Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek egy református...

Szerintetek egy református gimnáziumban engedné az igazgatóság hogy hívjunk meleg és leszbikus témáról szóló előadókat tolerancia napon?

Figyelt kérdés
tudom hogy az egyház el ítéli a másságot, de ez úgy mond náluk törvénybe van szedve hogy beszélni se lehet róla és előadást tartani vagy ezt az iskola igazgatójától függ és a tanári kartól?

2012. júl. 16. 20:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A mi giminkben is volt. De ott az egyik tanuló adott elő, aki nyíltan vállalta másságát és mindenki kérdezhetett tőle.
2012. júl. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
* Amúgy vicces lenne ha tolerancia napon nem tolerálnák. Ergo mintha nem lenne értelme tolerancia napnak hívni.
2012. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Először is: nézz utána, hogyan működik az iskoládban a program szervezése (tanári kar / DÖK / más állítja össze, adott programok közül lehet választani, lehet-e egyáltalán javaslatot tenni stb.)


Másodszor: Lefuttattam egy keresést, kb. 20 iskolát néztem meg.

Sem állami, sem egyházi fenntartású oktatási intézményben nem találtam példát erre. Jellemzően a más nemzetiségűek, a kisebbségek, a fogyatékkal élők (látás- / hallássérültek, autisták, értelmi fogyatékosok, mozgássérültek) köré szerveződtek a programok mindenhol.


Két példa a sok közül:


http://www.youtube.com/watch?v=Ej6zj4M36Mk


[link]


A tolerancia-nap célja lehet ezeken kívül a más vallásúakkal, a menekültekkel, a megváltozott képességűekkel és egyéb csoportokkal szembeni hátrányos megkülönböztetés és kirekesztés megelőzése is; ebbe természetesen beletartoznak a homoszexuálisok is.

De úgy tűnik - és ezzel nagyon egyet tudok érteni -, hogy nem ez a legfontosabb probléma ma Magyarországon.

2012. júl. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az igazgatóságon múlik, de a DÖK ezt kikövetelheti, hiszen titeket képvisel, a ti jogaitokat és ha a tolerancia napon erről akartok hallani meg kell engedniük. Attól is függ menyire progressziv ez a gimi a református egyházon belül. A témáról egy hazai melegszervezet tart előadásokat, neten megtalálhatjátok. Nálunk is voltak fősulin.
2012. júl. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mustafa33 ***** válasza:
18%
Látom, törlik az olyan választ ami nem arról szól, hogy szeretjük a melegeket. De kérem szépen, hogy tegyem, ha nekem más a hajlamom. Egyszerűen fizikailag képtelen lennék. Igaz vannak passzívak is ☻. Na nem,akkor sem megy.
2012. júl. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
9%
Utóbbi időben úgy érzem én vagyok más.Képzeljétek, férfi létemre szeretem a nőnemű feleségem (meg a néha néha egy egy éppen aktuális barátnőt is). Vállalom ezt a másságot.
2012. júl. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ha egy bizonyos veszprém megyében található református gimiről van szó, akkor bármi lehet...
2012. júl. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!