Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért csak 2 választási...

Isten miért csak 2 választási lehetőséget adott az embernek? Miért adta a Földet a Sátánnak és miért hagyja, hogy megkísértsen minket, ha annyira szeret? Mi közünk van nekünk a Sátánhoz, hogy az ő karmaiba adott minket?

Figyelt kérdés

2012. júl. 23. 16:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igazából fogalmam sincs; de nem zavar. Vannak miértek, amikre most még nincsenek válaszok. Itt, a GYK-n olvastam egyszer valami ilyesmit: majd a Mennyben megkérdezzük, ha akkor egyáltalán még érdekelni fog.


Emberileg egyetlen elképzelésem van: nem mindig jó, ha túl sokféle választási lehetőségünk van, mert úgy nehezebb dönteni.

Egy női példával élve: biztosan ismered azt a szitut, amikor percekig (rosszabb esetben félórákig) áll valaki a zsúfolásig tömött ruhásszekrény előtt; és nem tudja eldönteni, mit vegyen fel. A hisztisebbek képesek még drámázni is, hogy nincs egy normális göncük sem...


Ja, és szerintem ez így teljesen okés, mert VAN választási lehetőség. Képzeld el, ha nem lenne...

2012. júl. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Mivel Isten adta nekünk az élet ki nem érdemelt kegyét, így van joga eldönteni, hogy mit kezd velünk. Mikor Ádámék bűnbe estek el is söpörhette volna őket, és akkor most még ez a 2 lehetőségünk sem volna. Gondold magad a helyébe! Te élsz, és megosztod az élet ajándékát azáltal, hogy embereket teremtesz, de ők föllázadtak ellened. Nemde úgy gondolnád, hogy Te teremtetted őket, akkor van jogod mit kezdeni velük?


Sátán a bűnbeeséskor megvádolta Istent, hogy elvesz az emberektől valami jót (gyümölcs...) és mikor Jézust megkísértette az is bizonyította, hogy azt akarja hogy őt imádják. Ádám és Éva Sátánra hallgatott önállló életet akart. Megkapta. Most Sátán bizonyíthatja, hogy jobban uralkodik az emberek felett mint Isten, az meber meg megmutathatja hogy Isten nélkül is képes a jó életre. Itt az eredménye. De Isten azoknak akiknek ez nem jó, lehetőséget ad az örök életre:


"Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról." (János 17:3)


Remélem tudtam segíteni.

Üdv: Imre

2012. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Engem ez zavar. Szóval én félig meddig keresztény családban nőttem fel. Kiskoromtól fogva gyülekezetbe jártam és ugye ez mindenféle képen ott fog maradni bennem, ha akarom, ha nem és valamennyire formálta a világról alkotott képemet. Volt egy időszakom amikor pont belekezdtem volna a bulizós időszakomba (kijártam a nyolcadikot stb. stb.), de pont azon a nyáron a alakult egy ifjúsági közösség és meghívtak oda. Elmentem mit veszíthetek, hát nagyon tetszett meg minden és beszélgettünk stb. Mivel akkor eszembe se jutott volna megkérdőjelezni Isten létezését, meg el sem gondolkodni kérdéseken ezért nagyon boldog voltam, hogy egy keresztény társaságba járhatok jó fej gyerekek közé. A régi barátaimmal "felbontottam" a kapcsolatot, csak beszélgetési szinten tartottuk. A társaság nem volt olyan nagy, 10-13-an voltunk. Minden héten össze jöttünk, valamikor többször is és jól elvoltunk, nagyon jó volt az az időszakom. Ez működött kb. 1,5-2 évig. Utána viszont a pásztorunk elment a családjával együtt egy másik gyülekezetbe mivel átrakták. Az ifi felbomlott. Belőlem minta egy darabot távolítottak volna el. Jött egy új lelkész aki hát olyan amilyen. A hitem elgyengült, nem voltak barátaim, most sincsenek és 2-3 éve ugyan ott vagyok. Magamba fordultam, volt több időszak, hogy Isten elkezdtem keresni és tudom, hogy létezik, de egyszerűen nem értek egyet Istennel és a tanaival. Igazságtalannak tartom egyrészről, más részről pedig a gyülekezet ahova eddig jártam egyszerűen taszít és unalmasnak tartom. Semmi változás sincs. Az alatt a 2 év alatt többet tanultam a Bibliáról mint az előtt.

Ellehet így Istent fogadni, imádkozhatok kételyekkel a szívembe Isten mit tsz ilyenkor?


Mára felvilágosodtam és ahogy írtam ez a "keresztény" részem megmaradt, de mivel eddig ez irányba sikertelenek voltak a lépéseim. Most a világ felé akarok nyitni, megakarom ismerni a világot, értelmet és tudást akarok. Nem akarok bigott lenni. Érdekleni kezdek a művészetek, + barátokat akarok. Bulizni, jókat beszélgetni. Ezek mind idáig kimaradtak. A tanulmányi eredményeim is leromlottak olyannyira, hogy most egy évvel érettségi előtt megbuktam. Egyszerűen nem volt miért tanulnom és nem láttam az élet értelmét. Most sem látom, de legalább vannak dolgot amiket szeretnék elérni.

