Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen igék segíthetnek...

Évi9707 kérdése:

Milyen igék segíthetnek valakinek megtérni?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, aki nem nagyon vallásos, de beszélgettünk, és szóba került. A halál utáni élettel megfogtam. Írjatormár nekem olyan igéket, amibe ezt írja le a Biblia, mert még én sem járok, ott az olvasásban, és csak elég körülmányesen tudtam neki elmondani.


Nagyon kellene!(ha számít vmit mindketten reformátusok vagyunk)


2012. ápr. 23. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Én nem vagyok vallásos, de van vallásos barátom. Jól megértjük egymást, és nem akarjuk egymást megtéríteni. Miért kéne a barátnődet megtéríteni? Az igaz barátok nem csinálják ezt.
2012. ápr. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

1 János 5 12:13

"A kié a Fiú, azé az élet: a kiben nincs meg az Isten Fia, az élet sincs meg abban.

Ezeket írtam néktek, a kik hisztek az Isten Fiának nevében, hogy tudjátok meg, hogy örök életetek van, és hogy higyjetek az Isten Fiának nevében."


Egyébként csak tartsd fejben, hogy a megtérést Isten munkálja ki, nem lehet erőltetni.

2012. ápr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Személyes kedvencem:


"Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is él." (Jn 11,25)


Remélem, tudtam segíteni! :)

2012. ápr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nincs szó eröltetésről. Tényleg elkezte érdekelni a dolog. Mondta hogy adjak még, infókat, és hogy beszélgessünk Jézusról.
2012. ápr. 23. 18:57
 5/13 anonim ***** válasza:
23%

A Biblia szerint nincs olyan részünk amely túlélné a test halálát.Mivel azt irja hogy:"az élők tudják hogy meghalnak de a halottak semmit sem tudnak és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket. Szeretetük, gyűlöletük és féltékenységük is elveszett már, és időtlen időkön át többé nincs részük semmiben sem, ami történik a nap alatt."(Prédikátor 9:5,6)

"Kimegy a szelleme, és ő visszatér földjébe,

Azon a napon elvesznek gondolatai."(Zsoltárok 146:4)Halandóak vagyunk, és nem éljük túl a testünk halálát. Életünk olyan, mint egy gyertya lángja. Ha kialszik a láng, nem megy sehová. Egyszerűen megszűnik létezni.

2012. ápr. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

@5:

A kérdező külön kihangsúlyozta, hogy református.

Ebből következőleg pedig _nem_ Jehova Tanúja.



Kedves Évi!


Az "alapige" a János evangéliuma 3:16, ami azt írja: "Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."


Jézus pedig ezt mondta: "Én vagyok a feltámadás és az élet: aki hisz én bennem, ha meghal is, él; És aki csak él és hisz én bennem, soha meg nem hal." (János 11:25-26)


Még sokat lehetne írni, de inkább mutatok néhány dalt, amiknek a zenéje és a szövege is nagyon jó. Hallgassátok meg őket. :)


Lecrae – Dont't Waste Your Life

http://www.youtube.com/watch?v=7RWEllqh5J0


Continental Singers - A kezdet

http://www.youtube.com/watch?v=gz7oLC4fdeg


Downhere – My Last Amen

http://www.youtube.com/watch?v=_O4_qv359SY


MercyMe – I Can Only Imagine

http://www.youtube.com/watch?v=0xwzItqYmII


ChickenFly – Valami húz

http://www.youtube.com/watch?v=Fc1gysvk4wg


Üdv. :)

2012. ápr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kérdező nem irta hogy Jehova Tanúi nem válaszolhatnak a kérdésre.

Igaz Isten egy örök életet igért ahogy a János 3:16-ban olvashatjuk.Ehhez szükséges hogy hitet gyakoroljunk Jézus váltságáldozatában.Sőt a János 17:3-ból megtudhatjuk hogy még egy dologra szükség van ahhoz hogy elnyerjük az örök életet, vagyis pontos ismeretet kell szereznünk az egyedüli igaz Istenről és Jézus Krisztusról.A pontos ismerethez az is hozzátartozik, hogy mi volt Istennek az eredeti szándéka az emberekkel kapcsolatban.Nem az hogy tovább éljenek a haláluk után.

A János 11:25,26 egy biztositékkal szolgál számunkra hogy lesz feltámadás a halottaknak.Mivel a szövegkörnyezet Lázár halálát és feltámadását irja le.Amikor Jézus feltámasztotta Lázárt, Lázár nem számolt be semmilyen halál utáni élményéről.

2012. ápr. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igéket már írtak neked, én inkább egy cikket linkelnék ami sokat segített nekem Isten megismerésében:

[link]


Ez pedig egy református egyház oldala ahol nagyon sok filmet, dokumentumfilmet, tanítást stb találtok melyek egyrészt ellátnak információkkal,másrészt segítenek a hitbeli megerősödésben.

[link]


Én nem református vagyok, de egyik kedvencem ez az oldal.

2012. ápr. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Off a 7.-nek:


A kérdező valóban nem írta, hogy Jehova Tanúi nem válaszolhatnak a kérdésre, mint ahogyan azt sem, hogy más vallásúak vagy ateisták nem válaszolhatnak. Innentől kezdve tényleg egyéni mérlegelés és intelligencia kérdése, hogy valaki ír-e.

De igazából én csak azt nem értem, hogy ha ilyen és hasonló kérdésekre válaszolgattok, akkor a kifejezetten JT-s kérdésekre vagy a hozzátok intézettekre miért nem. Bár van elképzelésem...

És elnézést, de az utóbbi időben nem egy esetben offolt szét kérdést egy-két JT, bezzeg ahol meg kellene, ott vagy nem írnak, vagy mellébeszélnek.

További szép napot. :)

2012. ápr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem írok idézetet, mert egyrészt abból nagyon sok van, másrészt pedig az idézetekkel az a baj, hogy könnyen félremagyarázhatóak. Volt már rá itt példám, hogy Bibliai idézettel válaszoltak, és jogos is volt, míg az ember el nem olvasta a következő mondatot, mivel az másabb, majdhogynem ellentétes értelmet adott.

Ezért csak egy ötletet vetnék fel: mi lenne, ha kette, együtt olvasnátok a Bibliát? Esetleg rögtön meg is tudnátok beszélni egymással.

2012. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!