppet sem "elvárható", mindössze nekem szokatlan. És még azt sem mondhatom, hogy mindegyikükre jellemzően igaz, mert a nagy többségükkel életemben nem találkoztam, ugyanis rengetegen vannak. Kártékonynak meg egyáltalán nem mondanám őket, ez a legutolsó dolog, ami eszembe jutna velük kapcsolatban. Kb. ennyi a véleményem.

2012. aug. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 kzs ***** válasza:

@ "#24/25"


Köszi a válaszodat. Díjazom hogy próbálod tárgyilagosan megközelíteni a dolgot, de hadd mondjak valamit.


1: Nem feltétlenül érdekli a tagokat olyan könyv, ami a kritikáját NEM a SzentÍrás alapján fejti ki. Mert ha nem érdekli a könyv szerzőjét a Bibliában foglaltak, akkor egyáltalán mi alapján fejti ki a véleményét (pláne nyilvánosan)? Hol van a valóságtartalma?

Márpedig ha nem ezt teszi, akkor az egész nem más, mint az Egyházat lejáratni készülő, aljas provokációkkal, szemenszedett hazugságsorozat.


Minthogy gyümölcseiről ismerik meg a fát, a tagok számára sokkal fontosabb, hogy saját életük adja a tanúbizonyságot afelől, hogy jó helyen vannak: Isten közelségében. ŐK Isten Igéjét követik, ezt tanumányozzák, és bizonyosságuk van afelől, hogy Krisztus testéhez tartoznak. Számukra tehát ez a lényeg, és nem hallgatnak olyanra, aki (vagy ami) mst mond.


Hit hatására - ami javarészt a prédikált Igéből, hallás útján van - a tagok tehát bizonyossággal érzik, hogy Isten Igéje valóra válik az életükben, és egyre jobban változnak: személyiségükben, az életükben mind-mind jobbá, tartalmasabbá válik.


Az ilyen embereket abszolút nem érdekli, hogy Bartus mit írt az Egyházról, számukra a tény az életük.

-------

2. "Add meg ami a császáré, és add meg ami az Istené"

Ez annyit jelent, hogy a Hit Gyülekezete a mai napig el tudott számolni minden bevételéről, ellene ezidáig semmilyen visszásságot nem tudtak felhozni. De ez ugyanígy érvényes az erkölcsi kérdésekről: család, gyermeknevelés, stb. - társadalmilag is minden rendben volt.

-----

3. Ami az imakommandót, és a démonizálás indítását illeti:

soha de soha nem volt semmilyen felszólítás arra vonatkozóan, hogy üldözzék, átkozzák azokat, akik vétenek valamit az Egyház ellen.

Az Istentiszteleteken kizárólag az Isten magasztalása, dicsérete folyik, Igehallgatással, megtéréssel, adakozással egyetemben - úgy, ahogy lennnie kell.


Azt kérded, van-e imacsoport?

A válaszom erre: van. Van imacsoport, de mindig szükségben lévőkért, betegekért imádkoznak. Az összejövetel tehát SOHASEM mások rovására működik, hanem pontosan azok javára készült, akik valamiféle szükségben vannak.

------------

Visszatérve a Bartus-könyvre:


Az igazság keresése bárki számára megadatott (Bartusnak is), de meggyőződésem, hogy mivel Egyházról van szó, akkor jár el az illető lojálisan, becsületesen, ha a SzentÍrás alapján vizsgálja meg az Egyházban lévő dolgokat.

Bartus vajon ez alapján vizsgálódik?

Szerintem nem...


Bárki aki olvasta ezt, kérdem én: nem arról van szó, hogy Bartus a könyvében olyan dolgokról nyilatkozik, melyekben fittyet hány a SzentÍrásban foglaltaknak, és bizonyos dolgokat (pl. az adakozást) egyszerűen csak kiszínezi? - pusztán hírhajszálás végett - szemét módon aljasul...

hát de!! erről van szó, és ez a magatartás az, ami UNDORÍTÓ!!


Nem beszélve arról, hogy az ilyen bírálat nem veszi figyelembe a vallásszabadság jogosságát. Vagyis azt, hogy mindenkinek joga van a személyes megtapasztaláshoz (bármely egyházat illetően). Természetesen a kritikát végző személy elmondhatja a véleményét, de nem sértő, nem provokáló stlusban, és hangsúlyozom mégegyszer: ne provokáljon, ne uszítson, hanem a SzentÍrás alapján tegye meg a vizsgálódását!


(pedig ott van a "Vidám Vasárnap": megvan az elérhetősége, bárki számára adott az észrevételek, kérdések, kérések, bírálatok megadása - de ismétlem: csak az a levél vagy telefon tekinthető komolynak, ami a SzentÍrásra hivatkozik. Máskülönben rágalmazás az egész.)


Tehát ha az illető fittyet hány a SzentÍrásban foglaltaknak, és így színezi ki - pusztán hírhajszálás végett - szemét módon aljasul... na EZ UNDORÍTÓ!!

2012. aug. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 lacicai válasza:

"Viszont a felekezeted részéről ne várj túl sok "elismerést", borítékolhatom, hogy alapból kiközösítenek, vagy "meg akarnak majd menteni" még ha eddig nem is nagyon foglalkoztak esetleg veled."

Hm. Én voltam a 90-es évekbena Hit Gyülekezetében. Azt tapasztaltam, hogy felnőtt emberek a földön fetrengenek, és állati hangon kommunikálnak. Borzalmas volt látnom, ahogy meglett emberek teljesen kifordulva önmagukból démoni módon viselkedtek. 90-évek végén is voltam ott. Akkor meg a pokolra akartak küldeni a református hitem miatt. 2002-ben a Continental Singers nevű könnyűzenei kórusban énekeltem. Ez egy ökumenikus szervezet. Volt köztünk egy hitgyülis. Nem kapott pásztori ajánlót, mert a H.GY. alapból elutasít minden ökumenét. Egy jóbarátom is H.Gy-s lett. Teljes kudarcként élte meg, h. én megmaradtam a saját refis Krisztushitem mellett. Nekem Ezek a tapasztalataim és ezek tényleg sajátok Tisztelettel Lacicai

2014. febr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!