A kérdést azért tettem fel, mert egyrészről ezek is foglalkoztatnak.

2012. júl. 23. 17:58
 4/18 Hazardteam ***** válasza:
71%

Amire most készülsz, én már voltam ott.. Csapda. Egy jól kifundált, baromi "okosan" előadott és megindokolt csapda. Gyakorlatilag a vesztedbe rohansz. Csak mivel még fiatal vagy és nem ismered a világot (EGYÁLTALÁN NEM) romantikusan látod, lehetőségekkel telinek. Amit nem értesz az az, hogy Isten nem azonos a gyülekezeti vezetőiddel, a tagokkal és a (hozzá képest) erőtlen és berögzült, néha ki tudja honnan származó "szokásokkal". bizonyos dolgokra egyáltalán nem tanítottak meg téged, más dolgokat meg erőltettek, amiknek semmi értelmük. Meg a tiltások, vallásos dumák.. Mikor egy hete jártam egy gyülekezetbe fiatalon, máris tolták az agyamba, hogy hagyjam abba a csillagászatot, a ju-jitsut, hiszen imádkozni sokkal jobb és "hasznosabb", hagyjam a fenébe a haverokat, barátokat, inkább járjak istentiszteletre énekelni akkor is, amikor amúgyis mindig ott voltam minden alkalmon stb. Közben meg Isten egyénileg szeret téged és vezetni akar. Egyedi terve van a számodra és annak ellenére, hogy sokan nem látnak bele: okoskodnak mosolyogva és vallásos kliséket szajkózva. De az ember nem emberekhez tér meg. Nem emberek gondolatait kell követnie, hanem Istenét. Aki ISMER mindenkit egyénileg és terve van a számára. Járhatsz te akár évtizedekig istentiszteletekre, lehetsz "vallásos" követve minden "jó szokást" és dumákat, amik ezekben a gyülekezetekben egyeseknek beváltak, másoknak meg abszolute nem. De közben meg simán megvalósulhat az, hogy egy idő után közöd nem lesz Istenhez, mert NEM hallgatod amit mond (neked) és NEM cselekszed meg, ezért NEM leszel sikeres az utaidban és NEM leszel bővölködő, aminek az a következménye, hogy csak megkeseredsz, emberi erőből próbálsz követni egy "mintát" amit eléd toltak mosolyogva, vagy kevésbé mosolyogva és egyre fogy az erőd, mert nem hitből csinálod és egy idő után eleged lesz mindenből. Ezzel szemben Isten örömet, bölcsességet és hitet ad (igen, hitet is! sokak szemében már ez is hülyeség amit mondok) És abszolute NEM OLYAN, mint amilyennek elképzelted.. ahogy a világ sem. Csak arról még semmit nem tudsz.. Én már végigmentem ezeken. Minden pontján annak, amire most készülsz. Ráment 14 év az életemből és a végén hálát adhattam, hogy élve megúsztam (többszörösen is) Az ördög pedig, mint ellenségére, mindig vadászni fog rád, egy percig nem lankad. Te nem lehetsz "teljesen" világi sohasem.


Amit kérdeztél azt én is megkérdetem 100000x Istentől. Amig meg nem tértem egy reggelen, nem értettem meg. Utána egy szempillantás, egy nanosecundum alatt megválaszolta Isten Szelleme. És visszamenőleg azokat is, amiket nem értettem, hogy mit csináltam rosszul és miért gondolatm fiatalon úgy, mint most te, mi vezetett az egészhez, hol rontottam el. És hogy mit kellett volna tennem.. akkor

2012. júl. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
56%

Kedves Kérdező!

Olvasd a Szentírást! A bűn=Isten elleni lázadás. Az úr szeret minket ezért adott útmutatást nekünk (10 parancsolat). mint ahogy útmutatást adott az első emberpárnak hogy a fáról nem ehetnek. de Istennek teremtményei vagyunk akiket nem úgy mozgat mint egy bábút, hanem az ő végtelen szerete által szabad akaratot kaptunk.

Lucifer pedig angyal volt. De föllázadt az Úr ellen, ezért megbüntették. De olvass Bibliát ahelyett hogy ilyen hitetleneket kérdezel.

De a lényeg annyi: az Úr maga a szeretet, a bűn= lázadás Isten akarata ellen, és neked szabad akaratod van tehát szabadon döntessz mit csinálsz, csak viseld a következményét a másvilágon,


de OLVASS BIBLIÁT főleg az ÚJSZÖVETSÉGET

2012. júl. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Miért lenne hitetlen a kérdés? Nem értem az ilyen válaszokat. 3-szor leírtad, hogy olvassam a Bibliát és még 100-szor hallottam ezt a gyülekezetbe és itt vagyok. Ámen!
2012. júl. 23. 18:47
 7/18 Hazardteam ***** válasza:
84%
Na erről beszéltem. Ezzel aztán baromira ki van segítve.. Valós problémákra vallásos, erőtlen kliséhegyek és rizsa, emberi vélekedések. Nem csodálom, hogy unalmasnak és erőtlennek találja az egészet. A gáz, hogy azt hiszi ennyiből áll Isten.. Közben ennek nem sok köze van hozzá, sőt..
2012. júl. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia !



