Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik már jártak legalább...

Akik már jártak legalább egyszer a Hit Gyülekezet istentiszteletén (Budapest), elmondanák róla a véleményüket?

Figyelt kérdés
Sokan írnak ezen az oldalon negatív véleményeket a Hit Gyülekezetéről, de szerintem ezeknek az embereknek a nagy része még sosem volt az istentiszteletén. Csakis azoknak a véleményét várom, akik már egyszer legalább jártak ott, vagy rendszeresen járnak! Köszönöm!
2012. ápr. 25. 09:01
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Én egyszer voltam, és köszönöm, elég volt.
2012. ápr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
56%

Személyesen nem voltam,de ismerek néhány Hitgyülist. Azonkívül egyszer láttam az ATV-n is egy istentiszteletüket.

Ez bőven elég,hogy ne kérjek belőlük.

2012. ápr. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
72%
Igen voltam többször a budapesti Istentiszteleten is és vidéken rendszeresen járok. Ha van kérdésed írd le nyugodtan.
2012. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Tudtommal a Hit Gyülekezete a pünkösdi-karizmatikus irányvonalat képviseli. Ilyen értelemben tehát biztosan nem lehet túl sok különbség a Hit Gyülekezete és azon Egyházak között, aki szintén a pünkösdi-karizmatikus irányzatot teszik magukévá.


Én voltam már karizmatikus közösségben és igen, egészen biztosan vannak ott jószándékú, Krisztust követő emberek. Azonban nekem nem tetszenek az ilyen jellegű közösségek, és nem tetszik az általuk képviselt teolgia sem, amit többek között a Hit Gyülekezete is vall.


Így tehát nem sok értelmét látom elmenni a Hit Gyülekezetébe, mert az összejövetelek is hasonlók ott mint más karizmatikus közösségekben, ráadásul a teológia is ugyanaz, amivel nem értek egyet. Én ezt gondolom.

2012. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
45%
Illetve láttam egy pár videót az interneten is, és köszönöm én is, - elnézést kérek a Hit Gyülekezete tagoktól - de bőven elég volt.
2012. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Én többször megfordultam már Hit gyülekezetes istentiszteleten, vidéken többször, Budapesten számszerint kétszer, igaz először nem jutottunk be, mert "zártkörű istentisztelet" volt, de másodszor igen. Ez még Budán a Folyondárban volt. Emellett ismerem tanításaikat, vannak ismerőseim barátaim akik oda járnak. Ezek alapján azt tudom elmondani, hogy a Hit Gyülekezete egy karizmatikus protestáns közösség. Egyik legnagyobb hibája, hogy nem veszi komolyan Pál szavait, amelyek így hangoznak: "Azért ha az egész gyülekezet egybegyűl és mindnyájan nyelveken szólnak, bemenvén az idegenek vagy hitetlenek, nem azt mondják-é, hogy őrjöngtök?" (I.Kor 14:23). Sajnos ez a gyakorlatban pontosan így történik, szó szerint félelemetes egy ilyen alkalmon résztvenni egy kivülállónak...


Nagyon sok komoly kérdésre nem igazán tudnak pontos és korrekt választ adni. Sokkal inkább érzelmekre alapszik a hitük mint értelemre és meggyőződésre. Elég visszás az anyagiakra vonatkozó tanításuk, és gyakorlatuk, igazából a nagy botrányok mindig ekörül forognak. Nagyon liberálisak az életmódukban, ugyanazt a zenét találod az alkalmaikon, mint a divatos könnyűzenei rádióadásokban, csak éppen keresztény szöveggel. A liberalizmus áthatja életmódjukat is nem veszik komolyan a biblia szerénységre, mértékletességre, egészséges életmódra vonatkozó tanácsait. Krisztus veszélyesnek tartja az ilyen életet: "Sokan mondják majd nékem ama napon: Uram! Uram! nem a te nevedben prófétáltunk-é, és nem a te nevedben űztünk-é ördögöket, és nem cselekedtünk-é sok hatalmas dolgot a te nevedben? És akkor vallást teszek majd nékik: Sohasem ismertelek titeket..." Mt. 7:22-23.


