Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Református lelkész feleségétől...

Református lelkész feleségétől a gyülekezet mennyire várja el, hogy hívő legyen?

Figyelt kérdés
Elvenne feleségül, mindenben egyek vagyunk, a hitünket leszámítva. Ő így is vállal. Nem akarja, hogy úgy konfirmáljak, hogy nincs a szívemben igaz hit. De én megtenném, mert úgy gondolom a gyülekezetből, az egyházból támadhatnák miattam. Tehát persze képmutatás lenne a hitvallás részemről, az ő "karrierje" érdekében...

2012. júl. 27. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
de egy református lelkész hogy megy bele felemás igába amikor a Biblia ezt tiltja?
2012. júl. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem a gyülekezetnek, hanem magának a lelkésznek kéne ezt elvárnia. Ha jól tudom a püspöknek is meg kell áldania a házasságot, s ez egy kritikus pont, mivel a feleségnek támogatnia kell a férjét, s így nem nagyon tudja.


Nem akkor minden örömnek az elrontója lenni, de ez bizony egy komoly probléma, mert ez nem csak minden hivő kapcsolatnak az alapja (elvileg), de egy lelkésznek -szerintem- csak hívő társa lehet, különben nem fog működni a házasság, hiszen életének a legfontosabb részét nem tudja megosztani a társával.

2012. júl. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"felemás iga"???


Talán mert olyan nagy benne a szeretet, ami engedi továbblátni a dogmáknál...

2012. júl. 27. 22:00
 4/16 A kérdező kommentje:

Nem kötelező a püspöki áldás és nem kötelezően elvárt. Csak gondolom ajánlott, ezért is tenném meg.


Köszönöm a válaszokat. Azt leszűrtem belőle, hogy jól gondolom, csak támadnák miattam, ha nem mutatnám kifelé azt, amit látni szeretnének mások...


A házassággal kapcsolatos kételyét értem a válaszolónak, de ez nem befolyásolja a közös döntésünket.

2012. júl. 27. 22:09
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, pontosan ezesetben hogy van, azt tudom, hogy katolikussal nem házasodhat ref. lelkész, csak reformátussal vagy más protestánssal. Ismerek olyan lelkészt, akinek a katolikus menyasszonya ezért lett református. Senki nem gondolta képmutatásnak. Eljárt istentiszteletre, de mindenki tudta, hogy nem igazán érinti meg az egész. Nem tudom, meg nem keresztelttel mi a helyzet.
2012. júl. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ez a gyülekezet progresszivitásán múlik, meg hogy menyire fundamentalista tagokból áll. Egy kis autonómiája minden gyülekezetnek van, és ezt a lelkésznek kell tudnia, milyen a tagok hozzáállása ehhez a kérdéshez. Ami azt illeti a Biblia szerint nem jó a hitetlennel való házasság illetve kétes kapcsolat (ez a felemás iga), de azt is írja a Biblia: a hívő fél megszenteli a hitetlen félt a házasságban. Kívánom legyetek boldogok!
2012. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Egy indiszkrét kérdés, ha szabad:


És nem is érdeklődsz a téma iránt? Úgy értem, hogy nem is szeretnél hívő lenni, mert úgy más lenne a helyzet. :)


Persze, ha úgy gondolnád most, hogy nem szeretnél akkor is, ki tudja...

de biztos vagyok benne, hogy valamilyen szinten érdekel, hiszen a párodhoz tartozik ez is, s egy idő után bízom benne, hogy másképp fogod látni.


Nem kívánom, hogy képmutatásból tégy bármit is, az valóban nem lenne helyes, azt kívánom ehelyett, hogy tudd őszintén majd az idő folyamán, igazi hittel tenni a párod mellett a dolgaidat! :)

2012. júl. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
48%

hát ha egy lelkésznek Isten szava dogma akkor ott már baj van

Isten szavát az életed árán is be kell tartanod

főleg egy lelkésznek

ez nem játék

2012. júl. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát azért elvárja. De nem azzal kell foglalkozni, hogy az emberek mit várnak el. Kényszerből ne konfirmálj le csak úgy ha igazán komolyan gondolod. De te hiszel Istenben vagy nem?
2012. júl. 28. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amúgy a biblia nem tiltja az ilyen házasságot. Sőt azt mondja ha hitetlen valamelyik azért összeházasodhatnak. Csak gondolom a hívő félnek (csúnyán fogalmazva)meg kell térítenie a nem hívőt!
2012. júl. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!