Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megszeretném kereszteltetni a...

Megszeretném kereszteltetni a 7 éves kislányomat, de sem Ö sem a leendő keresztapuka nem jár templomba az kötelezö lenne? Vagy mi kell ahoz hogy megtudjuk keresztelni? Katolikusok vagyunk

Figyelt kérdés
2012. júl. 29. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Először is az, hogy ő is akarja. Ha ő nem akarja, akkor már bukta az egész.
2012. júl. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Ha sem Ti, sem a keresztszülő(k) nem jártok templomba, nem gyakoroljátok a heteteket, akkor nem valószínű, hogy megkeresztelik a gyereket, főleg nem 7 évesen. A keresztelés alapfeltétele ugyanis, hogy megalapozott remény legyen a gyermek hívő nevelésére. Ez egy 7 éves gyereknél, ha eddig nem volt, nem valószínű, hogy lesz. Ha mégis "bizonygatni" akarnátok, hogy igenis hívőként nevelnétek tovább, akkor egy ennyi idős gyereknél már valószínűbb, hogy akkor keresztelik meg, ha nem Ti, hanem Ő maga kéri a keresztséget. Ez pedig csak megfelelő felkészítéssel (hittannal) lehetséges. (Egyébként is, ha egy ennél kisebb gyereket nem keresztelnek meg, mert nem látják megalapozottnak a reményt a hívő nevelésre, akkor a keresztséget nem elutasítják, hanem elhalasztják. Addig, amíg a gyerek maga nem kéri, és így látszik a hite.)
2012. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 aikiboxer válasza:
31%
Kérdezd meg a plébánosotokat. Ha nem megy, írj nekem privátot, én megkeresztelem. :)
2012. júl. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

Egy kisebb összeg felajánlása az "egyházközösségnek" talán előrébb visszi a dolgot.

Amúgy tényleg csak akkor kezdjétek el ha a lány is akarja.

2012. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én 13 éves voltam, amikor megkereszteltek. Sem én, sem a szüleim, sem a keresztszüleim nem jártak templomba.
2012. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem kizáró ok. Keresd fel a plébánost és vele beszéld meg. Azzal nem kell foglalkozni, hogy a leendő keresztapa jár-e templomba. A mi családunkban is vannak gyerekek, akiket 6 és 8 évesen kereszteltek meg. A gyerekeknek egy néhányszor el kellett menni "gyorstalpaló" hittanra, hogy egyáltalán tudják, miről is van szó, a szülőktől és a leendő keresztszülőktől pedig azt kérték, hogy a keresztelő előtti szombaton menjenek el az esti istentiszteletre.

Az olyan megjegyzésekkel ne törődj, hogy ha eddig nem... akkor most miért és ha nem úgy nevelted, akkor minek stb. Szerintem a te szempontodból az fontos, hogy most megadd a gyermekednek azt az alapot, aminek alapján később eldöntheti, hogy vallását gyakorló katolikus lesz-e vagy sem. Több olyan ismerősöm van, aki felnőttként döntött a vallásgyakorlás mellett és akkor kellett megkeresztelkednie és akkor mindegyiket zavarta, hogy miért felnőttként kell ezzel szembenézni.

2012. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 aikiboxer válasza:
100%
Annyival pontosítanám az előttem szólót, hogy ahhoz azért szokás ragaszkodni gyermekek esetében, hogy a keresztszülő templomba járó hívő legyen. A szülőknek nem szükséges. De papja válogatja.
2012. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Azt hiszem a rómaiaknál ilyen idős gyermek esetében már kell előtte templomba járni. De! Tapasztalataim alapján azt kell, hogy mondjam minden faluban, városban van (sajnos) olyan pap, aki fél disznóért, tömött borítékért megkereszteli a gyereket. Csak meg kell találni a megfelelő embert. Félre ne érts, nem azzal van a gond, hogy megkereszteli templomba járás nélkül, hanem azzal, hogy ezt sok-sok pénzért teszi.

Egyébként akar a továbbiakban templomba járni, tanulmányozni a vallást? El tudja dönteni(nem), hogy milyen vallású akar lenni? Szerintem így felesleges keresztelkedni. Ha eddig vártatok, akkor várjatok még, hogy a gyerek szabadon tudjon dönteni. Mert most halvány fogalma sem lehet a dolgokról.

2012. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Megkérdeztem és igen szükség van arra hogy templomba járjanak és a lányomnak valamilyen vizsgát is kell tennie!! Igen szeretné ha meglenne keresztelve sőt a keresztapa is szeretné!!! Ajánlottunk pénzt is de amit mi ajánlottunk gondolom keveselte az "egyház" mivel nem tudtuk megkeresztelni!!!

:-(

2012. júl. 29. 22:20
 10/14 anonim ***** válasza:
49%

"Ajánlottunk pénzt is de amit mi ajánlottunk gondolom keveselte az "egyház" mivel nem tudtuk megkeresztelni"

PFF. -.-"

2012. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!