Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen tetoválást javasolnátok...

Milyen tetoválást javasolnátok, ami jelképezi Istenhez való kötődésemet?

Figyelt kérdés
Fiatal nő vagyok, és mivel nagyon fontos számomra (katolikus) vallás, szeretnék magamon hordani egy jelet.Lehet ez egy rövid és szép zsoltár, mondat, akár héber nyelven is.Mit javasoltok?
2009. júl. 17. 13:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
én foglalkozom tetoválással és épp egy hete készítettem egy fiatal lány bokájára tekeredő rózsafüzért...a kereszt a lábfejére esett épp...szerintem nagyon szép lett, jól sikerült és jól is mutatott...
2009. júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szívesen megnézném, ha esetleg van fotód, nem küldenéd el mailben?

Gondoltam valami olyasmire, a talp vonalára, oldalra esetleg valami héber írást.Nincs ötleted?

2009. júl. 17. 14:11
 3/19 anonim ***** válasza:
52%

Két mondat elég:


"Szabad gondolatoktól mentes, önálló vélemények nélküli, irányított bárány vagyok. Imádok a szeretet nevében gyűlöletet kelteni, és mindenki mást lenézek, aki nem abban hisz, mint én!"


Ez legyen a homlokodon (vagy a hátadon, ott nagyobb betűkkel elfér), és mindenki tudni fogja, hogy keresztény vagy.

2009. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

első vagyok, nem tudom, miért pontoztak így le, mi rosszat írtam? :S nincs róla fényképem, de van nagyon sok hasonló, csak írd be gugliba képkereséshez, h rosary tattoo és kidob nagyon sokfélét....

de most komolyan, aki lepontozott, mi a rossz vagy nem hasznos abban, h leírtam, hogy milyen tetoválást kértek tőlem, ami keresztény jelkép is?

2009. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
megvan, ez volt az én konkrét mintám, ami alapján elkészítettem, annyi különbséggel, h nem volt odaírva semmi és a gyöngyök közé két kis pöttyöt raktam, mintha azok is kis gyöngyök lennének, és nem csak sima vonallal kötöttem őket össze
2009. júl. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
2009. júl. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
78%

Mi lenne, ha egy ízléses, szép aranyláncon egy diszkrét kis keresztet tennél a nyakadba?


Vagy ezüstláncon ezüst keresztet...


A tetoválás örökre rajtad fog díszelegni, nem biztos, hogy 2 év múlva is tetszik majd ugyanaz.

2009. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%

Első: Ezt meg kell szoknod. Sajna rengeteg itt az idióta lepontozó, aki ebben éli ki a frusztrációját. Ne is törődj a százalékaiddal, k*ra nem számit. Csak az számít, hogy a kérdező elégedett-e a válaszoddal. Idióta lepontozókkal ne foglalkozz (nézd csak meg, ezt a beírásomat is pillanatokon belül le fogják vinni nullára, de k*ra nem érdekel, szórakozzanak ezzel jobb híján, ha ilyen nyomik :) ; inkább csak sajnálom őket).



Kérdező: Mondjuk sugárzó Jézus-szív a szíved fölé, például? Szöveget amúgy nem ajánlanám, legalábbis "közérthetőt" nem, mert hosszú távon nem jó dolog élő-mozgó könyvnek lenni. Viszont egy héber felirat már rendben, mert azt kevesen értik (csak akkor meg lehet, hogy zsidónak néznének). De pl. a héber betűs JHVH felirat jól mutathatna bármelyik felkarodon.


Vagy mondjuk egy arkangyal a hátadra, kitárt szárnyakkal (pl. Gábriel)? Esetleg egyszerűen egy kereszt a mellkasodra felül (tehát felső szár a nyakad tövénél, két oldalsó a melleid fölött, alsó meg mondjuk a melleid aljánál vagy alatt végződhetne).


Vagy, ha humort is szeretnél csempészni a dologba, akkor érdekes lehet egy láncos-lakatos erényöv is a derekad körül. :)

2009. júl. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%
Olvasd el a Mózes II. könyve, 20. fejezet 4. verset.
2009. júl. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm azok válaszát, akik a kérdés megválaszolására szorítkoztak, ők kaptak pluszpontot.

Mózest olvastam.

2009. júl. 17. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!