Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes első könyvében olvassuk,...

Mózes első könyvében olvassuk, a 3.8 versben, hogy az Úristen járt-kelt a kertben, Ádám Éva, elbújt előle. Tulajdonképpen az Úr Jézus van ott, a testet öltés előtt?

Figyelt kérdés
Mivel Istent senki sem láthatja,ezért Ő ,mármint Jézus Krisztus az akiben Istent látták?Az Ósz.ben sokan látták Istent,olvassuk a Bibliában akkor azok a személyek is Jézust látták?
2012. jan. 22. 18:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ádám és Éva azért más tészta voltak, mint mi. Talán láthatták. Talán Jézus volt ott. Mindegy. A háromságtagadók ezért a feltevésért csúnyán néznének rád....
2012. jan. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Jézus Ádám és Éva idejében?
2012. jan. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 kzs ***** válasza:

Igen, pontosan így van: Jézus van ott, csak éppen Krisztusként.

Krisztus ugyanis nem más, mint a testnéküli, szellemi létben élő Jézus, aki már a teremtés ELŐTT is létezett.

Az Atya és Krisztus egymással egylényegűek, Jézus pedig maga a Krisztus. (ezt prédikálta Pál apostol)

2012. jan. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Tekintettel, hogy az Istent nem látta senki ember, viszont Krisztusról tudjuk, hogy az Isten teremtésének kezdete, általa lett minden, tehát jogos a feltételezés, hogy Krisztus járt kelt a kertben, aki már létezett még mielőtt bármi más teremtődött is volna.


Ezen már én is gondolkoztam. Mivel Krisztus = Michaéli, azaz ki olyan, mint Isten, ezért a közös azonosítás, hogy Úristennek hívja, mivel ő olyan, mint Isten.


Ez az egész következtetés, és annak a feloldása, amit te magad is említettél, hogy a Bibliában az áll, hogy az Istent senki nem látta.

2012. jan. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 mustafa33 ***** válasza:
0%
Igen Jesuel is ott volt és Sataniel is, akit kígyóként emlegetnek nem alakja, de tette miat. Sőt még talán Lilith is, az első nő aki nem tetszet Ádámnak, mert látta a teremtését és útálatosnak taláta, ezért nem fogadta el és nem akarta "ismerni". (Ezért lett Éva azalatt csinálva, mialat Ádám "mély állomba merült").
2012. jan. 23. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 mustafa33 ***** válasza:
Bár azt is mondják, később Lilithnek mégis sikerült elcsábítani Ádámot, ebből lett Káin.
2012. jan. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Nagyon nehéz a kérdésedre válaszolni. Még a bűn eset előtt vagyunk, nem tudjuk elképzelni a tökéletes, bűn nélküli embert, és a kapcsolatát Istennel. Mi már csak azzal szembesülünk, ami a bűneset után lett. De keresztyének sokasága vallja, találkozott az Istennel! Ez nem azt jelenti, hogy kezet fogtak vele. Tehát nem kell Istennek feltétlenül testet öltenie ahhoz, hogy találkozni lehessen vele. De hogy Ádám és Éva is így volt-e ezzel, igazán nem tudom.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, de ha a jelenések könyvét olvassuk akkor János látta Istent.


Jel. 1,14

Az Ő feje pedig és a haja fehér volt, mint a fehér gyapjú, mint a hó; és a szemei olyanok, mint a tűzláng;


Jel. 1,15

És a lábai hasonlók voltak az izzó fényű érchez, mintha kemencében tüzesedtek volna meg; a szava pedig olyan, mint a sok vizek zúgása.


Jel. 1,16

A jobb kezében pedig hét csillag volt, és a szájából kétélű éles kard jött ki; és az Ő orcája, mint a nap, amikor fénylik az ő erejében.


Jel. 1,17

Mikor pedig láttam Őt, leestem az Ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az Ő jobb kezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az első és az utolsó,

2012. jan. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
A Jelenések könyvében ez a rész Jézusról szól.
2012. jan. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Első és utolsó lenne Jézus? Az alfa és omega? Érdekes.
2012. jan. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!