Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyermekemet a közeljövőben...

Gyermekemet a közeljövőben szeretnénk megkeresztelni (róm. Kat. ). A leendő keresztanya viszont nincs megkeresztelve. Van-e lehetőség? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Van-e lehetőség arra, hogy - idő szűkében - valamilyen gyorsított eljárással megkereszteljék, ha igen hol és mennyiért? Köszönöm a segítséget előre is.
2010. máj. 27. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

hát ez se egy meggyőződésből történő keresztelés lenne...

a felnőttkeresztséget még komolyabban veszi az Egyház, azon nem nagyon gyorsítanak

biztos hogy egy megkereszteletlent kell kinézni keresztszülőnek?...

2010. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
2010. máj. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A keresztelésnél amennyiben a leendő keresztszülő nem felel meg a keresztszülői feltételeknek, akkor ő mint tanú lesz bejegyezve. Ez azonban nem akadálya annak, hogy keresztszülői feladatokat lásson el a gyermek életében.
2010. máj. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
A hivatalos verziót én is ismerem sajnos, igazából a kiskapura lettem volna kíváncsi. Abba most nem mennék bele, hogy miért nincs megkeresztelve - ennek is oka volt - de a személyhez ragaszkodnék. Akkor nem lesz mostanában keresztelő.
2010. máj. 27. 19:49
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Nálunk úgy kezdődőtt a dolog, hogy először azt akarta a pap hogy házasodjunk össze- mondtuk nem.

Aztán a keresztszülők- testvérpárt választottunk, mindketten lányok és nem voltak megkeresztelve- 2 év a keresztelő nekik, mondtuk nem. Akkor nem lesznek megkeresztelve a gyerekeink, köszönjük szépen. Jól meglesznek nélküle is.

Aztán így megkeresztelték őket. A msáodiknál is ment a balhé, de aztán visszakeresték, hogy az első gyereknél is ez volt a felállás és erre megkeresztelték a másoduk gyereket is.

Egyébként nem is tudom hány igaz hívőjük lehet (aki nem él nemi életet házasság előtt, nem használ még óvszert sem, nem szed bizonyos gyógyszereket stb stb stb)Úgyhogy nem tudom (és ezt az elsőtől is kérdem) mi értelme van ennek a felhajtásnak a keresztelő körül?

Mennyi a valószínűsége egy dogma követő felnőtt lesz belőlük, én erre akkor sem látok sok esélyt, ha olyanok a keresztszülők, akik meg vannak keresztelve.



Nem tudom mi értelme van ennek a hajcihőnek, de ők tudják.

2010. máj. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 vav22 ***** válasza:
Kedves Utolsó! Nem a keresztszülőkön fog múlni, hogy vallásos avagy nem vallásos lesz a gyermek felnőtt korában hanem rajtatok. Véleményem szerint, ha ti nem szeretnétek vallásosan nevelni csak képmutatás az egész keresztelő. Akkor mi értelme? Ajándékbegyűjtés? Sogornóméknél ez volt. Közölték a anyámékkal azaz a kisfiuk nagyszüleivel, hogy innen X km-érre lesz a keresztelő nem muszáj eljönniük itt is odatudják adni az ajándékot... Nem állítom, hogy nálatok is ez volt, csak akartam példát írni. A másik amitől falra mászom, hogy bejelentik valaknek, hogy téged választottunk keresztanyának, keresztelő persze nem lesz, csak így önkényesen felruházzák ezzel a megtiszteltetéssel, hogy keresztszülő, mert szerintem valahol megtisztelő, ha valakit felékrnek.
2010. máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Minden megkeresztelt tagja az Egyháznak. Aki nincs megkeresztelve nem tagja az Egyháznak.Ebben az esetben értelemszerüen nem lehet keresztszülő.Tanúként be lehet jegyezni a Megkereszteltek Anyakönyvébe.

Nem is értem miféle "kiskapura" kiváncsi a kérdező?

A papot is köti a kánonjog(Egyházi Törvénykönyv).

2010. máj. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A kiskapu ott van ahol pénzért -mert a mai világban ez így megy- megkeresztelnek valakit 10 perc alatt. Akkor mi az ami a papot köti? Amikor én férjhez mentem - kereszteletlenül - sem kellett megkeresztelkednem. Na?
2010. máj. 28. 12:51
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdező kommentje:

A kiskapu ott van ahol pénzért -mert a mai világban ez így megy- megkeresztelnek valakit 10 perc alatt. Akkor mi az ami a papot köti? Amikor én férjhez mentem - kereszteletlenül - sem kellett megkeresztelkednem. Na?"


"Amikor én férjhez mentem - kereszteletlenül - sem kellett megkeresztelkednem."

Ezt newvezi a kánonjog vegyesházasságnak.

" Akkor mi az ami a papot köti?"

Lassan írom, hogy Lendvai Ildikó és a kérdezőhöz hasonló debilek is megértsék; A KÁNONJOG.

Aki pénzért akarja Isten kegyelmét megvenni az úgy fog járni mint Ananiás és Szafira.

Keresztelkedj meg 10 perc alatt jehovatanúinál. Annyit is ér.

Nem vagyok felszentelt személy(pap) "csak" az Egyház tagja - mint megkeresztelt - igy ilyen minöségemben az a véleményem, hogy az ilyenek húzzanak el az anyjuk 3,14-csájába, ne rontsák a levegőt az Egyházban.

2010. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 vav22 ***** válasza:
Utolsó! Nem nekem írtál, de szemetszúrt a stílusod. Egy igaz hittel élő embernek tartózkodnia kell az ilyen megnyílvánulásoktól. Egyetértek a véleményeddel, de ha igaz hívő vagy ezt ilyen formában elmondani nem megengedett.
2010. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!