Ugyanakkor fontos, hogy nagyon sok fiatalt térítenek jó útra, akik igazán mélyről kerülnek közéjük! Többnyire vidám, és társadalmilag értékes életet élnek, jószándékú rendes emberek.


Üdv. Péter

2012. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
92%

Szia, egy időben jártam rendszeresen vidéken, és voltam Budapesten is. Akkor még szerényebb volumenű volt.

Véleményem:

A kereszténység alap üzenete igen erőteljes. Vannak egyházak, ahol ezt misztériumként adják át (katolikus) és szép, de sokszor erőtlennek tűnő miséken lehet részt venni. Tudok olyan emberről,aki a miséket intenzíven éli át, de ez a ritkább eset. Ne érts félre, nincs bajom a katolikus misékkel, mindez ugyanis BEÁLLÍTOTTSÁG kérdése.


A református Istentiszteletek számomra szintén nem elég erőteljesek. Minden réteg igényét más szolgálja ki. A (legalábbis szívben) fiatalok, akik éhesek Istenre és fiatalosan, lendületesen szeretnék imádni őt egy Hgy. típusú gyülekezetben sokkal jobban érzik magukat.


Ezért működik a Szent Szellem jobban a gyülekezetben. Nem azért, mert azok az emberek bármivel is jobbak vagy általánosságban nagyobb a hitük, esetleg mert náluk van az igazság, hanem mert bátrak. Bátrak kérni és bátrak imádni. Akkor is ha közben látszólag idiótát csinálnak magukból.


Van egy történet a Bibliában, amikor a Frigyládát visszaviszik a városba és Dávid király olyan vehemenciával táncol a láda előtt, hogy a ruhája leszakadt róla, és a felesége megundorodott tőle, mondván, vén fejjel bolondot csinált magából.


Nos, a hit néha arról szól hogy bolondot csinálunk magunkból. Mert olyasminek örülünk ami szabad szemmel nem látható. Mert megfoghatónak érezzük a reménységet vagy mert megtapasztalunk egy érzést amit eddig csak szavakban, absztrakt módon ismertünk. És ez a világ számára botránkozás.


Ne érts félre, első sorban már nem vagyok gyüli tag,másod sorban nem áll szándékomban olyasmit állítani hogy ez az egyetlen, vagy igaz módja Isten imádatának. És igen, vannak visszásnak tűnő, vagy akár visszás dolgok is ott(ezt nem tudom, nagyon sok éve nem járok már.) De azt is tudom, hogy sok embernek az életét váltotta meg az hogy Jézussal találkozott (ex drogosok, alkoholisták, öngyilkos jelöltek stb.) és ezek az emberek a Hgy-ben találják meg az a fajta bátorítást ami ahhoz kell hogy a mindennapi életben tovább tudjanak menni.


Szerintem hívőként akkor vagyunk toleránsak ha tudomásul vesszük, hogy kinek kinek más a beállítottsága, temperamentuma és ezért más-más felekezetben érzi otthon magát, találja meg a számára megfelelő imádási módot. Ahol Jézust megvallják úrnak és megpróbálják követni őt, az nem lehet rossz hely. Az Istentiszteletek nyíltak, bárki mehet, a vidám vasárnapot meg lehet nézni, utána lehet olvasni a gyülekezetnek.


Remélem tudtam válaszolni a kérdésedre.

tisztelettel:

Freya

2012. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Kedves Péter!


Azt írtad nem tetszik a vagyonhoz való hozzáállásuk.Ez alatt mit értesz?Én semmit nem tudok róluk, érdekelne.

2012. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
43%

"szó szerint félelemetes egy ilyen alkalmon résztvenni egy kivülállónak..."


Teljesen igaz, de engem nem ez zavart, hanem pl. hogy a csápoló, hallelújázó szülők kisgyerekei balra-jobbra dőltek, mert nem bírtak már ébren maradni este 10-11-kor. Volt amelyik a padon próbált aludni, a szülők meg állva csápoltak, őrjöngtek előrébb. Max. 8-10 évesekről van szó.

2012. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
31%

Megjött a kedvem egy ilyen rendezvényhez........:)

Kiutasítanának, ha röhögnék rajtuk?

2012. ápr. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!