Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Meg lehet cafolni valamit ebbol?

Meg lehet cafolni valamit ebbol?

Figyelt kérdés

Ugy ertem, be lehet bizonyitani h hamis profeta?

http://www.youtube.com/watch?v=JKphnRPj-zg&feature=related

A tudomany megvafol valamit ezekbol az allitasokbol?


2012. júl. 27. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Nos nem néztem meg a linket, de ahhoz, hogy meg tudd cáfolni ahhoz alapos biblia ismeret kell.

Különben meg lehet cáfolni.

A biblia leírja, hogy az istentől származó ihletett írásokból egy van, és az a biblia, ami azon kívül van az nem istentől származik Persze ennél több bizonyíték is van csak nem akartam oldalakat írni.

2012. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ertem, de van valami ilyen tudomanyos dolgo ami nem igaz a Koranban?
2012. júl. 27. 16:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Én magam nem vagyok Korán szakértő, nem olvastam, az információimat ezzel kapcsolatban olyan embertől szereztem, kinek szavában megbízok, szánt szándékkal hazugságot nem mond.


A jó Muzulmán, mikor reggel felkel, felszippant vizet az orrába, ha jól tudom háromszor, mert a Korán azt mondja, hogy az ördög az éjjel az orr felső részében lakozik. Szerintem ott legfeljebb más lakozik, de nem az ördög.


A Korán azt írja, hogy a Nap (ha jól emlékszem) egy sötét folyóba megy le. Ez tudománytalan.


Mohamed megkérdezte, hogy hová megy, mi lesz vele, mikor meghal. Egy prófétának fogalma sincs erről? Akkor miről van?


Kérdezzünk meg egy Muzulmánt, hogy honnan tudja, hogy Mohamed próféta volt? Prófétált-e valamit, vagy csak írt egy könyvet sajátos értelmezéssel magyarázva a Tórát?

Nem gyógyított, eljövendő dolgokat nem jelentetett meg, nem tett (tudtommal) Isten nevében semmit egy Tóra-magyarázatú könyv megírásán kívül. Joseph Smith a Mormon Egyház alapítója is azt állította, hogy egy angyal fordította le neki az arany lemezeken lévő írást, melyet senki nem látott, ráadásul a lemezek rekonstruált súlya 100 kiló körüli. Amivel Smith vígan szaladgált a hóna alatt. Érdekes párhuzam a két egyházalapítás között.

2012. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves első!


"A biblia leírja, hogy az istentől származó ihletett írásokból egy van, és az a biblia..."


Én erre nagyon kíváncsi vagyok, ugyanis ilyenre nem emlékszem. Írásokról beszél, de azok a Biblia könyveinek írásakor még nem volt összegyűjtve egy borító alatt, így nem hivatkozhatott egy olyan könyvre, mely még nem létezett. Volt Ézsaiás tekercse, Dániel tekercse, stb, de a Biblia könyveinek összecsoportosítása (kanonizáció) az i.sz 4. század végén fejeződött be.

2012. júl. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen de a video sok tudomanyos dolgot allit.

Szeretnem ha jonnenek meg valaszok.

Esetleg bizonyitottan teves profetalasok?

2012. júl. 27. 18:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nehezen szánom rá magam ilyen áhítatos, hatásvadász videó megnézésére, de belenéztem.


Ahová belenéztem, találtam egy ilyet:

0:35:00 környékétől kezdődik:

Ezt idézi a Koránból:

És mi küldtük le a megtermékenyítő szeleket, és aztán esőt bocsátunk le az égből és bőséges vizzel látunk el titeket általa."


Majd azt taglalja, hogy a szél, mely miatt van az eső. Tenger - századmilliméternyi buborékok - homokkal összekapcsolódva szél felrepíti. Szerintem alapvetően ez nem valós, ugyanis a kipárolgás nyomás és hőmérsékletfüggvénye. DE! Nem ez az észrevételem!


A Korán szövege így hangzik: "Nincs semmi sem, aminek a tárháza nem nálunk lenne. És csak meghatározott mértékben küldjük le azt. És elküldtük a szeleket, amelyek esőfelhővel viselősek. És vizet bocsátottunk le az égből és megitattunk titeket azzal. És nem ti tároljátok azt."


A videó így hozza le: "És mi küldtük le a megtermékenyítő szeleket" melyből kifundálják, hogy tudományosan helyes, mert a szél alkotja az esőt.

Viszont az idézet így szól: "És elküldtük a szeleket, amelyek esőfelhővel viselősek" Ez azért nem ugyan az, igaz?


És ez az egyetlen rész, melyet megnéztem. Muszáj megnéznem többet?

2012. júl. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem még egy részt.

0:49:20 körül kezdődik.


Ezt idézi a Koránból:

"Ezután a cseppet megtapadt röggé formáztuk, a rögöt húscsomóvá, a húscsomót pedig csontokká. A csontokat pedig fölruháztuk hússal és egy újabb teremtményként hoztuk életre. Áldott legyen Allah, a legjobb Teremtő!"


Na, azért vessük össze a Korán fordításával, szintén egy kicsit más képet fog festeni.


"Megteremtettük hajdan az embert merő agyagból. Aztán spermacseppé tettük őt egy biztos helyen. Ezután a spermacseppet vérröggé formáztuk, a vérrögöt pedig húsdarabbá, a húsdarabot pedig csontokká formáztuk. A csontokat pedig fölruháztuk hússal. Ezután egy másik teremtményként hoztuk őt életre. Áldassék Allah, a legjobb teremtő!"


Nem lesz a spermából vérrög, a vérrögből hús. (Szerintem)


Ha valaki figyelmesen olvassa a két idézetet, láthatja, hogy nem egyről beszélnek. A videó kihagyta a részlet elejét, részinformáció alapján próbál bizonyítani.

Ezért írtam, hogy egy hatásvadász videó. Tele csúsztatással, egyoldalú magyarázatokkal.


Azt tanácsolom, hogy vesd össze a Koránnal, amit idéznek. A magyar fordítást megtalálod az interneten is.

Ha látsz egy olyan filmet, mely bizonyítani akar valamit, és áhítatos aláfestő zene szól mindezalatt, miközben hiányos és retusált idézetekkel bizonygatják igazukat, az nagyon nem szimpatikus szerintem. Ezt nem bírom idegekkel végigszenvedni. Ha bizonyítani akarják igazukat, pro-kontra megfelelő alátámasztással tegyék, de ez a videó nem azoknak szól, akik kételkednek, hanem azoknak szólnak az ilyen videók, akik megnézik, szájuk nyitva marad és máris fogságban lehetnek. Legalább a forrásnak utánanéznének, melyből idéz. Sokat segítene.

2012. júl. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves válaszoló.

Nyilván attól kanonikus valami ami teljesen egy témán halad végig amibe a végkifejlet is benne van és harmonikusan illeszkedik egymáshoz.

Ami ettől eltér , az nem lehet kanonikus.

A korán pedig jóval utána "írodott" a 6.7. század körüli időben és messze eltér a teremtő szándékával.

2012. júl. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!