Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak köztetek Jehova tanúi?...

Vannak köztetek Jehova tanúi? Nagyon kíváncsi vagyok a vallásra, a tanításaira!

Figyelt kérdés
A Goggle-ből nem lehet mindent kiolvasni. Én az emberi tapasztalatokra vagyok kíváncsi! Hogy érzitek magatokat rajta? Mik a legfőbb tanítások? Mivel jobb ez, mint a hagyományos katolikus hit? :) Csak kíváncsiság :)

2012. júl. 19. 20:26
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
71%

Vaze, majd elküldöm valamelyik hittérítőt hozzád. Hetente dobom ki őket a házból. Ezeknek nincs más dolguk, csak téríteni.

Ha szeretsz sokat sétálni, esőben, hidegben, és szereted, ha mindenki hülyének néz, vágj bele.

2012. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
28%

B****i Tesó én is Navi vagyok! Valahol összefutunk?



Komolyabban: Semmivel sem jobb, téritgetik az embereket, sok hamis dolgot tanítanak. Én nem szeretem őket. Már az úton is messzire kerülöm annyira megutáltatták magukat a házalósdijükkel.

2012. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
17%
Ne rájuk haragudjatok mert ők csak a farok, fejétől bűzlik a hal!
2012. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
27%
Agymosott ostobák.
2012. júl. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 kzs ***** válasza:
79%

Tanításaikat tekintve nem követik a katolicizmust, ettől elhatárolódnak.


Ugyanakkor vannak kfejezetten téves tanításaik. Ezek közül a legjelentősebb:

- Isten Szent Szellemét csupán erőnek tartják, és nem személynek, holott a Biblia kifejezetten személyként ábrázolja

- Nem vallják, hoy Jézus testben is feltámadt

- Azt tanítják, hogy csak 144E ember számára van lehetőség a Menny Királyságába bekerülni

- Tiltják a vér-átömlesztést, nem is adhatnak vért.

(és még egyéb téves tanítás)


Szóval, ami engem illet, és ezek miatt sohasem tartoztam közéjük, és nem is fogok.

2012. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Hazardteam ***** válasza:
25%
Ha mélyebben érdekel nézd meg: http://www.youtube.com/watch?v=INEaE1_3WAw
2012. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
13%

Nos a hazardteam nem jót adott meg mert nem az a tanúk hivatalos web lapja.a helyes web oldalak:

www.watchtower.org

jw.org

a többi a gonosz emberek koholmánya.

2012. júl. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 Hazardteam ***** válasza:
70%
Sok ex jehova tanúja nyilatkozik a videón, némelyik bennfentesen, a vezetőségben is jelen volt közöttük, a többiek is személyesen, saját bőrükön tapasztalt dolgokról beszélnek. Plusz a dokumentált és hamisnak bizonyult próféciák is benne vannak, azok kiknek a koholmányai? Mert azokat a jehova tanúi adták közre és sajéát magukra sütötték rá ezáltal, hogy hamis próféták.
2012. júl. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
13%

Kedves 5-ös

Jó látni, hogy negatívan állítod be a tanuk életét.

A te bibliádban is csak 144.ezren mehetnek mert a földről ha tovább olvasod ennyi embert vettek meg áron, a többiek maradnak a földön, nem mennek sehova, mert az eredeti édenkerti állapot helyre lesz állítva, és az nem a mennyben van, hanem erre a föld lett megteremtve.


Az elmúlt hetekben ha figyelted volna a gyiket, közösen más hithű emberekkel beszélgettünk és határozott bibliai versek támasztják alá, hogy az Atya nem egyenlő a fiuval

Mivel pl: azt a napot órát senki nem tudja csak az Atya aki a saját hatalmába helyezte ezt az időt, és a fiu sem tudja.

Ha egyenlő lenne az atyával akkor neki is tudnia kellett volna és akkor nem jelenthetett volna ki ilyet.

Igen a szent szellem az a teremtő hatékony ereje, mellyel teremt, pusztít, gyógyít és a többi, de ehhez a teremtőhöz tartozik mint ahogy a Te izmod, erőd sem egy külön álló személy.


A vérátömlesztésről meg több évtizede praktizáló orvosok, szaktekintélyek nyilatkoznak hogy nem csak egészségesebb, de olcsóbb is a műtét.Söt erre rádöbbenve már több nem tanú is vállalta az ilyen műtéteket, és hamarabb is felgyógyultak, és hazamehettek.

Mindazon által azt is tudjuk hogy a transzfúziónak nagyobb a kockázati tényezője, mint az alternatív kezelésnek.

Nekem fej műtétem volt és itt vagyok nem haltam meg, 1. hét múlva haza jöhettem. és kutya bajom nincs.


Persze ezzel nem akarom senkinek azt mondani, hogy ezt kötelező elfogadni.

Semmi sem kötelező, itt szigorúan önkéntesek vannak, és akinek baja van, szabadon elmehet, senki nem fogja bántani, mert a teremtőnek önkéntes munkásokra van szüksége, nem kényszerítettekre.


Katy wover

2012. júl. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
23%

Ne nyugtalankodjék a ti szívetek: higyjetek Istenben, és higyjetek én bennem.

Az én Atyámnak házában sok lakóhely van; ha pedig nem volna, megmondtam volna néktek. Elmegyek, hogy helyet készítsek nektek.

És ha majd elmegyek és helyet készítek néktek, ismét eljövök és magamhoz veszlek titeket; hogy a hol én vagyok, ti is ott legyetek.Vagyis nem csak 144000 kedves Jehova Tanui akik olyan szepen eltudjatok ferditeni a bibliat.

2012. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!