Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Utal-e arra a Biblia hogy a...

Utal-e arra a Biblia hogy a lélek túléli a test halálát? És miért van elz a zürzavar azzal kapcsolatban hogy mit mond a Biblia a pokolrol?

Figyelt kérdés
Ezek azért lényeges kérdések mert az egyik vallás ezt tanitja a másik meg azt. És ügye a spiritizmus ezeken a tanitásokon alapszik. Éa én ugy tudom a spiritizmus sátán egyik ezköze.
2012. júl. 20. 23:07
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
17%

Nem utal a lélek halhatatlanságára.


Mt 10,28 "És ne féljetek azoktól, a kik a testet ölik meg, a lelket pedig meg nem ölhetik; hanem attól féljetek inkább, a ki mind a lelket, mind a testet elvesztheti a gyehennában."


De az én véleményem, hogy mint lélek, mint egyfajta fej tor potroh hármasságban az egyik alkotórészünk nem is létezik. A lélek maga az ember.


IMóz 2,7 " És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké."


A spiri-ostobaságról meg ennyit:

Zsid 9,27 "És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet"

2012. júl. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
15%

Nincs olyan, hogy pokol.A biblia szerint, akik annyira bűnös életet éltek, hogy nem érdemelnek örök életet, azok nem kelnek fel a "halálalvásból".Szenvedni tehát ezek szerint nem fognak.Igaz,élni sem.

Akik pedig istennek tetsző életet éltek, számíthatnak a feltámadásra.Ez bizonyítja, hogy a lélek túléli a test halálát.

2012. júl. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
2012. júl. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 mustafa33 ***** válasza:
45%
Ez egy jehovista provaoktőr kérdés, csak már ügyesebben takarja.
2012. júl. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
45%

^ Szerintem is az.


Kérdező, ha ez kamukérdés, akkor megkérlek, ne írj ki többet ilyet. Teljesen feleslegesen szítasz újabb vitát ezzel.


Ha pedig tényleg kíváncsi vagy a válaszokra, akkor használd a kereső funkciót, azért van. Olvasgass a régi kérdések között, újabbat úgysem fog tudni mondani senki: a kereszténységhez tartozó felekezetek többsége szerint van halhatatlan lélek, a kisebbség (pl. Jehova Tanúi) szerint nincs. Már mindkét oldal kisezerszer leírta az álláspontját...

Tehát: keress, olvass, keress, olvass. Ez mindig nagyon hasznos. :)

2012. júl. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
55%

Csatlakozom Berta barátomhoz.

A kutatás mindig izgalmas dolog, főleg ha bibliáról van szó, és sokat lehet tanulni belőle.

Kata

2012. júl. 21. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Én azért regisztráltam erre az oldalra hogy feltegyem a kérdéseimet. És fel is fogom teni a hasonlo kérdéseimet nem muszály rályuk válaszolni. Biztos vannak itt értelmes emberek akik megfelelö több szempontbol meg vizsgált válaszokat adnak nekem. Amugy meg nam vagyok tanu. Ezek a kérdéseket foglalkoztatja a legsürüben az embereket. Meg néztem a többi kérdést választ ist nekem több szempontbol kellenek válaszok.
2012. júl. 21. 08:00
 8/45 A kérdező kommentje:
Amugy meg nem kell megitélni embereket ha ilyen kérdéseket tesznek fel. Egyesek meg lehet hogy titeket itélnek meg a "megitélt válaszaitok miatt mert elfogultak vagytok". Tisztelet a kivételnek várom a további válaszokat.
2012. júl. 21. 08:09
 9/45 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint a lélek túléli a test halálát minden esetben. Akármilyen életet élt előzőleg az ember.

A különböző felekezeteknek néhány pontban eltérő az elképzelésük a halál utáni létről. Pl: a katolikusoknál a földiek még imádkozhatnak az elhunytért, hogy Isten könyörüljön rajta, de a protestánsok ezt tagadják. Az halálon túli életéért mindenki saját maga a felelős, és önálló döntést kell hozni még a földi élet alatt, hogy elfogadja-e az illető Jézus haláláldozatát.


És ha az emberke elfogadta Jézust, ÉS! aszerint éli az életét, hogy Isten a gyermekévé fogadta, akkor megkaphatja az örökéletet a Mennyben.


De ha az ember amikor a halál után Isten elé kerül, hogy ítéletet mondjon az életéről, és neki nem tetszett az élete, nem a gyermekéhez méltóan élt, akkor kimondja az ítéletet, hogy Ő nem látja szívesen az Ő országában. Így a Mennyországból kitaszítva a Pokolba kerül. Ott kell tölteni az örökkévalóság napjait, és ott kell szenvednie a Pokolban.

2012. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
0%

"A Biblia szerint a lélek túléli a test halálát minden esetben."


Most már csak az idézet hiányzik!

2012. júl. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!