Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Volt valaha összeütközésed...

Volt valaha összeütközésed más vallású emberrel? Mennyire volt súlyos ez?

Figyelt kérdés
Nekem igen, de szerencsére mind más vallásúval, mind ateistával nyugodtan le tudtuk rendezni a dolgot
2012. júl. 21. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amennyire itt írásban összetűzésbe kerülök velük.

Személyesen ráhagyóbb vagyok sokkal, írásban nagy a szám, több időm van utánanézni, gondolkodni, javítani.

2012. júl. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy összeütközésem volt, de nem tudom, az illető vallásos volt-e egyáltalán. Elég nyugodtan le tudtuk rendezni, bár nem igazságosan: én elismertem a saját felelősségemet, ő az övét nem, pedig ő is ludas volt a dologban; de nem hívtunk rendőrt, úgyhogy csak az én bonus-malus fokozatom bánta. :(((


Viccen kívül: persze, volt, nem is egy. A súlyosságot viszont nehéz meghatározni, mivel ehhez nincs egy objektív mérce / skála.

2012. júl. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pietrosol ***** válasza:
41%

Szia!


Nekem egy Hit Gyülekezet taggal volt összetűzésem ,még huszonéves koromban!Elvakult ateista voltam,ő pedig vallásában volt elvakult!Meg akart ütni,mire én a földre löktem és megkérdeztem,hogy miközben Istenről és szeretetről beszél,miért akar verekedni?!


Választ nem kaptam,de azóta mosolyogva köszön,ha találkozunk!


Talán ez volt az egyetlen kirívó eset!

2012. júl. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

14:28


Verekedni? Azért ez durva, de örülök, hogy most minden rendben köztetek!

2012. júl. 21. 14:29
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére nem volt de nagyon sok ismerösömet megitélik a vallása miatt rosszabb esetben tetlegeségre is sor kerűlt. Pedig soha senkit nem bántotak. Ez azért is borzalmas mert a vallás a "Biblián alapszik" és mi van a Bibliában? "Szeresd fele barátodat" és még nagyon sok hasonlo dolog.
2012. júl. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak lelki sérülést okozott, mikor Reformátusként úgy döntöttem 23. éves koromban hogy Jehova Istenhez szeretnék tartozni. A jelenések 18:4 vers alapján el kell az előző hitet, vallást hagyni.

Be is mentünk a plébániára, hogy ezt elmondjam szóban az ott szolgáló,lelkésznek, aki bezárt bennünket abba a szobába, és azt kiabálta, hogy megnézi nem e loptunk el valamit a templomból.

Nagyon féltem, aztán egy kis idő múlva le sátánozott minket és elmehettünk.

Tisztelettel:

Kata

2012. júl. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt többször is, általában szektásokkal. De nem volt komoly a dolog.
2012. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A legsúlyosabb eset: egy ismerősöm közölte, hogy ha nem térek át az ő hitére (amely állítása szerint az egyetlen igaz hit), akkor a gyehenna tüzén fogok elégni, meg még mondott pár hasonló dolgot. Ez nekem elég rosszul esett, de nyugodt természetű ember vagyok, úgyhogy csak annyit mondtam, hogy OK, akkor szia, azzal faképnél hagytam őt, és azóta nem is találkoztunk.

(Ő nem hajlandó szóba állni velem, amíg át nem térek az ő vallására, nekem meg nem hiányzik a szidalmazás... amúgy kár érte, kedveltem a srácot.)


Más súlyos eset igazából nem volt, mert a hitről folytatott tisztelettudó beszélgetés nyilván nem számít összeütközésnek.

2012. júl. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Pietrosol ***** válasza:

A pontjaim különösebben nem érdekelnek,de a válaszom hasznosság szempontjából,miért leértékelendő?


Nem vitát akarok kezdeményezni,de aki lepontozott,kérem válaszoljon!

2012. júl. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
nekem az egyik párom ateiste én pedig református, volt pár vitánt arról, hogy ha ő nem hisz a gondolati dolgokban (pl szerelem, szeretet), akkor miért választott engem
2012. aug. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!