Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk! Vajon mi történn...

Kedves Tanúk! Vajon mi történne akkor, ha kiderülne, hogy X nevezetű bolygón intelligens értelmes életet találtak? Vajon nekik is örök életet adna Isten?

Figyelt kérdés
Mit tennének a Tanúk?

2012. júl. 27. 20:56
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Kiegészítés:internetről vett idézet:

""Mi akadályozhatta volna meg Istent abban, hogy létrehozzon, alkosson saját elgondolása szerint bármit és bárhol az Univerzumban? Isten akár azt is megtehette (ez persze tiszta fikció), hogy akár a teista evolúció mechanizmusa által hozott létre más létezőket. Ugyan milyen alapon fenyegetné az ilyesmi a hitünket?


Legtöbben a megváltás miatt gondolják ezt. A keresztény álláspont azt hangsúlyozza, ha máshol is van intelligens élet, Istennek gondoskodni kellett volna többször is a megváltásról - tehát Jézusnak, vagy valamilyen más megtestesülésének meg kellett volna látogatnia azokat a civilizációkat is, tehát többször halt volna meg. "

2012. júl. 27. 23:33
 12/38 A kérdező kommentje:
2012. júl. 27. 23:34
 13/38 anonim ***** válasza:
0%

A kérdés elfogadjuk e a bibliát isten szavának.

Ha igen jól tudhatjuk hogy a teremő nem hazudik, nem is tud, és nem is titkolózik és Jézus sem.


(János 18:20) 20 Jézus így válaszolt neki: „Én nyilvánosan beszéltem a világnak. Mindig a zsinagógában és a templomban tanítottam, ahol a zsidók mindnyájan összegyűlnek, és semmit sem beszéltem titokban.


(János 15:15, 16) 15 Nem nevezlek többé rabszolgáknak titeket, mert a rabszolga nem tudja, mit tesz az ura, hanem barátoknak neveztelek titeket, mert mindazt, amit az Atyámtól hallottam, tudtul adtam nektek. 1. . .

: „van Isten az égben, aki feltárja a titkokat


13 Jehova a Fia, Jézus által szólt az első keresztényekhez, aki isteni titkokat ismertetett velük. Jézus ezt mondta nekik: „Néktek adatott, hogy az Isten országának [szentséges, NW ] titkait értsétek” (Lukács 8:10). Pál később úgy írt a felkent keresztényekről, mint akik „Krisztus szolgái és Isten [szentséges, NW ] titkainak sáfárai” (1Korinthus 4:1).


Hidd el hogy semmi olyat nem fog eltitkolni ami a javunkat szolgálja.

2012. júl. 28. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

Az Ószövetség és az Újszövetség között is volt egy korszak,tehát fokozatosan nyilatkoztatta ki önmagát.

Akkor ebben most miért ne tenné?

2012. júl. 28. 07:29
 15/38 anonim ***** válasza:
0%

Ezt nagyon jól látod, és ezt teszi ma is.

De a már kijelentekkel kell foglalkozni és úgy élni, mert ez elvonhatja a figyelmedet másfelé, és akkor a cselekedeteid nem tartanak sehová, amit valóban tőled is kéretik.

A jelennel foglalkozz, hogy legyen jövőd.

Se hátra felé ne tekingess se körbe körbe hanem magad elé.

A célra irányítottan, és majd akkor időben megtudod azt is amit most még senki nem tud.

Kata

2012. júl. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Ha tegyük fel,holnap bejelentik,hogy intelligens földönkívüli életet találtak,a Tanúk mit szólnának hozzá?
2012. júl. 28. 14:15
 17/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező! Nem fognak ilyen bejelentést tenni!


De ha még is azt mi előbb fogjuk tudni, és azt is hogyan kell erre reagálni.

A fantáziádat tereld el, és a jelenre koncentrálj, mert nem ez fog megmenteni.

2012. júl. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
18%
Biztos, hogy nem fognak találni, mert akkor a Biblia utalna rá - mint ahogy nem tagadja a "mennyet" sem és a 'lakóit'sem.
2012. júl. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
0%

Kedves előttem szólóhoz csatlakozom!!

Kata

2012. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Viszont ha beleolvasunk a "Jelenések nagyszerű csúcspontja közel!"című kiadványban van olyan,hogy majd később olyan könyvtekercsek fognak megnyittatni,amelyek eddig nem.

Abban is lehetnének ilyen információk akár?

Hisz az akkor egy későbbi kinyilatkoztatás lesz.

2012. júl. 28. 21:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!