Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint hogyan...

Jehova tanúi szerint hogyan teltek Jézus első napjai?

Figyelt kérdés

Az egyik evangélium szerint bölcsek jöttek, majd rögtön el is kellett menekülniük Egyiptomba (Máté), a másik szerint felmentek Jeruzsálembe, majd Galileába (Lukács)

Azért kérdezem a Tanúkat, mert állításuk szerint jól ismerik a Bibliát, talán Ők meg tudják válaszolni.


2012. júl. 21. 16:00
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
60%

nem vagyok tanú

de szerintem úgy mint minden újszülötté

szopizott, aludt, kakilt

2012. júl. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
60%
és büfizett, pisilt, sírt:D
2012. júl. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vicces, bár haszontalan válaszokat, de a kérdésem alatt van egy mondat, mely elkerülte valószínű a figyelmeteket:

"Az egyik evangélium szerint bölcsek jöttek, majd rögtön el is kellett menekülniük Egyiptomba (Máté), a másik szerint felmentek Jeruzsálembe, majd Galileába (Lukács)"


Gondolom egyértelmű a kérdésem célja, és ez nem a büfizésben és a sírásban merül ki.

2012. júl. 21. 21:15
 4/33 anonim ***** válasza:
Ha ez így van, ez is csak azt bizonyítja, hogy az evangéliumokat nem lehet történelemkönyvként kezelni.
2012. júl. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
és különben is: azt kérdezte hogy, nem azt, hogy hol. Márpedig HOGY kérdésre tökéletesen válaszoltunk az első válaszolóval:D
2012. júl. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 lsandor ***** válasza:

Szia. Én Jehova Tanúja vagyok. Szóval a Biblia tényleg elmondja, hogy Jézust úgynevezett bölcsek látogatták meg.(Bár tévesen úgy gondolják sokan, illetve sok képen úgy ábrázolják Jézust mint aki még ekkor is pólyás gyerek volt a jászolban, de ez téves. Jézus ekkor már jóval idősebb lehetett és a szüleivel egy házban tartózkodtak)

Az evangéliumok beszámolói szerint ezen személyek Jeruzsálemen keresztül érkeztek Jézushoz, de visszafelé egy angyal utasítására, más úton tértek haza, elkerülték Jeruzsálemet

2012. júl. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ !


Azt nem értem, hogy mehettek Jeruzsálemen keresztül, mikor már Lukács beszàmolója szerint nem voltak Betlehemben? Akkor hová mentek? És mikor? A csillag vezette őket Jeruzsálembe? Akkor hogyan is történt az első egypár év?

2012. júl. 22. 09:22
 8/33 lsandor ***** válasza:
Miért ne mehettek volna Jeruzsálemen keresztül a bölcsek? Ekkor Jézus és családja Betlehemben tartózkodott, csak már nem a jászolban. A csillag vezette a bölcseket Jeruzsálemen keresztül Jézushoz. Utána Jézus és a szülei Egyiptomba mentek Heródes haragja elől. Légyszi kicsit jobban fogalmazd meg a kérdéseket, mert nem igazán értem őket, bocsika, lehet, hogy az én hibám
2012. júl. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Ezért nem lehetett Betlehembe: Lukács szerint


"És mikor mindent elvégeztek az Úr törvénye szerint, visszatérének Galileába, az ő városukba, Názáretbe."


Ez Krisztus ~ 40 napos korában volt. Olvasd el. Nem lehetett Betlehemben.

2012. júl. 22. 11:06
 10/33 lsandor ***** válasza:
Ez melyik Bibliavers, szeretnék utánanézni, mert még mindig nem értem az összefüggést
2012. júl. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!