Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az, hogy megtérni?

Mi az, hogy megtérni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 18. 19:16
 1/10 Ozmium42 ***** válasza:
57%
Amikor a tudatalattidban lappangó igazságérzet "hirtelen" fedésbe kerül a tudatosan elismert igazsággal, vagyis közös nevezőre jutnak, az ad egy felemelő érzést, amit megtérésnek lehet nevezni, nem csak vallási aspektusban, hanem inkább arra is vonatkozik, illetve ez az érzés lehet sokkal intenzívebb vallásos megtérésnél. Azért jön a kellemes érzés, mert megszűnik egy feszültség, egy ellentmondás a tudatos és tudatalatti között, és ez jó és hasznos.
2012. júl. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Döntés, amely életet biztosít igazi békében és boldogságban

12 Ez az igazi megbánás ’megtéréshez’ vezet. Az őszinte bűnbánó egyén nem egyszerűen csak sajnálja, hogy helytelenül használta fel az életét. Elveti azt a helytelen viselkedést, és valósággal meggyűlöli helytelen útját. Ezt azzal mutatja meg, hogy „megtér”, visszafordul és ’megbánáshoz illő cselekedeteket’ végez, összhangba hozva életét Isten akaratával (Cselekedetek 26:20; Róma 6:11).

13 Ehhez a megbánáshoz és megtéréshez hozzátartozik az is, amit Jézus így nevezett: ’megtagadni önmagunkat’ (Máté 16:24). Vagyis nem élünk többé saját önző vágyaink szerint, mit sem törődve Isten akaratával és szándékával.


. Ahogyan a Biblia kifejezi: ’nem vagyunk többé önmagunk tulajdona, mert áron vásároltak meg bennünket’ (1Korinthus 6:19, 20). Ezért tehát, ahelyett, hogy visszaélnénk az igazság által számunkra megnyitott nagyszerű szabadsággal, teljesen átadjuk magunkat Isten akaratának cselekvésére (Galata 5:13; 1Péter 2:16)


A keresztelkedés és az Istennel ápolt kapcsolatod

13 A megbánást megtérésnek kell követnie. Nem elég sajnálkoznod. Hátat kell fordítanod korábbi életvitelednek, és szilárdan el kell határoznod, hogy mostantól azt teszed, ami helyes. A megbánás és a megtérés előfeltétele a keresztelkedésnek.

2012. júl. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Egyszerűen kezdel Isten szerint gondolkodni,és rájössz ,hogy amit eddig tudtál,vagy hittél nem helyes,és rá hangolódtsz Jézus Krisztusra.
2012. júl. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Átadod magad Jézus Krisztusnak és bűnbánatot tartasz.kérni kell a Szentlelket hogy munkálkodjon benned...
2012. júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
itt rengeteg jó kérdést és választ találhatsz! [link]
2012. júl. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Rátalálsz a helyes útra.
2012. júl. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz megfogalmazni, főleg, hogy nem egységes az sem, hogy ki mit ért alatta... sokan használják pl. a megtérést az újjászületésre (néha én is, hiszen így közérthetőbb).

A megtérés szerintem egy tudatos folyamat, amikor keresni kezded Istent, tudatosan akarod az ő útjait járni... az újjászületés pedig az, amikor Isten talál meg Téged. Akár akarod, akár nem. Számos olyan újjászületés-történetet olvastam, amikor az illető nem akart megtérni, újjászületni, Isten mégis tudott rá hatni, nagyon erősen. Én magam is így éltem meg.

Úgy tudnám elmagyarázni, hogy ilyenkor az ember eltelik Istennel, a Szent Szellemmel, és legfőképpen szeretettel. Isten szeretet... És ami a legfontosabb, hogy ilyenkor le tudjuk tenni korábbi bűneinket (éppen azért olyan könnyűnek éreztem magam én is, és még sokan mások, mintha pár méterrel a föld felett járnánk). Az újjászületés azt is jelenti, hogy már nem a külső parancsolatoknak engedelmeskedünk, hanem belsővé válik. Útmutatásokat, sugallatokat kaptam. Isten a részemmé vált, belülről irányított. Nagyon jó érzés!

2012. júl. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez az igazi megbánás ’megtéréshez’ vezet. Az őszinte bűnbánó egyén nem egyszerűen csak sajnálja, hogy helytelenül használta fel az életét. Elveti azt a helytelen viselkedést, és valósággal meggyűlöli helytelen útját. Ezt azzal mutatja meg, hogy „megtér”, visszafordul és ’megbánáshoz illő cselekedeteket’ végez, összhangba hozva életét Isten akaratával (Cselekedetek 26:20; Róma 6:11).
2012. júl. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A megtérés egyik jele, hogy mégis meggondolod magad és nem akarsz hinni többé és a világban akarsz élni Isten nélkül, akkor onnantól már nem találsz semmi boldogságot nélküle. Próbáld csak ki, olyan ez az érzés mint a ízetlen kenyér, nem leled benne örömöd. Ilyenkor tudod, hogy te már más vagy mint a többi.
2012. júl. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt jelenti, hogy elhiszed, hogy Jézus Krisztus eljött, meghalt helyetted, feltámadt és halálával kifizette a bűneid büntetését, így Isten előtt igaz vagy és a Mennybe fogsz jutni. Ennyi
2012. júl. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!