A földet nem adta a Sátánnak, hozzá csak a használati joga került olyan ez mint van tulajdonos (Isten) és használó (Sátán), Ádám és Éva bűne sok lavinát indított el bolygónkon, az élővilágban és az emberek életében is egyik, hogy a Sátán mint rabszolgatartó vette át az ideglenes uralmat a földön, és tartja fogságba az embereket az eredendő BŰN által !

Ez így humánus szemüvegen át nézve igazságtalanak tűnik de a szellemi törvényszerűségek akkor is és most is valóságosak és hatással vannak az világra és minden élőlényre.

Például következmények nélkül ezen bűneset után a történelem folyamatába valamint ma sem lehet a szellemi törvényszerűségeket következmények nélkül áthágni, akár elhiszik akár nem az emberek ott van a világban és működik tőlük függetlenül mert egy valóságos személyhez Istenhez kötődik aki Igazságos !

A biblia leírja az alma elfogyasztása után észrevették mindketten meztelenekké váltak, vagyis lejött róluk Istentől kapott ruhájuk én ezt úgy képzelem el ez valamilyen ragyogás, dicsőség lehetett amely az Istennel való közösségből eredően volt rajtuk.

A paradicsomból távozásuk után egy fal a BŰN fala keletkezett Isten és köztük, bűnös természettel mentek ki a világban és ezt minden utóduk örökölte ez van de van rá GYÓGYMÓD !

Mivel elszakadtak Istentől, el kellett őket engednie de kegyelméből nem kerültek ki teljesen mert ruhát csinált nekik és nem fordult el az embertől véglegesen ha olvastad a Bibliát leírja mindig is azon munkálkodott Isten hogyan tudja megszüntetni a köztük lévő szakadékot.

Mivel Isten igazságos és tökéletes nem szüntethette meg ezt az állapotot amiben az ember került mert akkor csorbát szenvedett volna Isten tökéletessége, hanem keresett egy köztes megoldást amiben visszaállítja az emberrel való kapcsolatát és igazságot szolgáltat Igazságosan a Sátánnal és a bukott angyalokkal is, Isten végzéseit, ítéleteit igazságosan teszi még egy bukott, lázadó személlyel a Sátánnal szemben is mert Istennek egyik tulajdonsága az Igazságosság ezért nem tud olyat tenni eltörli a gonoszt, megmenti az embereket.

Nos ez nem tűnik valami kellemesnek, de Isten szavának áthágása szellemi következményeket szabadított el amelyek negatív hatással voltak az első emberpárra és rajtuk keresztül elhatott minden emberre valamint ez köti Istent is akárhogy nem szabadíthatja meg az embereket.

Ezért a szabadulást törvényesen, tökéletesen, igazságosan valósította meg olyan szellemi törvények által amiket betöltött küldötte a Názáreti Jézus.

Életet életért adj (vért-lelket), Átruházás-csere törvénye amikor is a bűntelen személynek a bűntelen állapota átkerül egy bűnös személyre a bűnös személy bűnös állapota átterül a bűntelen személyre.

Ez valósult meg a Golgotai kereszten és Jézus megváltotta visszavásárolta az emberiséget, a múltban, jelenben és a jövőbe elkövetett összes bűnökre vonatkozólag megbocsájtása hozott valamint eltörölte eredendő bűn hatalmát is, amit a jövőben fog teljessé tenni.

A földet a későbbiek folyamán veszi vissza az gonosz uralmából Jézus mivel ez az Ő tulajdona.

Így tökéletes engesztelést mutatott be az Istennek és szerzett szabadulást az embereknek.

Ha ez a csoda bejön az életünkbe akkor nincs közünk a Sátánhoz mert egy uralomváltás valósult meg bennünk vagyis átmentünk a halálból az életbe, a kísértésről tudnod kell itt a földön egy háborús övezet kellős közepén vagyunk ellenséges területen ezért a kísértés van de, hogy mit teszel a te döntésed engedsz neki vagy nem persze ez nem megy egyik napról a másikra meg kell erősödni az ember szellemének, néha harcolni kell van, hogy nem sikerül néha elesel utána felkelsz és tovább mész az Úrral ha nem adott fel és küzdesz újra és újra eljutsz arra szintre a döntésed megáll és az ördög elfut tőled.



Shalom.

2012. júl. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
A földi élet a próbatétel időszaka. Ha nem lenne a Sátán - vagyis nem lennének bajok, kísértések, gonoszság -, akkor értelmét vesztené a jó is. így nem tudnánk fejlődni. Csak azáltal fejlődhetünk, hogy nap mint nap választunk jó és rossz között; ha helyes döntéseket hozunk, visszatérhetünk Mennyei Atyánkhoz, ha viszont helyteleneket, akkor "íjé"...
2012. júl. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Rossz nincs akkor a jó elveszti értelmét? Akkor mi értelme van az örök életnek Istennel, ha csak jó lesz?
2012. júl. 23. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!