Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy Bibliával kapcsolatos...

Van egy Bibliával kapcsolatos kérdésem (Kiv,20) -ban?

Figyelt kérdés

Nem értem teljesen miért volt szükség ezekre a dolgokra, vagy ez csak jelképes? Nagyon összezavarodtam, mert a 6.:

Akkor vigye őt az ő ura a bírák elé, és állítsa az ajtóhoz vagy az ajtófélhez, és az ő ura fúrja által az ő fülét árral; és szolgálja őt mindörökké.


Az ár egy fém csap, miért okoztak fájdalmat másoknak Isten nevében? Katolikus vagyok, ezért nem tudom elképzelni, hogy Isten saját maga mint törvényt jelenti ki ezt.


2012. júl. 29. 12:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
nem akarlak megbántani, de nem jó az istenképed nem ismered Istent, ezért nem érted. és ahhoz a részhez mit szólsz hogy a csecsemőit csapkodják sziklához és hasonlók? és mégis Isten a szeretet. ez sokaknak nem fér a fejébe. Mert Istent csak újjászületés útján lehet megérteni, megismerni. Be kell menni a kapun, és akkor fogod érteni a pásztor hangját.
2012. júl. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Babilon leánya, te pusztulóra vált! Áldott legyen a ki megfizet néked gonoszságodért, a melylyel te fizettél nékünk!

Áldott legyen, a ki megragadja és sziklához paskolja kisdedeidet! zsolt 137,8-9


ehhez mit szólsz? vannak még érdekességek a Bibliában ;) És Isten mégis igazságos, szent, dicsőséges és imádatra méltó.

2012. júl. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Ez azt jelentette, hogy az a szolga nem érezte rosszul magát az adott urának szolgálatában, nem volt teher neki a szolgálat, és jó volt neki ott dolgoznia élnie.

Ezért, valamilyen jellel pecsételték meg úgymond azt az állítását, hogy örökre ott marad szolgálni a házban az urának.

Azért ez kevésbé fájdalmas, mint ha a bőrébe égettek volna egy vasat, mint az állatoknak.


Tisztelettel Kata

2012. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Csak egy kis kiegészítés az eddigiekhez: akkoriban még a fülbevalókat sem pisztollyal lőtték be, mint manapság; és nem is injekciós tűvel, mint 30 - 40 évvel ezelőtt... :D

Az orrkarikákat úgyszintén.

Pedig hordtak ilyesmiket a nők már akkor is. :)

2012. júl. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

"zsolt 137,8-9"


Ez nem valóságos, hanem jelképes. A Jelenések Könyve pontosabb képet ad róla.

Mialatt Isten (JHVH) megoltalmazza a hozzá lojális egyéneket, addig, jelképes értelemben, megragadja a paráznához hasonló hamis tanítási rendszer minden vallásos "gyermekét" és darabokra töri őket az Isten "kőszikla" gyanánt kiemelkedő, és Jézus Krisztus kezében szilárdan álló Királyságán.

2012. júl. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kérek, de nem értem a kettes válaszolónak a válaszát, hogyan illik ide?
2012. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A kérdésben benne volt ez is: miért okoztak fájdalmat másoknak Isten nevében, nem értem...?
2012. júl. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

"Ez azt jelentette, hogy az a szolga nem érezte rosszul magát az adott urának szolgálatában, nem volt teher neki a szolgálat, és jó volt neki ott dolgoznia élnie.

Ezért, valamilyen jellel pecsételték meg úgymond azt az állítását, hogy örökre ott marad szolgálni a házban az urának.

Azért ez kevésbé fájdalmas, mint ha a bőrébe égettek volna egy vasat, mint az állatoknak."


Köszönöm a válaszokat, de még nem tiszta számomra, úgy értem ezzel megsüketítették a szolgát? Miért kapott fájdalmat a szeretetéért és kitartásáért, ezt nem értem benne.


#7 igen, benne volt, gondolom moderálták.

2012. júl. 29. 22:48
 9/17 anonim ***** válasza:

Nos nem valószínű, hogy nagyon nagy gond volt evvel a rendelettel, mert hiszen ha valami jó akkor azért általában azt szoktuk mondani, hogy megszenvedünk érte.:)

Lehet hogy mikor vállalta az uránál maradást nem is érdekelte még ha fáj is, mert szerette az urát, és vállalta az ezzel járó kötelezettséget ami egyszeri alkalom nem időtlen időkig való kínzás.:).:(szerintem

2012. júl. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
De ha úgy dönt elhagyja az urát, akkor a felesége nélkül marad, és tegyük fel, van egy gonosz úr, akkor logikus lépés lenne ottmaradni a gonosz úr mellett, hogy megvédd a feleséged.
2012. júl. 29. 23:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!